Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Litwa obawia się zalewu polskich produktów

Litwa obawia się zalania jej rynku przez produkty z Polski. Jak pisze dziś największa litewska gazeta biznesowa „Verslo Żinios”, spowolnienie polskiej gospodarki może znacząco zwiększyć przewagę konkurencyjną polskich producentów nad litewskimi.

Dziennik zauważa, że już teraz na litewskim rynku jest pełno tanich polskich produktów żywnościowych. Rośnie również udział polskiej produkcji w innych sektorach handlu.

Według gazety, rosnące spowolnienie polskiej gospodarki oraz plany dalszego obniżania stóp procentowych przez NBP, a zatem dalszego słabnięcia złotego, może doprowadzić do jeszcze większego zalewu rynku litewskiego tanią polską produkcją.

Polski Główny Urząd Statystyczny podał wczoraj, że nasza gospodarka zwalnia. W ubiegłym roku rozwijała się w tempie dwóch procent, podczas gdy rok wcześniej PKB wzrosło o 4,3 procent.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.