Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Płatności internetowe zyskują na popularności

Polacy coraz chętniej korzystają z bankowości internetowej. Związek Banków Polskich poinformował, że już blisko 11 milionów osób zarządza swoimi finansami w taki sposób, a rocznie ten dział bankowości rośnie o 10 do 15 procent.

Prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz uważa, że do korzystania z bankowości elektronicznej skłania powszechny dostęp do internetu i coraz niższe koszty obsługi takich rachunków. Według niego mija moda na posiadanie wielu kart i obecnie już nie wypychamy portfeli licznymi kartami bankowymi, bo teraz można mieć jedną, która ma wiele zastosowań.

Raport ZBP pokazuje, że Polacy coraz częściej używają kart debetowych zamiast kredytowych. Część banków zaostrzyła warunki wydawania kart kredytowych, a część klientów sama z nich zrezygnowała.

Z przedstawionych danych wynika też, że maleje średnia wartość transakcji kartą debetową – obecnie wynosi ona 214 złotych. Coraz więcej jest natomiast kart debetowych w obiegu i bankomatów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Arkadiusz Augustyniak/pbp

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.