Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polscy kierowcy zawiedli ministra finansów

Tylko 4 miliony 400 tysięcy złotych wpłynęło do budżetu od kierowców łamiących przepisy drogowe. Minister finansów zaplanował, że w 2012 roku przychody z mandatów wyniosą miliard dwieście milionów złotych.

Niskie wpływy po pierwszym kwartale sugerują poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Przeczą temu policyjne statystyki. Z dwóch wykluczających się celów założonych w budżecie, nie widać na razie perspektywy na realizację żadnego. Pieniędzy z mandatów nie ma, a kierowcy wcale nie jeżdżą bezpieczniej.

Wpływy z mandatów to nowa pozycja w budżecie oparta na szacunkach Głównego Inspektora Transportu Drogowego i ministra transportu. Zakładali oni, że ponadmiliardowe wpływy umożliwi uruchomienie systemu automatycznego nadzoru nad ruchem CANARD.

Alvin Gajadhur, rzecznik GITD mówi, że system automatycznego nadzoru nad ruchem dopiero się tworzy, prowadzone są przetargi. Dodaje, że niskie wpływy z budżetu wynikają z tego, iż GITD dysponuje na razie 70 starymi przejętymi od policji i GDDKiA fotoradarami.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.