Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Popłynie kasa na e-zdrowie. Resort finansów odkręci kurek z pieniędzmi

Resort finansów przestał blokować start wartego ponad pół miliarda złotych systemu e-zdrowie – informuje „Puls Biznesu”.

Gazeta pisze, że ministerstwo dało zielone światło dla Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia na podpisanie umów z wykonawcami. Do niedawna Centrum nie miało pieniędzy na realizację projektu, ale też na pensje dla pracowników i opłacenie rachunków. Stało się tak, gdy resort finansów przestraszył się, że z uwagi na afery korupcyjne przy projektach informatycznych będzie musiał zwracać środki do Unii Europejskiej. W związku z tym zakręcił kurek z pieniędzmi dla Centrum.

Przetarg na platformę e-zdrowie na początku napotkał problem ze strony Urzędu Zamówień Publicznych, który zarzucił Centrum umożliwienie zmowy cenowej firm informatycznych. Na początku maja Krajowa Izba Odwoławcza orzekła, ze w przetargach nie doszło do nieprawidłowości.

Więcej w „Pulsie Biznesu”.

IAR/PB/łp/Siekaj

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.