Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Przekazanie samochodu żonie jest zwolnione z PIT

Nieodpłatne przekazanie samochodu współmałżonkowi dla celów prowadzonej przez niego działalności gospodarczej jest zwolnione z obowiązku uiszczenia podatku dochodowego od osób fizycznych od zaewidencjonowanej wartości pojazdu – wynika z interpretacji Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy z 10 maja 2012 r.

Ponieważ nieodpłatne przekazanie samochodu współmałżonkowi nie wiąże się z uzyskaniem przychodu, to nie pojawia się obowiązek zapłacenia podatku dochodowego od osób fizycznych. Zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy o PIT, przychodem z działalności gospodarczej są kwoty należne, choćby nie zostały faktycznie otrzymane, po wyłączeniu wartości zwróconych towarów, udzielonych bonifikat i skont.

ITPB1/415-154/12/PSZ

JN

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.