Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Studenci przetestują swoje pomysły w nowym inkubatorze

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego będą mieli szansę na przekształcenie swoich pomysłów w praktyczne rozwiązania w specjalnie przygotowanym do tego miejscu na uczelni. Uniwersytet Warszawski zainaugurował dzisiaj działania swojego Inkubatora.

Jacek Sztolcman kierownik Inkubatora UW wyjaśnia, że Inkubator to przestrzeń inicjatyw i projektów studenckich. Chcemy, żeby studenci, którzy tutaj przychodzą mogli realizować pomysły – mówi Jacek Sztolcman. Jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły, jesteśmy jednostką ogólnouniwersytecką więc mamy ofertę i dla humanistów, i dla fizyków i dla biologów, i dla nauk ścisłych – mówi kierownik.

Inkubator oferuje opiekę mentorską zespołu, nowoczesne miejsce do pracy oraz wsparcie finansowe poprzez udzielanie mikrograntów. Z jego oferty mogą korzystać studenci, doktoranci i pracownicy UW.

Rektor UW prof. Marcin Pałys mówi, że Inkubator oferuje możliwości, których wcześniej nie było. Tu jest okazja, żeby spróbować, podyskutować z ludźmi, wykorzystać sprzęt, wykorzystać miejsce i zobaczyć, czy to co chodzi człowiekowi po głowie warte jest, żeby zamienić to w jakieś przedsięwzięcie – mówi prof. Marcin Pałys.

Inkubator UW jest częścią Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii, wspierającego młodych naukowców w procesie komercjalizacji.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Katarzyna Ingram/jj

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.