Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Trwa inicjatywa „Kapitał na start w innowacje”

„Kapitał na start w innowacje – promocja innowacji w środowisku biznesowym i naukowym” to projekt promocyjno-edukacyjny i networkingowy, realizowany przez Park Technologiczny – Miasteczko Multimedialne oraz Klaster Multimediów i Systemów Informacyjnych (MultiKlaster).

Projekt, któremu przyświeca hasło „Szlifujemy dobre pomysły”, skierowany jest do precyzyjnie wyselekcjonowanego środowiska innowatorów, związanych z branżami takimi jak: informatyka, nowe technologie, Internet, telekomunikacja, biotechnologia. Współpraca z partnerami poszczególnych wydarzeń – lokalnymi uczelniami, parkami technologicznymi, klastrami, sieciami inwestorów – pozwala na bezpośrednie dotarcie do szerokiego grona osób zainteresowanych wdrażaniem nowatorskich pomysłów na miarę światowych przedsięwzięć, takich jak Google, Facebook, LinkedIn.

Jak podkreśla Elwira Waszkiewicz, Dyrektor Projektu „Kapitał na start w innowacje”: Pomysł to nie wszystko. Chodzi o to, żeby te pomysły ujrzały światło dzienne, by spojrzeli na nie eksperci, mentorzy – i oszlifowali je. Wtedy staną się zalążkiem nowych technologii, wielkich koncernów przyszłości.

Uczestnicy projektu na każdym kroku objęci są opieką wysoko wyspecjalizowanych ekspertów – zarówno doświadczonych przedsiębiorców, którzy osiągnęli sukces dzięki finansowaniu z udziałem inwestora kapitałowego, jak i aniołów biznesu, poszukujących innowacyjnych, perspektywicznych pomysłów. Gwarantuje to nie tylko dostęp do teoretycznej wiedzy, ale również wsparcie mentorów, ich know-how oraz możliwość poznania „od kuchni” tajników procesów inwestycyjnych.

Możemy śmiało powiedzieć, że bierzemy beneficjentów programu pod opiekuńcze skrzydła, pomagamy „zaaranżować małżeństwo” śmiałej idei z kapitałem i doświadczeniem biznesowym – dodaje Elwira Waszkiewicz.

– Ruszamy po 19 tys. zł z urzędu pracy

– Jak zdobyć pieniądze na własną firmę?

– 10 najczęstszych błędów przy wnioskowaniu o dotacje

Projekt „Kapitał na start w innowacje” obejmuje cykl następujących działań:

5 ogólnopolskich konferencji tematycznych, 8 spotkań „Biznes przy kawie”, 32 specjalistyczne seminaria i warsztaty, a także konkurs „Startery Innowacji”. 20 laureatów otrzyma pakiet indywidualnych konsultacji „szytych na miarę”, obejmujących wsparcie merytoryczne i fachową pomoc przy komercjalizacji i wdrożeniu innowacyjnego pomysłu. Następnie zostaną zaaranżowane spotkania z potencjalnymi inwestorami, aniołami biznesu, przedstawicielami funduszy kapitałowych.  Więcej na stronie inicjatywy

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.