Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Ziemia tanieje

W dalszym ciągu spadają ceny gruntów w Polsce – tak wynika z danych portalu domy.pl. W ostatnich dwóch lat średnie stawki spadły w części kraju nawet o blisko 20 procent.

Marcin Drogomirecki z portalu wyjaśnia, że działki bardzo często kupowane są z myślą o budowie domu – czy to całorocznego czy rekreacyjnego – a to ostatnio staje się coraz trudniejsze do sfinansowania. Budowa domu jest droga i czasochłonna i coraz mniej osób na to stać.

Ekspert podkreśla, że ceny ziemi w Polsce są bardzo zróżnicowane. Najdroższe są w dużych miastach, szczególnie w ich centrach, a także w atrkacyjnych miejscowościach wypoczynkowych. Na przykład za metr kwadratowy działki w obrębie miasta, na której można postawić budynek wielorodzinny lub dom, trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Poza miastem, cena za metr kwadratowy może wynieść od 100 do 1000 złotych. Zupełnie inaczej przedstawia się kwestia cen działek rekreacyjnych w głębi Polski – tam stawki mogą oscylować w granicach od 10 do 50 złotych za metr kwadratowy.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Krystyna Prostak/dabr

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.