Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Dotacje dla firm twardo stąpających po ziemi

Innowacje kojarzone są z zaawansowanymi projektami technicznymi, elektroniką, czy grami komputerowymi. Okazuje się jednak, że płytka podłogowa, dzięki nowej technologii zabezpieczenia antypoślizgowego, też może stać się produktem innowacyjnym. Przykładem firmy, która skorzystała z dotacji unijnych i dzięki temu, mogła wdrożyć innowacyjną usługę zabezpieczenia antypoślizgowego płytek podłogowych, jest C.T. Service.

– Mamy dwadzieścia kilka lat doświadczenia, jeżeli chodzi o kwestie podłóg. Byliśmy dystrybutorem systemów, urządzeń do utrzymania czystości i stąd też nasza wiedza, że w Polsce nie było permanentnych technologii, czy permanentnych metod zabezpieczeń antypoślizgowych – mówi Arkadiusz Bonder z  C.T. Service.

Firma takie zabezpieczenia wprowadziła, korzystając z dotacji na wdrożenie innowacji. Oznacza to, że aby móc ubiegać się o takie środki, sama wcześniej przeprowadziła badania i prace rozwojowe.
„Badania na rynek”, to bowiem pula środków z Funduszy Europejskich, która  umożliwia mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom, ubieganie się o dotacje na inwestycje związane z wdrożeniem do biznesu wyników prac badawczo-rozwojowych. Efektem projektu, ma być wprowadzenie na rynek nowych, bądź znacząco ulepszonych, produktów.

Jak tłumaczy Monika Karwat-Bury z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, maksymalną dotacją jaką można otrzymać w ramach konkursu, jest 20 milionów złotych. Jednak przedsiębiorcy, którzy ubiegają się o dofinansowanie muszą pamiętać, że – minimalny budżet całego przedsięwzięcia w przypadku średnich firm, to musi być 10 milionów złotych. A minimalny budżet całego przedsięwzięcia dla mikro i małej firmy – 5 milionów złotych. Mamy też możliwość dofinansowania kosztów eksperymentalnych prac rozwojowych i usług doradczych. Z tym, że usługi doradcze muszą być ściśle związane z wdrażanym produktem, a prace badawcze, eksperymentalne prace rozwojowe, powinny mieć charakter uzupełniający w stosunku do tych prac, które już zostały zrealizowane. Ponieważ tutaj istotne jest, żeby te prace które już przedsiębiorca przeprowadził wcześniej, miały kluczowe znaczenie dla wdrażanego produktu. – dodaje Monika Karwat – Bury. Dzięki środkom unijnym na wdrożenie innowacji firma C.T. Service prężnie się rozwija. –  Z tego dofinansowania udało nam się wybudować fabrykę, zakupić linię technologiczną, zakupić wszelkiego rodzaju materiały i rzeczy, które były konieczne. – mówi Arkadiusz Bonder. – Dzięki dotacjom unijnym udało nam się zdobyć środki na komercjalizację i na wdrożenie naszych rozwiązań, dzięki temu firma jest dzisiaj liderem zabezpieczeń antypoślizgowych w Polsce – dodaje.

Więcej o konkursie „Badania na rynek”, tegorocznych wymaganiach i kryteriach – w materiale wideo.

Źródło: Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.