Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Giza Polish Ventures

Działalność: Giza Polish Ventures (GPV) jest funduszem inwestycyjnym typu Venture Capital posiadającym wsparcie izraelskiej grupy VC Giza Venture Capital. Z ponad 20-letnim doświadczeniem, ponad 100 inwestycjami i 38 udanymi wyjściami z inwestycji Giza VC znajduje się w czołówce izraelskiego sektora VC.

Geneza: GPV założona została w 2012 roku i zarządzana jest przez doświadczony zespół przedsiębiorców takich jak Marek Borzestowski(twórca Wirtualnej Polski, InteliWISE czy Gruper.pl)

Na jakim etapie musi być projekt:  Startup, Faza początkowa, Rozwój, Ekspansja

Jakie branże: IT, Telekomunikacje, Nowe Media, Internet, E-commerce, Czyste technologie, Technologie mobilne, Nanotechnologie, Nowoczesny sprzęt medyczny, Biotechnologia

Kwota inwestycji: Wysokość wkładu GPV może zaczynać się od 0.5 mln PLN pożyczki konwertowalnej w we wczesnej fazie rozwoju firmy aż do 12 mln PLN w fazie wzrostu przedsiębiorstwa.

Przykłady inwestycji: Od momentu założenia GPV zainwestowała w ponad 10 start-upów i firm z dziedzin od biotechnologii do serwisów internetowych zorientowanych na klienta.  http://gpventures.pl/portfolio/

Wady i zalety polskich pomysłodawców: brak przygotowania biznesowego, brak znajomości przepisów Kodeksu Spółek Handlowych, brak znajomości specyfiki funduszu inwestycyjnego typu venture.

Zalety polskich pomysłodawców: unikalność i innowacyjność

Dane kontaktowe dla pomysłodawców:

Rajców 25, (00-220) Warszawa

phone: +48 22 208 62 42 // mail: [email protected]

Strona WWW: gpventures.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.