Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Allegro wprowadza kredyty dla małych firm

Dostęp do kredytu dla małych przedsiębiorców jest bardzo utrudniony.  Dlatego Allegro wspólnie z mBankiem przygotowali dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym.

Fot. FORUM/ Jerzy Dudek

Jednoosobowe biznesy  to podmioty charakteryzujące się często niską zdolnością kredytową. To też powoduje, że firmy zmuszone są do rezygnacji z ambitnych planów rozwojowych. Trudno również poprawnie oszacować ich potencjał biznesowy, szczególnie w sytuacji, gdy prowadzą działalność w specyficznym środowisku, jakim jest e-commerce.

Jak złożyć wniosek o kredyt na Allegro?

Tuż po zalogowaniu na własne konto wystarczy wejść w zakładkę „Moja sprzedaż”. Tam przedsiębiorca może z łatwością dowiedzieć się jaką propozycję kredytową może otrzymać. Wyliczany jest na podstawie dotychczasowych obrotów na Allegro. Im większa była sprzedaż, tym większy kredyt będzie mógł zaciągnąć przedsiębiorca, przy czym kwota ta nie przekroczy 100 tys. zł. Kredytodawcą jest mBank, a z oferty mogą skorzystać wszystkie podmioty zarejestrowane na platformie Allegro.

Wszystkie niezbędne wnioski, które powinien złożyć przedsiębiorca znajdują się na stronie platformy. Tam też wypełniany jest krótki wniosek. Przedsiębiorca powinien otrzymać decyzję o przyznaniu środków w czasie nie przekraczającym 3 minuty, po czym następuje zawarcie umowy. W przypadku, gdy firma jest klientem mBanku, środki na rachunku bankowym powinny pojawić się w ciągu 2 dni od daty złożenia wniosku . W przeciwnym razie przedsiębiorca będzie musiał odebrać  swoje środki w placówce mBanku.

Drugą nowością jest kredyt w rachunku bieżącym. Bank udziela kredytu odnawialnego przedsiębiorcom, którzy prowadzą swój biznes na platformie Allegro w ramach prowadzonego rachunku firmowego. Oznacza to, że bank pobiera prowizję jedynie w przypadku wykorzystywania środków.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

 

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.