Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Miliard złotych czeka na start-upy w konkursie BRIdge Alfa

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs dla start-upów – BRIdge Alfa. Kwota która została przeznaczona wynosi 1 mld zł. To właśnie dzięki tym start-upom powstać ma innowacyjna gospodarka.

Źródło: Bankier.pl/thinkstock

Aby uzyskać tak duże środki należy rozwijać przełomowe badania polskich naukowców. Kolejnym krokiem powinna być komercjalizacja ich, która pozwoli na osiągnięcie zysku. Do udziału w konkursie zaproszone są wszystkie podmioty, które nie podlegają ustawie o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi jak i te, które mogą prowadzić zgodnie z nią działalność inwestycyjną. Zaś każdy indywidualny projekt może liczyć na dofinansowanie w kwocie 1 mln zł, a w uzasadnionych przypadkach do 3 mln zł. Wnioski najpóźniej można składać do 16 października 2017 r.

Pierwszeństwo wykupu

NBCR w regulaminie zastrzegł sobie prawo do pierwszeństwa wykupu najbardziej ciekawych projektów. Zgodnie z informacjami Gazety Wyborczej inwestorom nie podoba się to, że będą musieli sprzedać start-upy, w które inwestowali, po cenie jaką ustali rzeczoznawca.  Jak informuje gazeta start-upy jest bardzo trudno wycenić. Z reguły ich wartość jest równa cenie rynkowej. Może to spowodować, konieczność sprzedaży start-upów NCBR po znacznie niższej cenie niż najlepsza potencjalna umowa.

To nie pierwsze problemy konkursu. Na początku okazało się, że praktycznie nikt nie może uczestniczyć. Dlatego też NCBR zmienił kryteria konkursu. Pisał o tym Puls Biznesu. Przeczytaj także na MamBiznes.pl:

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.