Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Nawet 200 tys. zł dotacji na ekspansję do Chin, Japonii i Wietnamu

Polskie Mosty Technologiczny to program od Polskiego Funduszu Rozwoju skierowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, którzy planują swoją ekspansję zagraniczną. Do zgarnięcia jest wsparcie finansowe w wysokości nawet 200 tys. zł.

Foto: YAY Foto

Właśnie ruszył drugi nabór do programu Polskie Mosty Technologiczne. Wnioski można składać do 9 listopada 2018 roku. O dofinansowanie mogą ubiegać się przedsiębiorcy z sektora MŚP, którzy posiadają produkty, usługi lub technologię, która z łatwością przyjmie się na azjatyckim rynku.

Wsparcie wynoszące nawet do 200 tys. zł można przeznaczyć na eksperckie usługi doradcze, np. marketingowe lub prawne, niezbędne do wypracowania strategii ekspansji Twojego produktu, usługi czy technologii na wybrany rynek zagraniczny. Ponadto firmy, które otrzymają dotację, będą mogły skorzystać z przestrzeni zagranicznych biur handlowych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Obecny nabór skierowany jest do firm planujących ekspansję na rynki chińskie, japońskie i wietnamskie. Jednak jak poinformował PFR, w przyszłym roku wystartują kolejne programy. Pomogą one w ekspansji zagranicznej przedsiębiorstw do takich krajów jak: Turcja, Korea Południowa, Arabia Saudyjska, Egipt, Indie, Norwegia, Szwajcaria, Ukraina, Rosja czy też RPA.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.