Jak zdobyć 40 tys. zł na własny biznes?

Jesteś młody i przedsiębiorczy, ale brakuje Ci kapitału na realizację Twojego pomysłu na biznes? Jest jeszcze czas aby pomyśleć o unijnym wsparciu z działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Dzięki tej inicjatywie osoby myślące rozpoczęciu działalności gospodarczej mogą na ten cel otrzymać nawet 40 tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji. Jak zatem zdobyć upragnione pieniądze na własny biznes?

Ile, komu i jak?

W rozpoczynającym się właśnie 2009 roku na dotacje dla początkujących przedsiębiorców przeznaczonych jest około 59 mln euro. Aby móc starać się o dofinansowanie startu naszego biznesu koniecznym jest przejście cyklu kilku bezpłatnych szkoleń i skorzystanie z usług doradczych jako uczestnik projektu. Każda osoba może wnioskować maksymalnie o 40 tys. zł i przyszli przedsiębiorcy przeważnie ubiegają się właśnie o tą kwotę.

Uprawnionymi do startu po unijne pieniądze są wyłącznie przyszli przedsiębiorcy, co oznacza, że nawet młode firmy, które dopiero rozpoczęły przygodę z biznesem nie mogą skorzystać z tego programu. O unijnej dotacji muszą zapomnieć także te osoby, które obecnie nie prowadzą firmy, ale w okresie 12 miesięcy poprzedzających wnioskowanie o wsparcie miały zarejestrowaną działalność gospodarczą. Wcześniejszy biznes automatycznie wyklucza te osoby z grona chętnych na bezzwrotną dotację.

W ramach programu przyszłym przedsiębiorcom oferowane są:

– środki finansowe na rozpoczęcie działalności w wysokości do 40 tys. zł

– wsparcie pomostowe, wypłacane miesięcznie przez okres 6 miesięcy w kwocie nie większej niż równowartość minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w dni wypłacenia dotacje, istnieje możliwość przedłużenia o kolejne 6 miesięcy wypłacania pomostowego wsparcia w uzasadnionych przypadkach

– wsparcie pomostowe w formie doradztwa oraz pomocy w efektywnym wykorzystaniu dotacji

– szkolenia i doradztwo umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej obejmujące takie zagadnienia jak np.: prowadzenie księgowości, marketing, prawo pracy, prawo podatkowe, ubezpieczenia społeczne, przepisy BHP, prawo handlowe, prawo cywilne, wdrażanie i obsługa programów użytkowych związanych z prowadzeniem działalności, logistyki; doradztwo oferuje opracowanie indywidualnego programu dla każdego uczestnika projektu, dobór odpowiednich metod pozwalających na zdobycie wiedzy o prowadzeniu firmy


Gdzie po kasę?

Kolejnym istotnym zagadnieniem jest kwestia gdzie młody biznesmen ma się udać po unijne pieniądze na założenie frmy? W każdym województwie przyznawaniem środków na własny biznes zajmuje się kilka różnych instytucji wybieranych przez urzędy marszałkowskie oraz wojewódzkie urzędy pracy. Najczęściej instytucjami tymi są urzędy pracy i organizacje pozarządowe. Listy operatorów wytypowanych przez urzędy marszałkowskie i wojewódzkie urzędy pracy do przyznawania unijnego wsparcia znajdują się na stronach poszczególnych urzędów. Jeżeli więc mieszkasz np. na terenie Dolnego Śląska i chciałbyś się starać u dotacje na działalność wówczas listy instytucji odpowiedzialnych za przyznawanie pieniędzy musisz szukać na stronie internetowej Dolnośląskiego Urzędu Pracy

Na co można przeznaczyć dotację?

Pozyskane środki finansowe mogą zostać wyłącznie przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z:

– zakupem środków trwałych np. maszyny, sprzęt (w tym również środków transportu z wyłączeniem podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w zakresie transportu drogowego towarów)
– zakupem wartości niematerialnych i prawnych np. licencji, oprogramowania
– zakupem środków obrotowych np. materiały, towar
– kosztami prac remontowo-budowlanych

Pieniądze powinny być przeznaczone na wydatki inwestycyjne, a nie na pokrycie kosztów związanych z bieżącym prowadzeniem działalności. Uzyskane wsparcie pomostowe można natomiast przeznaczyć wyłącznie na pokrycie obligatoryjnych opłat związanych z prowadzeniem firmy, np. składki na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz fundusze pozaubezpieczeniowe. Dopiero w następnej kolejce można z otrzymanych środków zapłacić za czynsz, media itp.

Czy potrzebny jest wkład własny?

Początkujący przedsiębiorca uczestniczący w projekcie jest zobowiązany do wniesienia środków własnych w wysokości 10% przyznanych mu środków. Ważną informacją jest, że wkład ten nie musi być wniesiony wyłącznie w postaci gotówki. Zamiast pieniędzy można bowiem wymagany kapitał pokryć w formie wniesionej rzeczy np. komputera, samochodu itd.

Czy dofinansowanie jest bezzwrotne?

Zarówno kwota dotacji jak i wsparcie pomostowe przyznawane są bezzwrotnie , o ile młody przedsiębiorca nie naruszy warunków określonych w umowie na, podstawie której otrzymał finansowe wsparcie.

Należy pamiętać, że uczestnik projektu, który otrzymał dotację na założenie firmy, ma obowiązek dokonania zwrotu przyznanych środków wraz z odsetkami, jeżeli prowadził działalność gospodarczą lub był członkiem spółdzielni socjalnej w okresie 12 miesięcy poprzedzających wnioskowanie o finansowe wsparcie.

Niewątpliwie działanie 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki to atrakcyjna inicjatywa dla osób marzących o własnym biznesie, którym brakuje kapitału na założenie firmy. Nie pozostaje nam więc nic innego jak tylko życzyć powodzenia w ubieganiu się o te pieniądze.

Przeczytaj o innych możliwościach zdobycia kapitału na własny biznes

Alicja Rozłucka
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

czarek

8 stycznia 2009 Odpowiedz

u mnie w powiecie Ełckim jest 40 miejsc na to z tego wiekszosc jest rozdana znajomym !! Jak z tym walczyc??

Avatar

majster

8 stycznia 2009 Odpowiedz

jestem ciekawy czy mogą ubiegać sie dwie osoby np dwójka znajomych na założenie wspólnego biznesu i ka żdy dostanie po danej kwocie?

Avatar

Tomek

9 stycznia 2009 Odpowiedz

szkoda ze nie można znaleść w necie zadnych wniosków i informacji ogólnie jest mało

Avatar

M

13 stycznia 2009 Odpowiedz

Czyli jak jest z ta dzialalnoscia biezaca? Nie mozna wogole jej uwzglednic w biznesplanie aplikujac o dana kwote wsparcia? To marnie widze tworzenie nowych miejsc pracy przez takich przedsiebiorcow skoro nie moga dofinansowac pensji czy zaplacic za wynajem lokalu.

Avatar

noiragneau

15 stycznia 2009 Odpowiedz

Dajcie sobie z tym spokój.
Przykład : Nowy Sącz.
Zapisy rozpoczęły się 1 grudnia 2008, zadzwoniłem tam 3ciego i już nie było miejsc.
Zapisało się 40 osób (30 na szkolenie+10 rezerwy)
Te 30 osób przechodzi szkolenie ale TYLKO 12 dostanie dotacje.
Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu więc lepiej zabrać się za 18 tysięcy z Urzędu Pracy bo te 40tyś to raczej poszło po rodzinie pracowników SARR lub ich znajomych 😉

Avatar

noiragneau

15 stycznia 2009 Odpowiedz

Jeśli się nie myle to ten fundusz NIE JEST dla SPÓŁEK.
A informacji w necie o tym jest dużo.
Wystarczy wpisać w google „40 tyś. na rozpoczęcie”
Formularzy nie ma bo to trzeba się zgłosić to Agencji która wygrała przetarg na „obsługe” tego Finduszu

Avatar

marcin

22 stycznia 2009 Odpowiedz

czarek a w powiecie ełckim to kto to organizuje?
pozdrawiam

Avatar

xxx

24 stycznia 2009 Odpowiedz

no i ciekawe co otworzą w Nowym Sączu za te 40 tys, koleny ciucholand,sklep z odzieżą czy też firmę budowlaną he.

Avatar

noiragneau

24 stycznia 2009 Odpowiedz

oj dużo można otworzyć za 40tyś, nawet w NS

Avatar

back

27 stycznia 2009 Odpowiedz

ja zakład pogrzebowy otwozyłem i……….biznes sie kreci

Avatar

Mik

28 stycznia 2009 Odpowiedz

kto jeszcze coś otworzył i sie sprawdziło ?

Avatar

matthew

28 stycznia 2009 Odpowiedz

Czy zna ktoś może nazwę strony, na której można znaleźć ten formularz?

Avatar

noiragneau

29 stycznia 2009 Odpowiedz

jaki formularz ?

Avatar

optymista

2 lutego 2009 Odpowiedz

Czy jest możliwość ubiegania sie jednocześnie o dwie dotacje (unijna i z UP 18 tyś)? Wiadomo dostanie się może jedną.

Avatar

Sonoio

4 lutego 2009 Odpowiedz

Lepiej dobierać znajomych!!!

Avatar

Michal

12 lutego 2009 Odpowiedz

no dobrze, ale jaka instytucja zajmuje się tym w Warszawie? Szukałem na stronach urzędów pracy i na stronie mazowieckiego urzędu pracy info nt.działania 6.2.
Nigdzie nie ma. Czy możecie pomóc?

Avatar

idtwo

14 lutego 2009 Odpowiedz

back moglbys odezwac sie do mniena e-mail idtwo@o2.pl

Avatar

sławek

15 lutego 2009 Odpowiedz

mam własna firme która założyłem w grudniu czy mogę sie starać o dotację

Avatar

omegags

16 lutego 2009 Odpowiedz

back proszę o pomoc ja też chciałabym otworzyć taki interes bo mąż ma produkcję nagrobków i uważam że jedno przy drugim będzie działać prawidłowo odezwij się omegags@gmail.com dzięki

Avatar

Ja

17 lutego 2009 Odpowiedz

Informacja jest nieaktualna. We Wrocławiu rekrutacja została już zakończona…

Avatar

jaca

17 lutego 2009 Odpowiedz

Witam wszystkich, widzę że same pytania i zero odpowiedzi. Spędziłem ostatnie 2 tygodnie na poszukiwanie informacji i conieco znalazłem. Generalna zasada jest taka że w każdym województwie programy organizowane indywidualnie przez WUP-y, uczestnikiem tych programów są fundacje, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, firmy szkoleniowe, często agencje rozwoju regionalnego. Lista podmiotów które podpisały umowy w poszczegulnych woj. o uczestnictwo w programie i kwoty przyznanych środków znajdują się na stronach woj. urządów pracy. Podmioty te następnie w określonych terminach organizują rekrutację na uczestników programu (w świętokrzyskim np już zakończona, w małopolskim trwa) zwykle jest to 60 osób które przechodzą testy orz piszą biznes plan, z tych 60 osób wyłanianych jest 15 (tak było w świętokrzyskim, podkarpackim i tak jest teraz w małopolskim) te 15 maja gwarancję że po otworzeniu działalności mogą liczyć na 40 tyś. Procedura jest długa ale warto się poświęcić. Co do spółek to można się ubiegać tez o dotację z tym że każda z osób która ma być w spółce musi się wystąpić osobno o dotację a i tak spółka jako w sumie spółka dostaje 40 tyś a nie każdy ze wspólników.
Podstawowy warunek jaki trzeba spełnić to brak prowadzenia działalności gospodarczej w ciągu ostatnich 12 miesięcy przed złożeniem wniosku. Poza tym podobno liczy się dobry pomysł i szanse realizacji, chociaż kumoterstwa tez pewnie nie brakuje. Dodatkowe punkty dostaje się też jak ktoś jest niepełnosprawnym, albo poniżej 25 roku życia, powyżej 50 roku życia albo z terenów wiejskich.
Osobiście złożyłem papiery i teraz czekam na wyniki.

Sławek, nie możesz się starać o dotacje z UP ani z programu 6.2

Program jest organizowany w kilku etapach więc jeśli ktoś się nie zakwalifikuje w pierwszej turze może liczyć na kolejną.
Pozdrawiam

Avatar

ARTUR

1 marca 2009 Odpowiedz

MICHAL TY POWINIENES ZGLOSIC DO Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
ul. Jagiellońska 74
03-301 Warszawa
tel.: 022 542 20 00
fax: 022 542 20 01
http://www.mazowia.eu
A JESLI JESTES Z WARSZAWY TO NA BANKOWYM DO URZEDU MIASTA TAM ONI SIE TYM ZAJMUJA JA JESTEM POZA WARSZAWA PERYFERJA I MAM Z TEGO POWODU DUZE PROBLEMU Z UZYSKANIEM DOTACJI A PODRUGIE TEZ MI SIE NIE PODOBA CALA TA IFORMACJE KAZY ODSYLA DO KOGOS INNEGO MAM WRAZENIE JAK BY IM NIE ZALEZALO I TYLKO LUDZI ZNIECHCECAJA DO TYCH DOTACJI TEN SYSTEM JEST BARDZO SKOMPLIKOWANY I NIEJASNY JAK CHCESZ TO NAPISZ DO MNIE JAK CI IDZIE STARANIE SIE PODZIELIMY SIE WIEDZA JAK CHCESZ azarczuk@wp.pl

Avatar

ARTUR

1 marca 2009 Odpowiedz

ALBO Punkt Kontaktowy dla Beneficjentów oraz
infolinia 0 801 101 101.

Avatar

ika22

10 marca 2009 Odpowiedz

chcialabym otworzyc sklep z ubraniami ale nie bardzo wiem jak zaczac to wszystko. moze jakies wskazówki ?:(

Avatar

Anna

10 marca 2009 Odpowiedz

Czy osoba nie majaca zadnych kwalifikacji w dziedzinie z ktora zwiazana jest dzialalnosc, ktora chce otworzyc ma jakiekolwiek szanse?

Avatar

aragonis

13 marca 2009 Odpowiedz

akurat ten program Kapitał 6.2 jest tylko dla powstających firm!!!! Jest pełno innych programów dla już działających przedsiębiorstw,trzeba popytać w Urzędzie Pracy lub w biurze EFS-u w waszym mieście lub skorzystać prościej z firmy konsultingowej zajmującą się pisaniem wniosków co ułatwi każdemu sprawę.
Można starać się o dotację z UP 18tys i o dotację z Unii!!!!
Programy Kapitał Ludzki będą ponownie rozpisane konkursy na te programy w tym roku więc wciąż jest nadzieja dla was.
Nie ma problemu jeśli chodzi o formę prawną danej firmy by starać się o dotację.

Avatar

krzychu663

16 marca 2009 Odpowiedz

WITAM WSZYSTKICH MAM PYTANIE GDZIE W WOJEWÓDZTWIE WIELKOPOLSKIM LUB W POWIECIE NOWY TOMYŚL MOŻNA TAKĄ DOTACJĘ ORZYMAĆ??? GDZIE SIĘ TRZEBA ZGŁOSIĆ ITD.. UPRZEJMIE PROSZĘ O POMOC I INFORMACJE, BARDZO DZIĘKUJĘ.

Avatar

jaca

18 marca 2009 Odpowiedz

Odpowiedź do Anny.
Jasne że możesz się starać o dotację ale musisz wiedzieć że oprócz pomyslu, szansy jego realizacji za które dostaję się określoną ilość punktów, punktowane jest też doświadczenie osoby planującej rozpocząć działalność więc warto się jakimś wykazać. A konkurencja jest coraz większa więc każdy punkt się liczy. W Krakowie z MARR podanie o dotację złożyło ponad 520 osób, tylko 15 z nich dostanie kasę. Wyłoniono już 60 osób, różnice w punktach między 1 a 60 osobą były nie wielkie.

Avatar

jaca

18 marca 2009 Odpowiedz

Można starać się o dotację z UP 18tys i o dotację z Unii 40tys!!!!
Dowiedziałem się że jedno nie wyklucza drugiego. Warunki właściwie trzeba spełnić takie same, wiec można równolegle startować w oby programach.

Avatar

etommi

21 marca 2009 Odpowiedz

Szczerze to totalna bzdura – ja mam w kwietniu 26 lat, a 99% tych dotacji jest dla ludzi do 25 roku zycia albo dla 45+. a co z innymi osobami ?? Zeby to bylo jakos logicznie podzielone, jestem z gliwic wiadomo ze nie bede startowal w Bielksu Białej. w Gliwicach sam wiek juz mnie wyklucza :/

Avatar

jaca

23 marca 2009 Odpowiedz

to musisz szukać innego programu. W Krakowie osoby do 25 albo powyżej 50 dostają dodatkowe punkty, podobnie jak kobiety i osoby ze wsi. Ja nie miałem żadnych dodatkowych a i tak się dostałem, na 600 osób na 8 miejscu. Ważny jest pomysł.

Avatar

grzegorz

26 marca 2009 Odpowiedz

Witam mam pytanie, czy da się przeskoczyć jakoś ten durny przepis moim zdaniem o wieku(za kilka miesięcy kończę 25 lat), a także czy można się starać o dotacje jak ktoś ma umowę o pracę

Avatar

geronimo

27 marca 2009 Odpowiedz

Dziekuje Artur i Jaca za szczegulowe informacji

Avatar

geronimo

27 marca 2009 Odpowiedz

Witam ! Jakie waszy zdaniem pomysly preferowane, czy brane pod uwage sklepy internetowe ,gdzie mozna uzyskac informacje na ten temat

Avatar

gabrielkaa

7 kwietnia 2009 Odpowiedz

z tego co wiem, to wszelkiego rodzaju innowacje mają większe szanse niż pozostałe przedsięwzięcia,e-biznes na pewno też, z tego co wiem ,to osoby pracujące gdzieś na etacie również mogą się starać ( tylko czy starczy im czasu)

Avatar

luxyfer

14 kwietnia 2009 Odpowiedz

Czy mam jakąś gwarancję, że pomysł na biznes, który przedstawię urzędowi nie zostanie mi „skradziony”?

Avatar

mia

23 kwietnia 2009 Odpowiedz

do JACA – witam serdecznie, ja też starałam się o te 40tyś.w Krakowie – niestety nie udało się 🙁 gratuluję zatem sukcesu i stąd mam pytanie – czy możesz choć ogólnie napisać jaki miałeś pomysł na biznes (nurtuje mnie to dlaczego mój pomysł tj. pośrednictwo handlowe zostało odrzucone…) dzięki

Avatar

Mostowicz

4 maja 2009 Odpowiedz

Witam! Jak ktoś ma dobry innowacyjny pomysł na biznes zapraszam do konkursu Konfrontacje CambridgePYTHON na http://www.cambridgepython.pl/konfrontacje

Avatar

paula

5 maja 2009 Odpowiedz

ja po zlozeniu wnisku bylam na 3 miejscu. po rozmowie indywidualnej w drugim etapie (komisja skladala sie z 3 osob.srednia wieku 25 lat) spadlam na 60 miejsce. dofinansowanie dostawalo 20 osob. jesli ktos uwaza ze nie rozdaja znajomym to jest bardzo naiwny. niestety chyba nie ma sposobu na udowodnienie tego. pozdrawiam

Avatar

Humungus

7 maja 2009 Odpowiedz

Takie gadki o innowacyjnosci slyszalem juz wiele razy a potem powstaja z tego kolejne sklepy internetowe. Juz ten konkurs rodem z Cambridge wydaje mi sie bardziej uczciwy. Tylko o co chodzi z tym pythonem?

Avatar

Mostowicz

7 maja 2009 Odpowiedz

Wystarczy wejść na ich stronę i już wiesz o co chodzi z pythonem 🙂

http://www.cambridgepython.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=44&Itemid=97

Avatar

Kasjan

9 maja 2009 Odpowiedz

Hmm, czy te szkolenia są dla wszystkich, którzy się zakwalifikują, i za darmo? Bo jeśli tak, to choćby dla tego warto się zgłosić 😉

Avatar

Vohla

12 maja 2009 Odpowiedz

Tak, dla wszystkich zakwalifikowanych i za darmo. Nawet na stronie jest to powedziane, jak się doczyta.

Avatar

Mostowicz

19 maja 2009 Odpowiedz

Jak najbardziej za darmo:) Jak to gdzieś usłyszałem: uczysz się na błędach, których jeszcze nie popełniłeś – tzn nawet jak zrezygnujesz w trakcie, to i tak wygrywasz: wiedzę i zaoszczędzony czas i pieniądze 😀

Avatar

koszał

11 czerwca 2009 Odpowiedz

może się podzielicie swoimi pomysłami?? jakie biznesy wam chodzą po głowie ja mam w planie wulkanizacje z naprawa zawieszeń taki mały warsztacik ale czytając wasze wypowiedzi nie wiem nawet czy mi się chce wnioski składać na te 40 tyś skoro tak ciężko w temacie…

Avatar

jola

16 lipca 2009 Odpowiedz

a mi w UP (kompetentna pani) powiedzila ze 18 tys z UP wyklucza te 40 tys ????????

Avatar

marcin

21 lipca 2009 Odpowiedz

A czy zaraz po otrzymaniu tej dotacji mozna zaczać pracować (umowa o prace)?

Avatar

Olo

17 sierpnia 2009 Odpowiedz

Taaaak w TV krzyczą bierzcie pieniądze bo nikt nie bierze i zwracamy!

Byłem już w kilku agencjach/punktach info/urzędach pracy i wszędzie mówią nie ma pieniędzy, za późno, nie kwalifikuje się…

Te całe dotacje to farsa, porażka, że to Polacy rozdzielają bo wiadomo jaki jest poziom korupcji, procedura skomplikowana i nie jasna, programy pomocy UE z kosmosu nie adekwatne do rzeczywistości…

I dziwić się, że porównują to do komunizmu rodem z ZSRR albo PRLu

Dotacje i te sumy, którymi biją po oczach w TV to jakiś prima aprilis.

Avatar

martins1982

18 sierpnia 2009 Odpowiedz

nie wiem jak w inny ch wiojewództwacha ale w lubelskim max punktów dla mężczyzn powyżej 25 lat to 30 pkt., mężczyzn poniżej 25 lat oraz kobiet powyżej 25 lat to 45 pkt., kobiet poniżej 25 lat to 60 pkt. Reasumująć nie mam szans…

Avatar

beneficjet :)

29 sierpnia 2009 Odpowiedz

w zamian za wymiane umiejętności pomogę zdobyć 40 000 zł na własny biznes gg 7561928

Avatar

tomus95

2 września 2009 Odpowiedz

witam
przeszedlem cale szkolenie kapital ludzki dzialanie 6.2, zostala mi przyznana dotacja ale jakos kasy nie widac juz tak 4 miesiace przeciagaja a za lokal i zusy trzeba placic. Czy komus przelali juz pieniadze z tego dzialania ? bo nie wiem czy nie trafilem na jakis oszustow

Avatar

Gosia:)

12 września 2009 Odpowiedz

Jestem kobietą ( 28 l.):)
Czy mam szansę na uzyskanie dotacji z programu KL w celu otwarcia SERWISU SAMOCHODOWEGO 🙂
Miejsce wykonywania działalności-WIEŚ.Dzięki za odpowiedź.

Avatar

Piotr

2 października 2009 Odpowiedz

Gdzie mam się zgłosić w celu otrzymania tej kwoty. Dodam, że mam 18l i dobry pomysł na biznes. Czy mam szanse na otrzymanie tego dofinansowania?

Avatar

mavericks

8 października 2009 Odpowiedz

Witam,

Czy ktoś kto dostał tą dotacje mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami. Jeżeli nie tu to proszę o jakieś info na maila, gg. Jeżeli trzeba mogę sam się odezwać proszę tylko o namiary, np. tak jak Beneficjent 🙂

gg:440066
milisu@wp.pl

Avatar

arek

14 października 2009 Odpowiedz

witam… a czy wie ktos jak w woj warm-maz mozna starac sie o ta dotacje?? a moze komus udało sie dostac?? pozdrawiam

Avatar

sisi

15 października 2009 Odpowiedz

Witam,m.in. do tomus95. Właśnie o takie przeciąganie wypłaty pieniędzy się boję,bo słyszałam nieraz,że te agencje lub PUP mocno ociągają się z tym.Aty płać ZUSy,czynsze czy już zaciągnięte pod biznes pozyczki itp…..Przyznaję też rację Olo,niezly Prima Aprilis

Avatar

weri

19 października 2009 Odpowiedz

jak zdobyc 40 tysiecy? ja uzbieralam tyle wraz z nazeczonym przez 2 lata ciezkiej pracy za granica mi sie marzy agroturystyka w polsce albo maly pensjonat jak kto woli 🙂 Ale 40 tys to za malo. Nie wkurza was ze poslowie i politycy dostaja o wiele wiecej za miesiac sciemniania? (bo praca tego nie mozna nazwac) a zwykli ludzie musza harowac albo czekac na dotacje w nieskonczonosc?

Avatar

Sylwia kuj-pom

2 listopada 2009 Odpowiedz

a czy szanse na 40 tys. mają studenci dzienni?

Avatar

anuska82

9 listopada 2009 Odpowiedz

tutaj jest darmowy program do tworzenia biznes planu autor nie chce nic wiec umiesccie przynajmniej komentarz jak Wam sie spodoba

http://w925.wrzuta.pl/plik/2G8aPFxQjMb/biznes_plan

Avatar

anuska82

9 listopada 2009 Odpowiedz

tutaj jest darmowy program do tworzenia biznes planu autor nie chce nic wiec umiesccie przynajmniej komentarz jak Wam sie spodoba

http://w925.wrzuta.pl/plik/2G8aPFxQjMb/biznes_plan

Avatar

diesel08

23 listopada 2009 Odpowiedz

no u nas w tarnowie tez byl taki konkurs 🙂 i ogloszenie wynikow bylo w 1 dniu i ja dostalem sie a na 2 dzien na 7 rano trzeba bylo isc … i przepadlo mi to bo jak o 22.30 sprawdzalem to niebylo list a potem sie nagle pojawily … i prosze mi tu niemowic ze jest szansa na to 40 tys 🙁 tarnow to za male miasto aby dostac bez znajomosci … w wiekszych miastach jest inaczej … ale u nas …

Avatar

Arr

8 grudnia 2009 Odpowiedz

niech sprawdzą pokrewieństwo i znajomość osób dostających dotacje, a tych którzy ja przyznają.
Wiecie jak to jest przyznana dotacja kosztuje.

Avatar

Jacek

13 grudnia 2009 Odpowiedz

Na co można przeznaczyć dotację?

Pozyskane środki finansowe mogą zostać wyłącznie przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z:

– zakupem środków trwałych np. maszyny, sprzęt (w tym również środków transportu z wyłączeniem podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w zakresie transportu drogowego towarów)
Dlaczego na transport drogowy towarów nie????

Avatar

Arek

29 grudnia 2009 Odpowiedz

Czy studenci dzienni moga liczyc na taką dotacje nigdzie nie moge doszukać sie informacji o tym

Avatar

kactom

15 stycznia 2010 Odpowiedz

Witam może ktoś mi powie czy na otwarcie zakładu fryzjerskiego na wsi mam jakieś szanse na dostanie środków z programu 6 2

Avatar

sss

17 stycznia 2010 Odpowiedz

sss

Avatar

Roza

24 stycznia 2010 Odpowiedz

Witam. Czy ktoś był na rozmowie kwalifikacyjnej i może opisać jak przebiegała ? o co pytają, czy są jakieś testy? jak długo trwała ? czy mozna się do niej jakoś przygotować?

Avatar

luko

29 stycznia 2010 Odpowiedz

co do serwisu samochodowego na wsi może sie nie udać dlatego ze jest tam za mało aut gosiu no chyba że koło miasta jet ta wieś to sa szanse

Avatar

power

10 lutego 2010 Odpowiedz

od samego czytania odechciało mi się tych pieniędzy

Avatar

Agnieszka

18 lutego 2010 Odpowiedz

ubiegajac sie o dotacje z pup na wlasna dzialalnosc i majac wspolnika ilu potrzebujemy poreczycieli? kazdy po dwoch czy kazdy po jednym?

Avatar

kamil:)

21 lutego 2010 Odpowiedz

hej potrzebuje info. mianowicie w tym roku koncze 27 lat pracuje w firmie budowlanej ktora robi sie powoli niewypłacalna. chcę założyć swoją działalność budowlaną, remontową… mam odpowiednie doświadczenie kilkuletnie i mieszkam na terenach wiejskich. czy mam szanse na dotacje??? bo po tym co tu czytam to zastanawiam sie czy jest wogóle sens…

Avatar

THRFA

4 marca 2010 Odpowiedz

jak nie macie pleców i białej koperty to proście o zdrowie i do roboty jeszcze nie widziałem zeby ktoś by komuś dał za darmo nawet w pysk. macie pomysła i możliwość starajcie się rodzinnie zaradzić. uważam że młode osoby zarejestrowane w up mogą się starać o te 18 tys jest to opłacalne starsi wiedzą o co mnie chodzi. pozdrawiam .ps. pamietajcie ze kazdy ma takie plany , marzenia a nielicznym sie udaje oby wam sie udało

Avatar

alchemic

15 marca 2010 Odpowiedz

Witam. Przeczytałem wszystkie komentarze i mam kilka pytań. Mianowicie nikt nie odpowiedział czy studenci studiów dziennych mogą ubiegać się o te 40 tys. zł. Jestem właśnie studentem Politechniki Gdańskiej. Mam 20 lat i pochodzę ze wsi. Moim pomysłem na biznes jest otwarcie zakładu naprawy maszyn rolniczych (tj. naprawa ciągników, przyczep itp.). Jakie są szanse na to, że mój wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony? Pieniądze chciałbym przeznaczyć na zakup sprzętu (spawarki, wyciągarki, podnośniki itp.). Z doświadczenia wiem, że zapotrzebowanie na tego typu usługi jest bardzo duże. Prosiłbym o pomoc kogoś kto ma jakieś doświadczenie.

Avatar

augiasz

6 kwietnia 2010 Odpowiedz

„Nie pozostaje nam więc nic innego jak tylko życzyć powodzenia w ubieganiu się o te pieniądze.” 😀

Avatar

K3myrlu@gmail.com

23 maja 2010 Odpowiedz

jak mówi podstawowa zasada biznesu „piewszy milion trzeba ukrasc ” zamiast korupcyjnej dotacji zwincie bankomat stacjonarny po wymianie kaset jest tam ok 30 000 🙂

Avatar

chmoora

21 czerwca 2010 Odpowiedz

W opolskim studenci :dzienni” nie moga sie ubiegac o dotacje

Avatar

markos

8 sierpnia 2010 Odpowiedz

Witam wszystkich, moje pytanie brzmi czy ubieganie się o to dofinansowanie automatycznie dyskwalifikuje o ubieganie się o dofinansowanie z programu innowacyjna gospodarka działanie 8.1?

Avatar

regina 102

14 września 2010 Odpowiedz

ja staram sie o dotacje z urzedu pracy ale to est tak zrobione aby nie dostac 3 zyrantów którzy zarabiaja brutto 1644 zł lub 2 którzy zarabiaja 1944 zl oraz jezeli ci zyranci maja druga połowe to tez musi wyrazic zgode takze w tej polsce cos otworzyc to graniczy z cudem popierdolony rzad i tyle

Avatar

żyrant poszukiwany :)

4 października 2010 Odpowiedz

co do dotacji to są one dla osób bezrobotnych ,albo dla firm które działają co najmniej pół roku(studenci nie bardzo tu pasują)
najczęściej wymagane jest: doświadczenie(lub ukończony kurs związany z naszą działalnością),biznesplan ,lokal(może być umowa najmu lub użyczenia)i najczęściej 2 żyrantów (lub inna forma zabezpieczenia).
wszystko trwa trochę czasu i jeśli mamy doświadczenie(dokumentem jest np umowa o pracę lub kurs)możemy teoretycznie myśleć o założeniu firmy ale najgorsze jest znaleźć odpowiednio wysoko zarabiających żyrantów jeśli tego nie mamy to pozamiatane. :/

Avatar

zonku

14 października 2010 Odpowiedz

Wielka szkoda, że w mieści w którym mieszkam starając się o dotację nie dostały pieniędzy osoby z najlepszymi biznes planami, z najlepszymi wynikami w rozmowach ze specjalistami, ze 100% frekwencją na szkoleniach i które przede wszystkim swój plan napisały same. Zamiast tego pieniądze trafiły do ludzi którzy jedyne co pamiętają ze swojego biznesplanu to kolor jakim był bindowany i ile za niego zapłacili. Pewnie po ogłoszeniu wyników przeczytają swój biznes plan żeby wiedzieć jaką w ogóle firmę mają otworzyć. Pieniądze są zazwyczaj przyznawane osobą o średnim wykształceniu, trochę przygłupim – najpewniej dlatego żeby ich firma upadła i pieniądze musieli oddać z nawiązką. Drogi czytelniku, jeśli masz prawdziwy pomysł i łep na karku – strzeż się, inaczej zmarnujesz swój czas. Można zawsze udawać głupszego, ale lepiej zamiast czekać na dotacje zacznij zarabiać.

Avatar

Trener

18 października 2010 Odpowiedz

Do alchamika i in.:

Jak najbardziej masz szansę dostać dotację na ten pomysł. Studenci studiów dziennych też mogą ubiegać się o dotację, podobnie, jak osoby pracujące – zależy do jakiej firmy się zgłosisz. Jeżeli ta firma napisała wniosek tylko dla osób pozostających bez pracy lub tylko dla kobiet – to niestety tylko wybrane grupy mogą uczestniczyć w programie. Jest jednak wiele firm, które piszą wnioski dla szerokiego grona uczestników. Jesteś w grupie preferowanej, jeżeli nie ukończyłeś 25 lat i pochodzisz z terenów wiejskich. Za sam fakt wpisania się w dwie grupy preferowane masz więcej punktów przy rekrutacji i tym samym większe szanse na dostanie się do programu. Jeżeli chodzi o wkład własny, możesz wesprzeć się ze zwrotnej, ale nieoprocentowanej pożyczki z Fundacji Wspomagania Wsi Wsi (tylko dla osób z terenów wiejskiich i małych miasteczek). Jeżeli masz problem z poreczycielem – skorzystaj z wiarygodnego funduszu poręczeniowego, najlepiej certyfikowanego przez PARP. Osoby bez żadnego kapitału, właśnie często z terenów wiejskich, w tym studenci otrzymują dotację. Fakt, ze trudno się dostać na szkolenia, ale trzeba zgłosić się do wszystkich firm w regionie, aby zwiększyć szanse, a potem pozostać w jednej. Do tej pory spotykam się z info o odpłatnym pisaniu biznesplanów – zgroza! Na szkoleniu dowiesz się, jak napisać biznes plan, a od trenera i doradcy indywidualnego, jak pokazać w biznes planie, że Twój pomysł ma szanse przetrwania i jak zdobyć dodatkowe punkty w oparciu o kryteria unijne. Tu chodzi o rzeczowe informacje, a nie o krasomówstwo. Poza tym wielokrotnie spotykam w następnych grupach osoby, które nie otrzymały dotacji w in. grupach lub firmach i nie poprawiały biznes planu i w końcu za 2-gim czy 3-im podejściem otrzymują. alberska@tlen.pl

Avatar

Pain

7 listopada 2010 Odpowiedz

Może mi ktoś powiedzieć gdzie mogę znaleźć firmy zajmujące się dotacją o której tu mowa?

Avatar

Agulla

13 listopada 2010 Odpowiedz

A wiecie może jak jest jeśli ktoś ubiega się o dotacje po kl 6.2 i o dotacje z Urzędu Pracy? W Programie 6.2 na 4 etapie procesu przyznania dotacji jest wymóg założenia działalności gospodarczej i dopiero po tym rozpatrują biznesplany. A żeby dostać dotacje z UP nie można otworzyć działalności aż do momentu otrzymania dotacji ( otrzymania pieniędzy na konto). Jakie są szanse że wniosek który przeszedł do 4 etapu zostanie odrzucony? Bo nie wiem o którą dotację się starać- czy o tą z UP, czy z 6.2. a z drugiej strony, boję się, żęby nie było tak że otworzę działalność a potem w 6.2 odrzucą mój biznespla i już nie będę mogła się starać w UP.

Avatar

Marta

2 grudnia 2010 Odpowiedz

Polecam wszystkim pomoc tego Pana, jego pomoc okazłą sie bezcenna.

Avatar

bea

3 grudnia 2010 Odpowiedz

wypowiem się tylko na tematu dotacji z Urzędu Pracy -sama byłam świadkiem załatwiania sprawy po znajomości:)-byłam pewna że tak się nie uda… a jednak okazuje się że że żyjemy w chorym ,obłudnym kraju w którym wszystko załatwia się po znajomości -nawet dotacje!!!!!!!!!!Wstydzę się że jestem Polką!!!!!!!!!!!!

Avatar

goska

2 stycznia 2011 Odpowiedz

słyszałam o tych dotacjach jestem zainteresowana mam jednak pytanie dla mnie najważniejsze czy do w/w dotacji w kazdym przypadku potrzebny jest żyrant

Avatar

mateusz1986

4 stycznia 2011 Odpowiedz

witam. mam trochę problem z odnalezieniem odpowiedniej placówki na terenie dolnego śląska która udziela dotacji na otwarcie działalności. Bardzo proszę o jakąś podpowiedz i z góry dzięki.

Avatar

wandzia76

5 stycznia 2011 Odpowiedz

witam.Ja starałam się przez cały 2010 rok o 40tyś. i NIC.W małopolskim to po prostu trzeba mieć kogoś kto ,,POMOżE”bo jak można być osobą bezrobotną i żeby człowieka było stać na dojazdy na rozmowy (kRAKóW,TARNóW,NOWY SąCZ) itd- to jest chory wymysł.ja próbowałam w conajmniej 8 projektach i nie ma cudów,bez ,,pomocy” nie ma szans.A projekt mam napisany przez profesjonalistkę.przygotowywałam,uczyłam się do niego prawie 3 lata.Dotacje nie są dla kogoś komu chce się pracować.Zostało mi tylko iść do UP,ale kwota którą dają jest dla mnie za mała.Może ktoś mi pomoże?

Avatar

dotikotek

17 kwietnia 2011 Odpowiedz

Starałam się o dofinansowanie z Kapitału Ludzkiego – walczyłam o 30 tys, byłam bardzo przekonujaca i wiarygodna (biznes i tak otworzę), nie przeszłam, wykluczyły mnie jak większość: wiek, długość przebywania na bezrobociu (za krótko). Staram się o dotację z UP i muszę ją dostać choćby nie wiem co. Ale zabraknie mi kilku tys na dopięcie wszystkiego, a zatem żadne 30 tys, a 15 i ze 4 dołożyć, będę musiała brać kredyt.
Nie fajnie z tymi dotacjami, moja firma, to moje marzenie i pomysł na życie, wiem, że sobie poradzę, dlaczego tak utrudniają?

Avatar

dotikotek

17 kwietnia 2011 Odpowiedz

Potrzebuję dobrych informacji jak starać się i gdzie o dotacje na rozkrecenie firmy – ulotki, próbniki, dobra reklama.
Dobrze, że jest kredyt dla małych przedsiębiorstw bezprocentowy, ale mam nadzieję, na dotację, kóra pomoże mi z hukiem wejść na rynek.

Avatar

dotikotek

17 kwietnia 2011 Odpowiedz

Nie napisałam o pomyśle, he, he. Mam wykształcenie min odzieżowe i chcę kupić hafciarkę koputerową, mam na nią mnóstwo pomysłów i mieszkam na terenie, gdzie taki produkt jest bardzo wyczekiwany jak haftowane przedmioty.
Będę mogła również haftować zdjęcia na materiałach:)
Pomysł świetny, ale dotacji nie dostałam, walczę o tę z UP.
Trzymajcie kciuki!

Avatar

SFOJdxkHNO

24 kwietnia 2011 Odpowiedz

TeBZbX , [url=http://qigtetsqeley.com/]qigtetsqeley[/url], [link=http://sgiemvdxkizl.com/]sgiemvdxkizl[/link], http://qefqhvizriyi.com/

Avatar

Hq1DE

9 czerwca 2011 Odpowiedz

Pieniądze jeżeli dostaniesz to zazwyczaj nie całość tylko mniej.Obcinają na wszystkim-przecież można kupić podobny sprzęt ale innej firmy.Czas który upłynął od początku rekrutacji do momentu gdy pieniądze były na koncie to około rok.Biznes plan który musisz zrobić to normalna księgowość ,plus odpowiedni program komp.Srodki które otrzymasz nie sa kosztami uzyskania przychodu -w \UP sa.Diabeł tkwi w szczegółach.Poreczyciel musi miec 3000 brutto minimum ,możesz kupić tylkom nowy sprzet z dwuletnia gwarancja ,nie wiedzieć czemu.

Avatar

Myszka zdezorientowana

14 sierpnia 2011 Odpowiedz

„majster 2009-01-08 17:02:34
jestem ciekawy czy mogą ubiegać sie dwie osoby np dwójka znajomych na założenie wspólnego biznesu i ka żdy dostanie po danej kwocie? ”
Majster z tego co wiem.Jeśli dwie osoby się starają o to to muszą podać dwie inne działalności,ale mogą znajdywać się w jednym miejscu.

Avatar

marcus

1 września 2011 Odpowiedz

Też ubiegałem się o dotacje i kicha ocenę formalna przeszedłem ale na ocenie merytorycznej poległem, nie wiem w jaki sposób oni tam oceniają wnioski bo naprawdę coś nie tak, ponadto złożyłem zażalenie co do oceny merytorycznej wniosku, no i czekam, zobaczymy co z tego wyniknie. Ale mogę jasno określić że to jest jakaś lipa.

Avatar

marcus

1 września 2011 Odpowiedz

Aha, jeszcze jedno na całe województwo podlaskie mogło się zakwalifikować tylko 40 osób, jakaś kpina w tym 30 kobiet i 10 mężczyzn (jawna dyskryminacja mężczyzn). Ponadto brano dodatkowe kryteria do oceny wniosków.

Avatar

dorta

6 lutego 2012 Odpowiedz

czy do otrzymania dotacij z ue potrzebnij sa zyranci??

Avatar

DORTA

6 lutego 2012 Odpowiedz

mieszkam w słupsku woj pomorski.chce sie starac o dotacje na gabinet kosmetyczny jestem po 3mies kursie i 7mies stazu pracy ale nie udokumentowanej chcialam otworzyc z kolezanka gabine z tym ze ona nie ma kwalifikacij w tym zawodzie…biznes plan juz mamy napisany…mam 23lata i chcialam sie starac o dot z up ale tam jest potrzebny zyrant z zarobkiem netto1800zl porazka jakas
PROSZE O POMOC

Avatar

357347

26 lutego 2012 Odpowiedz

dupa a nie strona po co sie mam rejestrować by czytać …chamstwo i tyle !!!

Avatar

alka

1 kwietnia 2012 Odpowiedz

witam chciała bym otworzyć zakład fryzjerski czy jestem wstanie zrobić to do kwoty 30 tyś na dwa stanowiska pracy??

Avatar

Dr Fedonanson

7 kwietnia 2012 Odpowiedz

Dobry dzień każde ciało,

Pierwsze uzasadniony pożyczki były zawsze dużym problemem dla klientów, którzy mają potrzeby finansowe Problem z kredytu i zabezpieczenia są czymś, co klienci są zawsze zaniepokojeni, kiedy poszukuje kredytu z legalnego pożyczkodawcy Ale FEDONANSON KREDYT usługi finansowej złożyło, że różnica w industryWe kredytowej może zorganizować dla kredytu z zakresu 2000 dolarów do $ 100000000,00 E-MAIL US VIA fedonansonloans2011@gmailcom

Nasze usługi obejmują:

Pliki * Inwestorzy Pożyczki
* Konsolidacja zadłużenia
* Po drugie hipoteczny
* Kredyty biznesowe
* Osobiste Pożyczki
* Kredyty międzynarodowe

Brak zabezpieczenia społecznego i nie kredytowej sprawdzić, 100% Gwarancji Wszystko co musisz zrobić, to daj nam znać dokładnie, co chcesz, a my z pewnością uczynić marzenie trueFEDONANSON KREDYTEM usługi finansowej mówi TAK, gdy wasze banki powiedzieć NIE Wreszcie możemy finansować małe firmy pożyczki skali, pośredników, małą skalę instytucji finansowych dla mamy nieograniczony kapitału Więcej szczegółów go o nakłanianie pożyczki od: Prosimy natychmiast reagować na tego e-mail: fedonansonloans2011@gmailcom

FORMULARZ KREDYTOWY OSOBOWE

Imię:
Nazwisko:
Adres kontaktowy:
Miasto / Kod pocztowy:
Państwo:
Kraj:
Płeć:
Data urodzenia (rrrr-mm-dd):
Telefon:
Stan cywilny:
Zawód:
Next of Kin:

Informacje o kredycie

Kwota potrzebna jako pożyczki:
Przeznaczenie kredytu:
Czas trwania kredytu:
Miesięczny dochód:
Twój sportem międzynarodowym przejściu lub prawo jazdy jest wymagane:
Czy wniosek o pożyczkę wcześniej (tak lub nie)

Z poważaniem,
Dr fedonanson

Avatar

166IH

18 sierpnia 2013 Odpowiedz

Też chciałam otworzyć wlasny biznes.Ale jak nie masz żyrantów albo własnych piniędzy to lipa.UP żąda poręczycieli.Tylko skąd ich brać.Słowem jak nie masz nic to nic nie dostaniesz.Dalej będziesz golasem.Pozostaje Ci praca u kogoś. Tylko po co tyle hałasu w tv,że są dotacje.Kiedy w moim pośredniaku przeczytałam o bezzwrotnych dotacjach to było już po terminie i oczywiście żaden pracownik nic nie wiedział o co chodzi i że komunikat już nie jest aktualny.To za co biorą pieniądze:

Avatar

Raymond Johnson

31 grudnia 2013 Odpowiedz

Czy potrzebujesz pożyczki na dowolny cel. Jestem po imieniu, pan Raymond Johnson. Jestem rząd certyfikat pożyczkodawcy. Daję pożyczki do spółki, przedsiębiorstwa i przemysłu za niską cenę. Ja też dać się pożyczki i kredytu indywidualnego osobistego w taniej o 3%. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: movisterloan@gmail.com

Avatar

tex

11 września 2014 Odpowiedz

Naprawdę nie zorientowaliście się jeszcze, że tzw.polityka społeczna w tym kraju sprowadza się do tworzenia kolejnych urzędów i zatrudniania kolejnych urzędasów, których pensje są finansowane z ciągle podnoszonych podatków, co powoduje, że realnych miejsc pracy jest coraz mniej ?

Avatar

Peterson

21 listopada 2014 Odpowiedz

Witaj,
Czy potrzebujesz pilnie pożyczki, aby usunąć swoje długi lub potrzebujesz kredytu obrotowego w celu poprawy Twojej firmy?
Pan został odrzucony przez
banki i inne instytucje finansowe?
Czy potrzebny jest kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny?
szukaj nie więcej, jak tu jesteśmy, aby wszystkie problemy finansowe to już przeszłość. Mamy fundusze pożyczkowe się do osób
potrzebujących pomocy finansowej, które mają złe kredytowej lub potrzebują pieniędzy
aby zapłacić rachunki, do inwestowania w interesach na poziomie 2%. Chcę używać tego medium poinformować, że świadczymy niezawodne i beneficjenta pomocy i będzie skłonny zaoferować pożyczkę. Więc skontaktuj się z nami za pośrednictwem e-maili: kreditsolutionhome@outlook.com

Avatar

BARR.Morris Dav (CEO)

23 maja 2015 Odpowiedz

Szukasz pomocy finansowej, jesteś rozpaczliwie potrzebuje pomocy finansowej? (morrisdavloan@gmail.com) jest tutaj, aby udzielić Ci kredytu w wybranym ilość dostarczonego. więc wszystko co musisz zrobić, to wypełnić poniższy formularz i wrócić do nas natychmiast, dajemy Ci 100% gwarancji, że kredyt jest dobrze zabezpieczony w tej firmie w porządku, dajemy pożyczki w wysokości 3% odsetek, więc wypełnić za darmo, będzie w stanie spłacić kredytu. Dajemy pożyczki w minimalnym przedziale od 1000 do $ 1,000,000USD w wysokości 3% odsetek. również skontaktować się z nami na wszelkiego rodzaju pożyczki. wiecej informacji napisz do nas i obowiązują dla następujących pożyczki. poprzez (morrisdavloan@gmail.com)

RODZAJE OFERUJEMY KREDYT

Prywatne pożyczki
Biznes Pożyczka
Kredyt samochodowy
Dom kredytowy
Pożyczki płacić rachunki
Kredyty hipoteczne
Kredyt Studencki

Dla innego rodzaju pożyczki, należy wysłać e-mail tak szybko, jak to możliwe podając następujące dane wymaganą kwotę w formie pożyczki.

WNIOSEK KREDYTOWY

Wasze imiona …………………………..
Płeć ……………………………..
Twój Wiek ………………………….
Twój adres …………………………
Twój kraj ………………………….
Twój numer faks ……………….
Osobisty numer …………………..
Numer biura ……………………………
Twój zawód ……………………..
Twój stan cywilny ………………….
Obecny status w miejscu pracy ………
Numer telefonu …………………………
Miesięczny Dochód ………………………….
Kwota potrzebna ……………………. ..
Kredyt czas …………………………………
Pożyczka Cel …………………………..
Have You stosowane przed? ………………..

Z poważaniem,

BARR.Morris Dav (CEO)
P.Morris & SOLICITORS
Partnerzy zarządzający

Avatar

Pastor Chris Ben

11 lipca 2015 Odpowiedz

Witaj,

Czy jesteś w potrzebie pożyczki ?? może masz swoje problemy rozwiązać po uruchomieniu go. Jestem pani, Susan Randy. Od United stanem Ameryki, ostatni tydzień poniedziałek, szukałem kredytu do zapłaty za moje rachunki, więc dostać się w ręce różnych przekrętów i oszustw byłem inny pożyczkodawca, Gdyby nie pani, Sadaih który jest moim dobrym przyjacielem przedstawić mnie Pastor Chris Ben (CEO) Pastor Chris Ben domu pożyczki, a on mi pomóc z kredytu w wysokości 500.000 USD, bez stresu. Więc Moi dobrzy ludzie na świecie, można się z nim skontaktować poprzez e-mail: pastorchrisben@gmail.com I nie zapomnij powiedzieć mu, że i wprowadzić do swojej firmy

Avatar

Pan Sylwester

13 sierpnia 2015 Odpowiedz

General Public Wskazówki !!!

Ma to na celu informowanie opinii publicznej, że Sylvester Kredyt rozdaje firmy są pożyczki na niskim poziomie 3%, transakcja w 100% wolne od nadużyć. Oferujemy wszystkie rodzaje kredytów, w dowolnej walucie.

Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z nami przez e-mail: sylvesterloaninvestment@hotmail.com

Aplikuj teraz ! !! !!!

Avatar

Pastor Chris Ben

3 września 2015 Odpowiedz

Cześć,

Szukasz kredytu biznesu, pożyczki osobiste, domu, kredyt samochodowy,
kredyty studenckie, kredyty konsolidacji zadłużenia, pożyczki bez zabezpieczenia, venture capital
kapitału, itd .. Albo czy odmówiono kredytu przez bank lub
Konfiguracja finansowa jednego lub więcej reasons.You raczej ich kredytu
rozwiązania! Jestem pastorem, prywatny pożyczkodawca, kredytów dla przedsiębiorstw i
osób w niskim i niedrogie oprocentowaniem 2%. Zainteresowany?
Kontakt z nami w leczeniu kredytu do naśladowania przelew w ciągu 48 godzin.
KONTAKT: pastorchrisben@gmail.com
Szczegóły aplikacji

Imię:
Data urodzenia:
Płeć:
Stan cywilny:
adres:
lokalizacja
Status:
Kod pocztowy:
Kraj:
Telefon:
E-mail:
Cel państwa kredytu:
Kwota kredytu:
Kredyt Czas trwania:
Miesięczny dochód netto.

Wróć do mnie jak najszybciej z powyższych informacji uzyskać więcej informacji.
Czekam na wiadomość od Ciebie.
Dzięki i Bóg błogosławi was,
Pastor Chris Ben

Avatar

Mrs Rose Berry

18 stycznia 2016 Odpowiedz

Halo

Jesteśmy Organizacja Christian utworzona, aby pomóc ludziom w potrzebach pomaga, takich jak help.So finansowej, jeśli przeżywają trudności finansowe lub masz jakiekolwiek bałagan finansowy, i trzeba funduszy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, lub potrzebujesz pożyczki osiedlenie swój dług lub opłacać rachunki, rozpocząć miły biznesu, lub jesteś trudno jest uzyskać kredyt kapitału z lokalnych banków, skontaktuj się z nami poprzez e-mail mrsroseberrrywilkinsfunds.usa@gmail.com~~HEAD=pobj w Biblii mówi „” Łk 11:10 każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kto puka, drzwi zostaną otwarte „.Więc nie pozwól tych okazji przekazać ci, że Jezus jest ten sam wczoraj, dziś i na wieki more.Please nich jest dla poważnych poglądach i Boga Ludzie obawiając.

Twoje imię:
SEKS;
WIEK;
Kraj
Kwota kredytu:
Kredyt Czas trwania:
CEL POŻYCZKI;
Miesięcznego dochodu;
Ważny Numer telefonu komórkowego:

Dzięki za wyrozumiałość do kontaktu w oczekiwaniu

Pozdrawiam
Zarządzanie
E-mail: mrsroseberrrywilkinsfunds.usa@gmail.com

Avatar

Pani Elena

8 marca 2016 Odpowiedz

Czy jesteś w potrzebie pilnej pożyczki płacić rachunki, ekspansji biznesu, organów korporacyjnych lub pożyczki osobiste? Skontaktuj się z nami za szybko skuteczne i godne zaufania pożyczki dzisiaj na za pośrednictwem poczty elektronicznej: elenanino07@gmail.com

pozdrowienia
Pani Elena

Avatar

Lucy

13 maja 2016 Odpowiedz

Oferujemy wszystkie rodzaje kredytów na poziomie 3%. Zainteresowany wnioskodawca powinien napisać do nas na; lucypaulloaninvestment@gmail.com Wyślij nam następujące dane stosować Imię i nazwisko: Kraj: Numer telefonu: Kwota kredytu potrzebne: Czas trwania kredytu: Cel kredytu:

EMAIL US VIA: lucypaulloaninvestment@gmail.com

Avatar

Pani Alice Roberto

16 czerwca 2016 Odpowiedz

Ogłoszenie!!!
Do tych których może to dotyczyć,

Jaka jest twoja sytuacja? Potrzebujesz 100% finansowania, nie można zweryfikować dochody, nie można zweryfikować zatrudnienia niedawno własny rachunek, upadłości, kolekcje, problemy kredytowe. Skontaktuj się z nami dla wszystkich rodzajów kredytów, a otrzymasz najlepsze wsparcia finansowego, takie jak * Finansowanie projektów * Biznes Pożyczki * Personal Loans * Konsolidacja zadłużenia * Dom Pożyczki * Linia kredytowa * Kredyty samochodowe * Kombinacja kredytu.

Więcej dochodzenia kontakt poprzez adres e-mail:
Firma E-mail: alice_loanservice@hotmail.com

Z poważaniem
Pani Alice Roberto
Reklama online agenta
Alicja Kredyt Service Ltd
Firma E-mail: alice_loanservice@hotmail.com

Avatar

ROBERT PETERSON

15 sierpnia 2016 Odpowiedz

Witam oferujemy pożyczki, międzynarodowego projektu Finansowanie, gwarancja banku i sblc zarówno dla osób fizycznych i firm na całym świecie. Nasze oprocentowanie wynosi 3% w skali roku.
Jesteśmy także sponsorem oraz finansowanie różnego rodzaju projektów na szczeblu lokalnym i międzynarodowym. Więc jeśli masz dobry projekt i trzeba inwestora wystarczy poinformować nas natychmiast, tak że możemy dyskutować, podpisują umowę, a następnie sponsoruje ani finansować projekt dla Ciebie.
Prosimy o kontakt z nami, dla wszystkich potrzeb finansowych.

Z poważaniem,
Pan Robert Peterson
E-mail: j.mg.cashcraft@gmail.com

Avatar

ROBERT PETERSON

18 sierpnia 2016 Odpowiedz

Witam oferujemy pożyczki, międzynarodowego projektu Finansowanie, gwarancja banku i sblc zarówno dla osób fizycznych i firm na całym świecie. Nasze oprocentowanie wynosi 3% w skali roku.
Jesteśmy także sponsorem oraz finansowanie różnego rodzaju projektów na szczeblu lokalnym i międzynarodowym. Więc jeśli masz dobry projekt i trzeba inwestora wystarczy poinformować nas natychmiast, tak że możemy dyskutować, podpisują umowę, a następnie sponsoruje ani finansować projekt dla Ciebie.
Prosimy o kontakt z nami, dla wszystkich potrzeb finansowych.

Z poważaniem,
Pan Robert Peterson
E-mail: j.mg.cashcraft@gmail.com

Avatar

omega

27 września 2016 Odpowiedz

Czy potrzebujesz kredytu awaryjnego lub wymagają pomocy finansowej, aby zwiększyć swoją działalność, płacić czynsz? e.t.c posiadamy certyfikaty i legalnych licencjonowanych wierzyciele. przerabiamy kredytów na krótkich i długich terminów z kredytu, jak co 2%. mamy doskonałą reputację za udzielanie kredytów dla tysięcy ludzi na całym świecie. Oferujemy dowolną ilość gwarantowanych usług kredytowych, handlowych, biznesowych lub pożyczek kredytów samochodowych, pożyczek konsolidacji zadłużenia o kontakt z naszym e-mail przedsiębiorstwo teraz (omegaloanscc@gmail.com)

Avatar

omega

29 września 2016 Odpowiedz

Czy potrzebujesz kredytu awaryjnego lub wymagają pomocy finansowej, aby zwiększyć swoją działalność, płacić czynsz? e.t.c posiadamy certyfikaty i legalnych licencjonowanych wierzyciele. przerabiamy kredytów na krótkich i długich terminów z kredytu, jak co 2%. mamy doskonałą reputację za udzielanie kredytów dla tysięcy ludzi na całym świecie. Oferujemy dowolną ilość gwarantowanych usług kredytowych, handlowych, biznesowych lub pożyczek kredytów samochodowych, pożyczek konsolidacji zadłużenia o kontakt z naszym e-mail przedsiębiorstwo teraz (omegacreditcompany@gmail.com)

Avatar

Christo Salami

8 października 2016 Odpowiedz

Czy jesteś w potrzebie pożyczki? zostały w banku odmawia Ci kredytu, jesteśmy tutaj, aby pomóc finansowo, wszystko co musisz teraz zrobić, to napisz do nas za pośrednictwem (christofinancialhome@gmail.com), aby uzyskać natychmiastową pożyczkę w dowolnej ilości w dowolnym miejscu. Twoje szczęście jest naszym priorytetem.

Nazwa: Christo Salami
Nazwa firmy: Christo domu finansowa
E-mail: christofinancialhome@gmail.com

ZGŁOSIĆ DO DZIŚ szybkie pożyczki

Avatar

walker

19 października 2016 Odpowiedz

ZAPRASZAMY Alex KREDYT SERVICE ……….
Czy jesteś człowiekiem biznesu czy kobieta? Czy jesteś w jakikolwiek bałagan finansowy czy też potrzebujemy funduszy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Czy potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie piękny małą skalę i średnich przedsiębiorstw? Czy masz niską ocenę kredytową i jesteś trudno jest uzyskać kredyt kapitału z lokalnych banków i innych instytucji finansowych?
Czy finansowo wyciska? Czy szukać środków na spłatę kredytów i długów? Czy szukacie finansowe na utworzenie własnej firmy? Czy jesteś w potrzebie pożyczek prywatnych lub biznesowych dla różnych celów? Czy szukasz pożyczki do realizacji dużych projektów? Nasze kredyty są dobrze ubezpieczone maksymalne bezpieczeństwo jest naszym priorytetem Naszym wiodącym celem jest pomóc Ci usługi, które zasługują, nasz program jest najszybszym sposobem, aby dostać to, czego potrzebujesz w mgnieniu oka. Zmniejszenie płatności złagodzić obciążenie miesięczne wydatki. Zyskać elastyczność, z jaką można wykorzystać na dowolny cel – od wakacji, do edukacji, unikalnych zakupów
Oferujemy szeroki wachlarz usług finansowych, które obejmuje: planowanie biznesowe, handlowe i Development Finance, właściwości i hipoteczne, pożyczki konsolidacji zadłużenia, pożyczki, firm prywatnych pożyczek, Home refinansowe, pożyczki studenckie alenxanderwalkerusacompany@gmail.comHotel pożyczki o niskim oprocentowaniu w 2 % za unieważnić dla osób fizycznych, firm i organów korporacyjnych. To, co najlepsze dla swojej rodziny i własne swój wymarzony dom, a także z naszymi ogólnymi programu pożyczek.
skontaktuj się z nami.
E-mail: alenxanderwalkerusacompany@gmail.com

Avatar

flora judge

5 listopada 2016 Odpowiedz

będziemy współpracować firma pożyczki, którzy oferują krótki, średni i długi okres kredytu dla inwestycji w przemyśle, handlu, rolnictwa i innych istotnych projektu, które są niezbędne dla rozwoju gospodarczego i indywidualnych i bardzo niskim oprocentowaniu. Jeśli chcesz zastosować w via johndonardloanfirm@gmail.com.
Dzięki
MOTTO:
zadowolenie klientów jest naszym priorytetem.

Avatar

RobertSmith

11 czerwca 2017 Odpowiedz

Cześć,

Czy szukasz prawdziwej pożyczki po przystępnej stopie procentowej, w ramach sprzyjających warunków udzielania pożyczek? Czy potrzebujesz pożyczki na pokrycie długu lub spłacenie rachunków? Czy Twoje banki i inne instytucje finansowe zostały przez Ciebie odrzucone tylko dlatego, że masz niski wynik kredytowy? Czy potrzebujesz pożyczki lub finansowania z jakiegokolwiek powodu,

Kredyty samochodowe
Kredyty mieszkaniowe
* Pożyczki firmowe
* Kredyty hipoteczne
* Kredyty mieszkaniowe
* Kredyty konsolidacyjne
* Pożyczki osobiste

Uwaga: udzielamy pożyczki za 3-procentową stopę procentową rocznie.

Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: – cashloancompany10@gmail.com, aby umożliwić nam otwarcie pliku przetwarzania pożyczki.

Kontakt z e-mail: – cashloancompany10@gmail.com

Wszystkiego najlepszego,
Pan Robert Smith.

Avatar

Elena

29 grudnia 2017 Odpowiedz

Pożyczka oferuje wiarygodne i poważne. Jestem osobą fizyczną udzielającą kredytu między osobami i firmami, w przypadku wszystkich innych informacji, prosimy o kontakt pod adresem: elenanino0007@gmail.com

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*