Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

5 książek napisanych przez przedsiębiorców, które warto przeczytać

Wielu biznesmenów, którzy sami odnieśli sukces bardzo często dzieli się swoją bezcenną wiedzą na temat prowadzenia własnej firmy. Praktyczne spojrzenie przedsiębiorcy, który przeszedł drogę od zera do milionera motywuje do działania, dostarcza wartościowej informacji oraz pozwala uniknąć błędów i minimalizować ryzyko. Redakcja MamBiznes.pl postanowiła zaprezentować 5 ciekawych książek napisanych przez przedsiębiorców.

Foto: www.marcinatamanczuk.pl

„Winning znaczy zwyciężać” Jack Welch

Książka jest podzielona na trzy części. Pierwsza z nich skupia się na przywództwie, wyłanianie zwycięzców i doprowadzanie do zmian. Kolejny rozdział z kolei opisuje konkurencję, zawiera rozdziały między innymi o strategii, fuzjach i six sigma. Ostatnia cześć dotyczy porad związanych z osiaganiem równowagi pomiędzy pracą, a życiem osobistym.

 

 

Foto: zasmakujwzyciu.pl

„#Szefowa” Sophia Amoruso

Sophia Amoruso jest szefową sklepu internetowego Nasty Gal. Pisząc książkę postanowiła zdradzić tajemnicę sukcesu internetowego imperium mody wartego 240 milionów dolarów. Uchodzi za najwybitniejszego współczesnego sprzedawcę. Dziś ma ponad 550 tys. klientów na całym świecie i rocznie zarabia 100 milionów dolarów. W książce opisuje jak dotarła tak wysoko. Wspomina również o tym, że rzuciła studia oraz nigdy nie pracowała na etacie.

 

 

Foto: MTBiznes.pl

„Dawaj innym szczęście: Ścieżka pasji, zysku i celu” Tony Hsieh

W książce „Dawaj innym szczęście: Ścieżka pasji, zysku i celu”, autor udziela rad m.in., by skończyć z tradycyjnym biznesowym networkingiem i zacząć otaczać się przyjaciółmi. Przekonuje również, że koncentrując się na szczęściu innych, zwiększa się szansę na bycie szczęśliwym.

 

 

 

Foto: Amazon.com

„Kto: Metody zatrudniania” Geoff Smart i Randy Stree

Geoff Smart jest CEO GhSmart, zaś Randy Stree jest partnerem zarządzającym. W książce opisane są praktyczne i efektywne wskazówki o tym, jak poradzić sobie z jednym z największych problemów współczesnego biznesu, mianowicie z rekrutacjami kończącymi się porażką. Autorzy twierdzą, że takie błędy rekrutacyjne kosztują firmy nawet 1,5 miliona dolarów rocznie i tysiące straconych godzin.

 

 

Foto: Amazon.com

„Nic do stracenia, wszystko do wygrania: Jak z członka gangu stałem się przedsiębiorcą multimilionerem” Ryan Blair

Autor książki zaczynał jako członek gangu z Los Angeles. Jednak porzucił przestępczą działalność i w wieku 21 lat założył firmę, dzięki której stał się milionerem. W książce opowiada o swoim doświadczeniu.

 

 

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
forumiak 15 lut 2018 (12:05)

Fajnych tytułów jest naprawdę sporo. Po książkach, które aktualnie macie w dobrej cenie na Livro:
70 sposobów na rozkochanie klienta... w Twoim e-biznesie od Krzyworączki
Niezniszczalne. Prawdziwe opowieści przedsiębiorczych od Katarzyny Ratajczyk

W obu przypadkach dużo konkretnej wiedzy i książki rzeczywiście mocno wciągające.
A jakie tytuły wam przychodzą do głowy?