Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

W tych miastach najlepiej rozwijać własny biznes. Oto 10 rajów dla start-upów

Idealne miejsce do prowadzenia własnego biznesu? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób rozpoczynających przygodę ze start-upem. Portal Inc.com przygotował zestawienie 10 najlepszych miast do prowadzenia start-upu.

  1. Tel Aviv, Izrael

Tel Aviv, Foto: FORUM/ Christian Reister

Funkcjonuje tutaj ponad 1 500 start-upów i setki akceleratorów. W mieście zlokalizowanych jest także bardzo dużo przestrzeni co-workingowych. Te czynniki mają znaczący wpływ na rozwój start-upów.

  1. Moskwa, Rosja

Moskwa, Foto: YAY Foto/Boris Stroujko

W latach 2011-2016 na swoją siedzibę wybrało rosyjską stolicę ponad 6000 firm z wielu różnych krajów. To zainteresowanie wynikło przede wszystkim ze wsparcia rządowego, które otrzymują od rządu rosyjskiego. Ponadto start-upy otrzymują ulgi podatkowe.

  1. Sztokholm, Szwecja

Sztokholm, Foto: YAY Foto

Funkcjonuje tutaj ponad 22 000 firm. Każda z nich skupia się na tym, aby stać się jak najbardziej innowacyjną. Na badanie i rozwój przekazywane jest tutaj więcej niż miliard dolarów i jest liderów wśród wszystkich innych miast na świecie pod tym względem.

  1. Bangalore, Indie

Foto: thetaXstock

Zwane inaczej jako indyjskie doliną krzemową, posiada ponad 4 900 aktywnych start-upów, w które zostało zainwestowane ponad 2,3 miliarda dolarów. Blisko połowa start-upów zlokalizowany w tym mieście to firmy prowadzone przez rdzennych mieszkańców.

  1. Singapur

Singapur, Foto: Ingimage

Do roku 2020, liczba milionerów mieszkających na tej wyspie ma wynieść 188 000. Jest także uważany za jedną z najlepszych lokalizacji dla przedsiębiorców.  Miasto oferuje szereg wsparcia dla start-upów.
Start-upy w tym mieście najszybciej rozwijają się w segmencie rynku nieruchomości, e-commerce oraz logistyki.

  1. Boston, USA

Boston, Foto: FORUM

To amerykańskie miasto odnotowuje coraz większą liczbę innowacji. W 2016 to tutaj rozpoczęto testy automatycznego samochodu. Wszystko to jest możliwe, dzięki obecności wykwalifikowanej kadry oraz obecności wielu inwestorów.

  1. Los Angeles, USA

Los Angeles, Foto: FORUM/ Ringo Chiu

To właśnie tutaj narodziło się stwierdzeni „amerykański sen”. Dotyczy to również start-upów, w które zainwestowano tutaj w 2016 roku ponad 3 miliardy dolarów. Tak wysoka pozycja możliwa jest dzięki zlokalizowaniu tutaj Doliny Krzemowej, w której ogromne korporacje bardzo często inwestują w innowacyjne rozwiązania.

  1. Berlin, Niemcy

Berlin, Foto: YAY Foto/ Jule_Berlin

Jest to nie tylko stolica Niemiec, ale również stolica start-upów. Stanowi również jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc inwestycyjnych w Europie. Miasto zawdzięcza to przede wszystkim przyjaznemu środowisku inwestycyjnemu.

  1. Paryż, Francja

Paryż, Foto: FORUM/ Charles Platiau

To właśnie tutaj funkcjonuje największy inkubator na świecie – Station F. Przewodniczy mu Roxanne Varza, która znalazła się na liście najbardziej wpływowych kobiet na rynku start-upowym i Joint Venture.
To właśnie francuska stolica jest siedzibą dla wielu znanych start-upów na całym swiecie. Wsród nich można wyróżnić np. BlaBlaCar.

  1. Londyn, Wielka Brytania

Londyn, Foto: YAY Foto

Jest to miasto, które jest najbardziej atrakcyjnym dla całego biznesu. W 2016 zainwestowano tutaj ponad 8,8 miliarda dolarów w start-upy. Jednak ta dobra koniunktura może nieznacznie ulec zmianie pod wpływem Brexitu.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl:

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Kasz 28 paź 2017 (23:19)

Los Angeles nie leży w Dolinie Krzemowej....