Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

10 porad dla osób myślących o założeniu firmy

Większość chętnych na prowadzenie samodzielnej działalności ma z reguły przygotowany plan, który zakłada wdrożenie odpowiedniego pomysłu, a następnie, poprzez jego rozwój, osiągnięcie biznesowego sukcesu. Niestety, znaczna część początkowych planów, z pewnych względów, nie wypala. Serwis biznesowy entrepreneur.com opublikował 10 porad, które w wymierny sposób mogą wpłynąć na zrealizowanie swojego biznesowego marzenia. Oto one : 

1. Wyróżnij się

Innowacyjność jest dzisiaj w cenie. Chcąc wybić się, należy pamiętać o zastosowaniu produktu, nie będącego dotychczas na rynku. Tworzenie wyrobów, istniejących w świadomości konsumentów, nie ma racji bytu.

2. Sprawdź zapotrzebowanie

Istotną kwestią, wykonywaną przed finalnym uruchomieniem firmy, jest zbadanie popytu wśród potencjalnych klientów. Nie ma sensu brać się za coś, co w żaden sposób nie zmieni funkcjonalności „poprzednika”, nie wpłynie pozytywnie na jego jakość czy też nie będzie bardziej interesujące w  użytkowaniu.

3. Mów jasno, ale stanowczo

Koniecznym jest stosowanie słów zapadających w pamięć, całkowicie pomijając różnego rodzaju żargony. Wpłynięcie na wyobraźnie ma  kolosalne znaczenie i, gdy tego zabraknie, można zapomnieć o triumfie.

4. Nie zapomnij odrobić swojego zadania domowego

Przeprowadzenie odpowiednich badań oraz statystyk może okazać się kluczowe w podjęciu ostatecznej decyzji, związanej  z wejściem na  rynek. Dobrze zawczasu dowiedzieć się (nim zdecydowalibyśmy się tym zająć), że konkurencja szybciej przygotowała podobną ofertę, którą pierwotnie my planowaliśmy wdrożyć. 

5. Wykonaj analizę raz jeszcze

Pomimo pełnej analizy, może się okazać, iż ktoś wprawdzie nie ma w planach rozpoczęcia podobnej działalności do naszej, jednak, w jakiś sposób, wykorzysta nasz pomysł. Istotnym jest dokładne przeanalizowanie rynku pod kątem biznesów stycznych do naszego.

6. Określ bazę potencjalnych klientów

Obowiązkową sprawą jest odpowiednie utworzenie bazy, do której będą przynależeć domniemani klienci. Częstym błędem, popełnianym przez początkowe przedsiębiorstwa, jest wrzucenie wszystkich ludzi do jednego worka klientów, nie zważając na ich zapotrzebowanie. 

7.Przygotuj listę zasobów

Newralgiczną częścią każdej firmy jest opracowanie niezbędnej listy rzeczy czy też osób, bez których działalność nie miałaby większego sensu. Właściwe (i w odpowiednim czasie) zaopatrzenie się w stosowne atrybuty, niesie ze sobą spore korzyści. Nie zajmuje to wiele czasu, a może znacząco przyczynić się do sukcesu.

8. Stwórz prototyp

Zbudowanie pierwowzoru jest obowiązkową kwestią w  przypadku tworzenia produktu, jak i również istotne odnośnie świadczenia usług. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta, prototyp taki byłby w stanie wyszczególnić, jakie potrzeby potencjalny nabywca posiada, by następnie móc zastosować je w formie praktycznej. 

9. Nie zapomnij o obliczeniach 

Właściwie przeprowadzona analiza jest kluczem w przygotowywaniu biznes planu. Bez stosownego wyliczenia planowanych kosztów czy przewidywalnych przychodów, założenie działalności mija się z celem. Jako że jest to kwestia dosyć często niewykonalna przez przyszłych przedsiębiorców, skutecznym pomysłem jest zatrudnienie kogoś, kto byłby w stanie taki bilans sporządzić.

10. Przygotuj plan

Opracowanie właściwego planu i dążenie do jego realizacji to połowa sukcesu. Dzięki sporządzeniu należytej koncepcji, przelaniu celów i marzeń na formę papierową, zdecydowanie łatwiej jest się zmobilizować do osiągnięcia pomyślności w biznesie.

Jan Kowal

Mambiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
xXDaedraXx 26 mar 2014 (20:43)

Firma w Polsce to nie głupota, o ile ktoś wie jak nią zarządzać :p