Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

CodeAll

Opis projektu: CodeAll to platforma do nauki programowania która pozwala na stworzenia czujnika cofania w samochodzie, wykrywania kradzieży roweru czy informowania o zakończeniu prania w domu lub skończenia się jedzenia w lodówce. CodeAll wychodzi poza nudną naukę kodu i pozwala na namacalne efekty program, którego właśnie się nauczyliśmy.

Programowanie otoczenia odbywa się za pomocą specjalnie zaprojektowanych czujników IoT (Internetu Rzeczy) i aktuatorów CodeAll.

Branża / kategoria: dzieci, edukacja, gry i rozrywka, informatyka

Rok powstania: 2017

Skąd pomysł: Historia CodeAll zaczęła się od spotkania z kuzynem, który uwielbia grać w gry komputerowe. W trakcie jednej godziny wspólnie wprowadzaliśmy proste modyfikacje do kodu źródłowego gry w przeglądarce, które sprawiały, że samolot szybciej leciał, zmieniał kolor i kształt. Dawało to nie tylko mnóstwo dobrej zabawy, ale pokazało, że można w ten sposób uczyć się też programowania.

Wpadliśmy wtedy na pomysł, żeby wyjść poza komputer oraz dać możliwość wpływania na świat wokół nas. Postanowiliśmy stworzyć narzędzie, która da ogromne możliwości tworzenia inteligentnego otoczenia, przy okazji ucząc programowania.

Dla kogo: Rodzice dzieci, które chciałyby poza szkołą, w domu, nauczyć się czegoś więcej o programowaniu.
Szkoły podstawowe i średnie, które chcą nauczyć dzieci programowania, jednocześnie oferując im ciekawe doświadczenie.

Finansowanie: dotacja z UE, środki własne

Model biznesowy: abonament, sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Mateusz Jarus – Ukończył informatykę na Politechnice Poznańskiej
Od ponad siedmiu lat zaangażowany w realizację projektów naukowych.
Założył trzy startupy: Grinfinity, Expansio oraz Lexpansio.
Jest absolwentem programu TOP 500 Innovators, w ramach którego odbył staż na Uniwersytecie Cambridge.
Był także stażystą na Uniwersytecie Notre Dame.
Prywatnie szczęśliwy mąż, w wolnych chwilach tancerz tańca współczesnego, lubi gotować i czytać książki

Konkurencja: Praktycznie wszystkie platformy do nauki programowania. Ponieważ jednak CodeAll jest innowacyjnym narzędziem, nie mamy żadnego bezpośredniego konkurenta, który tak jak my, łączyłby czujniki z platformą.

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: Zakończyć badania.
Usprawnić produkt według badań.
Wprowadzić produkt na Polski rynek.

Zespół: 10-15 pracowników

Lokalizacja: Poznań (wielkopolskie)

CodeAll

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.