Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Dobierajka.pl

Opis projektu: Tworzymy pierwszą w Polsce platformę e-commerce pozwalającą użytkownikowi nie posiadającemu wiedzy technicznej na dobór sprzętu elektronicznego sprofilowanego pod jego potrzeby. W dniu dzisiejszym użytkownik chcący kupić w sklepie internetowym sprzęt elektroniczny musi najpierw zdobyć odpowiednią wiedzę techniczną, o produkcie jaki chce nabyć, a następnie może rozpocząć poszukiwania sprzętu spełniającego jego wymagania. Wszystkie filtry sklepów internetowych z elektroniką pozwalające na wybór poszukiwanego sprzętu wymagają od użytkowników znajomości parametrów technicznych sprzętu.

Użytkownik poszukujący np. komputera musi wiedzieć m.in. w jaki procesor, dysk, kartę graficzną ma być wyposażony. W przeciwnym razie naraża się na zakup komputera, który nie spełni jego oczekiwań użytkowych. Z przeprowadzonych badań wynika, że tak szczegółowa wiedza nie jest szeroko dostępna w społeczeństwie.
Na dobierajka.pl użytkownik najpierw odpowiada na kilka pytań dotyczących zastosowań sprzętu, a następnie otrzymuje spersonalizowane oferty, które spośród dostępnego sprzętu najlepiej spełniają jego oczekiwania. Tym samym osoba nie posiadająca wiedzy technicznej otrzyma wyselekcjonowane oferty sprzętu spełniającego jej oczekiwania w zakresie sposobów jego wykorzystania. W połowie lipca 2018 uruchomiliśmy portal, a od początku września prowadzimy kampanię reklamową i testujemy naszą usługę.

 

Branża / kategoria: commerce

Rok powstania: 2018

Skąd pomysł: Pomysł stworzenia tego typu usługi zrodził się z własnych doświadczeń zakupowych w trakcie, których zauważyliśmy, że w sieci brak jest miejsca, w którym bez zakładania jakichkolwiek kont, wysyłania maili, dzwonienia itp. można dobrać sobie sprzęt elektroniczny spełniający nasze oczekiwania użytkowe. Wszystkie sklepy elektroniczne wymagają od nas posiadania wiedzy technicznej o kupowanym sprzęcie.

Dla kogo: Naszą usługę kierujemy głównie do osób, które nie mają i nie chcą zdobywać wiedzy technicznej dotyczącej kupowanego sprzętu elektronicznego.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Twórcami projektu jest dwóch pasjonatów sprzętu, którzy chcą pomóc ludziom nie mającym wiedzy technicznej, w wyborze sprzętu, którego zakup nie będzie wynikał z przypadku, tylko będzie opierał się na potrzebach użytkownika.

Konkurencja: Bezpośredniej konkurencji nie mamy natomiast pośrednią konkurencją są praktycznie wszystkie porównywarki ofert sklepów internetowych.

Rynki: Polska

Najbliższe cele: Naszą misją jest przeniesienie zwykłej rozmowy handlowej prowadzonej pomiędzy handlowcem, a klientem w sklepie stacjonarnym z elektroniką, do sieci. Jesteśmy na początku tej drogi, przed nami ciągłe poszerzanie bazy produktowej i liczby sklepów prezentujących swoją ofertę.

Zespół: 2 pracowników

Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

dobierajka.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.