Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

E-model.io

Opis projektu: Platforma crowdsourcingowa e-model.io
– Integrujemy rozproszony globalny rynek specjalistów będący na etapie transformacji technologicznej (cyfryzacji) w branży budowlanej
– Dajemy możliwość autopromocji użytkowników portalu poprzez budowę profesjonalnego portfolio
– Dajemy możliwość przeglądania, analizy oraz udostępniania modeli 3D
– Dajemy dostęp do zaagregowanej bazy ofert pracy i zleceń z całego świata
– Umożliwiamy tworzenie nowego rodzaju biznesów dzięki dostępowi do 3D marketu
– Dajemy zestaw narzędzi marketingowych dla innowacyjnych firm w branży AEC
– Dajemy dostęp do profesjonalnych narzędzi projektowych nie wymagających instalowania oprogramowania
– Wspieramy w rozwiązywaniu problemów technicznych użytkowników poprzez dostęp do forum dyskusyjnego integrującego wielu specjalistów z branży
– Wspieramy w edukacji i rozwoju użytkowników poprzez szkolenia online i dostęp do spójnego źródła wiedzy o BIM i innych nowych nowoczesnych technologiach w budownictwie

9 marca ruszyliśmy z otwartą betą portalu https://e-model.io .
Pod koniec marca planujemy opublikować portal w wersji komercyjnej.

Branża / kategoria: edukacja, informatyka, inne

Rok powstania: 2017

Skąd pomysł: Obserwujemy bardzo rozproszone środowisko specjalistów od nowych technologii w budownictwie, co utrudnia wzajemną wymianę doświadczeń i pomoc w rozwiązywaniu problemów. Zauważyliśmy, że brak jednego spójnego źródła wiedzy i edukacji mocno utrudnia rozwój zawodowy specjalistów a także wpływa na szybkość i efektywność procesu cyfryzacji budownictwa. Dodatkowo brakuje odpowiednich narzędzi do promocji oraz współpracy o zasięgu globalnym dla innowacyjnych firm i specjalistów z branży budowlanej.

Dla kogo: Inżynierowie, projektanci, architekci, geodeci, studenci uczelni technicznych, modelarze 3D oraz firmy z branży budowlanej, będące świadome rewolucji (cyfryzacji) jaka się dzieje w branży budowlanej oraz korzyści jakie daje technologia BIM (Building Information Modeling), fotogrametria – skaning 3D, technologia VR i AR oraz IoT w monitoringu i zarządzaniu inwestycjami.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: abonament, freemium, reklama, sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Właścicielem platformy e-model jest krakowski start-up – BIM Process Sp. z o.o.
Pomysł zrewolucjonizowania rynku budownictwa narodził się w głowie prezesa firmy Tomasza Rajpolda – certyfikowanego BIM managera oraz członka czołowych organizacji BIM w Polsce, absolwenta studiów BIM i projektanta infrastruktury z uprawnieniami.
Wspólnie ze swoim wspólnikiem wiceprezesem firmy Łukaszem Topolińskim – absolwentem studiów MBA, inżynierem budowy z uprawnieniami z kilkuletnim doświadczeniem w firmie SKANSKA, wdrożyli idee w życie i stworzyli unikatową w skali świata platformę dla nowej generacji specjalistów branży AEC e-model.io.

Konkurencja: Bezpośrednim konkurentem globalnym jest portal GrabCAD.com oraz bimobject.com.

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: KPI na rok 2018 (próg rentowności projektu): 14 tysięcy użytkowników free gdzie 5% konwersji (700 kont) na użytkowników PRO i 1% konwersji (140 kont) na użytkowników BUSINESS.

Zespół: 5-10 pracowników

Lokalizacja: Kraków (małopolskie)

E-model.io – platforma dla nowej generacji specjalistów ery cyfrowego budownictwa

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.