Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

GreenBond E-0

Opis projektu: GrernBond E-O to formuła kleju wraz z innowacyjną technologią aplikacji dedykowana dla branży materiałów drewnopochodnych. Opracowano już 200 receptur, kompletnych i spęłniających wszystkie normy. Aktualnie jesteśmy na etapie testów producenckich .

Spoiwo opracowane przez specjalistów Sestec jest w 100% naturalne i biodegradowalne a produkt końcowy spełnia wszystkie parametry i wymogi techniczne w szczególności
Kluczowymi walorami naszego rozwiązania są korzyści środowiskowe. Zastosowanie spoiwa w produkcji pozwoli na:
– redukcję emisji CO2 o 75-90%
– oszczędność energii o 40 %
– ochronę zasobów wody pitnej
– eliminację szkodliwych substancji takich jak formaldehyd i VOC
– bezpieczne warunki pracy na etapie produkcji

Branża / kategoria: inne

Rok powstania: 2015

Skąd pomysł: Wszyscy przejmujemy się jaością powietrza jakim oddychamy na zewnątrz (SMOG) mało wiemy jeszcze o tym jakie źródła zanieczyszczeń czyhają na nas w naszych domach.
Meblami otaczamy się wszyscy i wszędzie. Materiały drewnopochodne to aktualnie najlepsze i najtańsze rozwiązania wykorzystywane zarówno w przemyśle budowlanym jaki i meblarskim. Zdaliśmy sobie sprawę, że kluczowym składnikiem wykorzystywanym do produkcji tychże jest „cieżka chemia” w tym formaldehyd . Emisja kancerogennego formaldehydu oraz Lotnych Związków Organizcnzych to nie tylko zagrożenie dla pracowników produkcji ale również dla każdego z nas w domu czy biurze.
Ponad to branża materiałów drewnopochodnych jak każda inna generuje duże obciążenie środowiska dlatego podjęliśmy wysiłek aby jakoś temu zaradzić.
Nasze rozwiązanie to nie tylko sama receptura kleju (w 100% naturalna i biodegradowalna) ale także technologia wytwarzania produktu „na miejscu” dzięki czemu mamy szanse zmniejszyć transport na naszych drogach o 30 % . Transportowane będą tylko same składniki, które dostępne są niemal na każdej szerokości geograficznej (posiadamy już ponad 200 receptur, które spełniają wszystkie normy ) .
W efekcie tych prac nasze spoiwo posiada wiele korzyści, które przekładają się na wymierne odciążenie środowiska:
– redukcja zużycie energii o 40%
– ochrona zasobów wody pitnej bo do produkcji można wykorzystać wodę: słoną, zużytą lub opadową
– zredukowany będzie transport o 30% (a to oznacza mniejsze korki, mniej spalin mniej wypadków na drogach)
– redukcja emisji CO2 o 75-90%.
– wyeliminowano wszelkie emisje więc jest bezpieczne dla ludzi na etapie produkcji jaki i użytkowania
– produkcja, recykling czy utylizacja nie generuje zanieczyszczeń.
– nie generuje mikroplastiku

Dla kogo: Producenci płyt drewnopochodnych (osb, MDF, sklejka, płyta meblowa, paździerzowa itp)

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: abonament, sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Twórcami projektu są Pan Andrzej Pytlik, który odpowiada za zarządzanie całym projektem i ma wieloletnie doświadczenie jako project manager oraz Pan Hans Edelman, który posiada doświadczenie w branży przetwórstwa materiałów drewnopochodnych.
Nasz zespół składa się z chemików i biochemików oraz techników znających się na technologi i obsłudze maszyn do produkcji płyt drewnopochodnych. Wspólnie wyznaczyli kierunek działań oraz cel, który udało się osiągnąć- czyli gotowy produkt.

Konkurencja: GreenBond™ nie jest pierwszym klejem który nie posiada w składzie formaldehydu ale jest pierwszym klejem który jest w stanie konkurować technologicznie i Kosztowo z klejem UF i MUF. Dlatego na ten moment nie mamy bezpośredniej konkurencji w kategorii klejów ekologicznych,.

Rynki: globalny

Najbliższe cele: Wyjść z laboratorium do ludzi. Rozpocząć kampanię edukacyjną pokazującą realne możliwości odciążenia środowiska na drodze do globalnej redukcji emisji CO2 oraz wymierne korzyści zdrowotne wynikające z eliminacji formaldehydu z naszego otoczenia.
Zakończyć etap testów produkcyjnych i przejść do fazy wdrożenia technologii.

Zespół: 10-15 pracowników

Lokalizacja: Kraków (małopolskie)

GreenBond E-0 Innovative Ecological Glue System

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.