Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Jakdolece.pl – wyszukiwarka lotów i ofert wakacyjnych

Opis projektu: Jakdolece to wyszukiwarka tanich lotów i okazji wakacyjnych. Naszym głównym celem jest pełna automatyzacja procesu wynajdowania okazyjnych połączeń. System wyświetla oferty tanich lotów z Polski + okolicznych lotnisk (Berlin/Praga) do najbardziej popularnych miejsc na całym świecie. Na ten moment mamy ukończony moduł automatycznie wyszukujący okazyjne oferty. Potrafimy je uporządkować wg atrakcyjności na podstawie analizy historii cen, kierunku i terminu podróży. Wskazujemy najbardziej korzystną konfigurację dat połączenia, nie ograniczając przy tym użytkownika w wyborze innych dat.
Naszym głównym wyróżnikiem jest odświeżanie ofert non-stop, dzięki czemu raz skonfigurowany system nie wymaga bieżącej obsługi człowieka. Gdy chcemy zdefiniować nowy kierunek do którego chcemy wyszukiwać okazje, wymaga to jednorazowej pracy.
Potrafimy też poinformować użytkownika o ofercie od razu po znalezieniu okazji. Wysyłamy w tym celu powiadomienia web push prosto na ekran telefonu, czy komputera – w przypadku wykrycia okazji szybkość reakcji ma niebagatelne znaczenie.

Branża / kategoria: informatyka, turystyka

Rok powstania: 2019

Skąd pomysł: Zauważyliśmy, że oferty okazyjnych lotów pojawiają się w sposób nieszablonowy. To znaczy, że gdy szukamy tanich biletów w konkretnym kierunku, musimy czekać aż dana okazja się pojawi nie mając przy tym żadnej gwarancji, że tak się stanie. Jeśli okazja się nie pojawia, jesteśmy zmuszeni cyklicznie odpytywać wyszukiwarki o dane połączenie, co w połączeniu z wieloma możliwymi terminami i lotniskami wylotu tworzy czasochłonny proces w wyniku którego często pozostajemy na koniec jedynie z mętlikiem w głowie.
Postanowiliśmy usystematyzować ten proces. Stworzyliśmy listę najbardziej popularnych kierunków podróży, terminów i długości wyjazdów. Z tak zbudowaną bazą regularnie odpytujemy systemy rezerwacyjne wyręczając użytkowników w tym procesie. Dzięki temu wiemy, jak kształtuje się wysokość ceny w zależności od momentu jej sprawdzenia. Takie informacje dają nam szerokie pole do popisu w kwestii analizy big data, uczenia maszynowego, i w konsekwencji wyznaczenia trendów, a także predykcji wysokości cen w przyszłości.
Ja, jako użytkownik stojący przed decyzją o zakupie biletu chcę być zwolniony od samodzielnych odpowiedzi na pytania: czy cena x zł za loty do y jest ok? Jaka jest szansa, że bilety stanieją? Czy powinienem poczekać z decyzją o zakupie, czy rezerwować je już teraz? System powinien mnie wspomagać w tych decyzjach. Jakdolece zaczyna to realizować.

Dla kogo: Naszym głównym, docelowym klientem są osoby organizujące podróż samodzielnie. Koncepcja turystyki ewoluuje. Coraz więcej osób omija biura podróży.
Po pierwsze, w społeczeństwie rośnie świadomość faktu, że wszystkie elementy wyjazdu jesteśmy w stanie zorganizować taniej na własną rękę, przez internet, bez wychodzenia z domu. Zaprzecza to popularnemu mitowi, że organizując podróż bez biura podróży trzeba o „wszystkim” myśleć, gdyż wszystkie jej elementy możemy łatwo zorganizować z wyprzedzeniem.
Po drugie, samodzielna organizacja wyjazdu w modelu DIY (do-it-yourself) pozostawia nieporównywalnie większą elastyczność w doborze terminów lotów, wyboru hoteli, ewentualnego wypożyczenia samochodu, ubezpieczenia turystycznego, czy dodatkowych atrakcji na miejscu. Możemy dobrać elementy tej układanki tak, aby stworzyć szytą na miarę podróż perfekcyjnie odpowiadającą naszym potrzebom.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: inne, reklama

Pomysłodawcy projektu: Jacek Zieliński – absolwent informatyki Politechniki Poznańskiej z wieloletnim stażem w branży IT. Pomysłodawca i właściciel projektu. Programista z wykształcenia, podróżnik z zamiłowania. Jakdolece to naturalny efekt połączenia zawodowych pasji do eksploracji danych i miłości do podróżowania oraz wynajdowania okazyjnych połączeń. Przez ponad dziesięć lat pracował jako programista, ostatnie trzy lata jako team leader, a także niezależny specjalista IT.

Konkurencja: Jest wiele serwisów wyszukujących okazyjne oferty wakacyjne. Polski rynek to pod tym względem ewenement na pewno na skalę europejską, a może i światową. Większość z nich działa jednak w oparciu o dzielenie się informacją znalezioną przez człowieka, co jest ślepą uliczką.
Nowoczesna technologia wkracza i przebojem zdobywa kolejne branże. W ostatnich latach mamy wysyp firm działających w branżach fintech, automotive, czy automatyzacji marketingu. Branża travel-tech, szczególnie w Polsce, dopiero raczkuje. Wykorzystanie analizy big data, uczenia maszynowego, algorytmów sztucznej inteligencji potrafiącej zaproponować doskonale spersonalizowaną ofertę wyjazdu, do tego w optymalnym momencie, stwarza olbrzymie pole do popisu dla firm działających w tej branży.
Co więcej, rynek podróżniczy rośnie z roku na rok. Nasi klienci nie muszą być więc tymi odebranymi konkurentom.

Rynki: Polska

Najbliższe cele: Mocno stawiamy na algorytmy „kopania” w danych i wyciągania z nich wartościowych informacji. Staramy się zaproponować rozwiązanie, dzięki któremu z wysokim prawdopodobieństwem możliwa będzie prognoza optymalnego momentu na zakup biletów we wskazanym terminie.
Rozważamy również pozyskanie inwestora lub innego wsparcia z zewnątrz. Łatwa skalowalność na inne rynki na zweryfikowanym modelu biznesowym to atrakcyjny bodziec dla zewnętrznych podmiotów.

Zespół: 1 pracownik

Lokalizacja: Poznań (wielkopolskie)

Jakdolece – nowoczesna wyszukiwarka lotów i ofert wakacyjnych

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.