Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Militu Bags – torby, plecaki i akcesoria

Opis projektu: Militu to warszawska marka tworząca ręcznie, klasyczne torby miejskie z myślą o kobietach i ich codziennych potrzebach. Nasze produkty szyte są ręcznie przez doświadczone krawcowe w podwarszawskiej szwalni.

Zdobyliśmy grono zadowolonych Klientek w Polsce. Stale się rozwijamy udoskonalając nasze produkty i rozszerzając ofertę. Obecnie jesteśmy na etapie ekspansji na rynki zagraniczne.

To co wyróżnia nasze torby to minimalizm, prostota, casualowy styl, ponadczasowość. A także wysoka jakość i komfort użytkowania. Torby Militu to połączenie wygody z praktyczną, miejską elegancją.

Dokładamy wszelkich starań, aby produkty były wykonane z różnorodnych materiałów wysokiej jakości i były dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej oraz by kroje były dostosowane do różnych typów sylwetek.
Naszym atutem jest fakt, że szyjemy w krótkich seriach, więc Klientka może mieć pewność, że to co nosi jest niepowtarzalne.

Branża / kategoria: moda

Rok powstania: 2016

Skąd pomysł: Pomysł wziął się z życia. Miała być jedna torebka którą uszyłam dla siebie a wyszło kilkadziesiąt i tak postanowiłam swoją pasję do szycia zamienić w swoją pracę.
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu, gdy urodziłam drugie dziecko. Wcześniej pracowałam w korporacji i na pasje pod tytułem szycie zawsze brakowało czasu. Czasami uszyłam coś dla siebie lub dziecka. Pomysł narodził się gdy na świat przyszła moja córka, z którą chciałam spędzać czas zamiast wracać do korporacji i pracować po kilkanaście godzin dziennie. Praca we własnej firmie nie jest niekończącym się pasmem radości i szczęścia bo bardzo często zdarza się, że pracuje dużo dłużej niż na etacie i spoczywa na mnie większa odpowiedzialność. Ale cenię sobie tą formę pomimo trudnych początków. Możliwość ustalania sobie czasu pracy wynagradza mi wszystko.

Moim założeniem było to aby marka na każdym etapie działalności opierała się na zasadach fair trade – partnerstwa handlowego, opartego na uczciwości, dialogu, przejrzystości i szacunku do współpracowników. Produkcja naszych toreb jest także ściśle podporządkowana dbałości o środowisko naturalne. Nie posiadamy wielkich magazynów i produkujemy tylko tyle ile naprawdę potrzeba. To oznacza przede wszystkim minimalizację odpadów tekstylnych.

Dla kogo: Naszą ofertę kierujemy do dziewczyn i kobiet które cenią sobie minimalizm, ponadczasowość, jakość i komfort użytkowania.
Nasze torby to połączenie wygody z praktyczną, miejską elegancją.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Twórcą projektu jest właścicielka marki Magdalena Rutkowska.
Stworzenie brandu zrodziło się z pasji do mody, szycia i tworzenia rzeczy praktycznych i nietuzinkowych.

Konkurencja: Naszą konkurencję stanowią firmy tworzące produkty zgodne z ideą slow fashion. Są to firmy które również szyją swoje produkty ręcznie, z ekologicznych tkanin, posiadające jednak większe środki na rozwój firmy.
Jesteśmy marką która z własnych, niewielkich środków wypromowała markę (i robi do nadal) i sprawiła, że stała się ona rozpoznawalna wśród określonej grupy Klientów.

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: W najbliższym czasie planujemy ekspansję na rynki zagraniczne, poszerzenie gamy naszych produktów o odzież a także tworzenie opakowań, akcesoriów i dodatków marketingowych dla firm.

Zespół: 1 pracownik

Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Militu Bags – torby, plecaki i akcesoria

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.