Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

NEOTIS.PL

Opis projektu: NEOTIS to przede wszystkim szybkie pożyczki podane w formule porównywarki i kalkulatora w jednym opakowaniu. To innowacyjne rozwiązanie do tej pory nie funkcjonujące w branży pożyczkowej. Firma NEOTIS jako pierwsza w Polsce wdrożyła system – symulator rat i kosztów pożyczek, kredytów i chwilówek działający w czasie rzeczywistym. Postawiono na szybkie skrypty obsługiwane przez każdą przeglądarkę internetową. Nie ważne czy korzystamy z komputera stacjonarnego, laptopa, tabletu czy smartfona a nawet smart TV. Obsługiwane są wszystkie systemy operacyjne.

Pierwszy etap wdrożenia porównywarki został wdrożony dla szybkich pożyczek gotówkowych. Kolejnym etapem jest wdrożenie podobnej technologii dla innych produktów finansowych, do których porównywania wykorzystuje się oprocentowanie, prowizję, marżę i inne opłaty.

Efekty realizacji projektu może sprawdzić każdy użytkownik internetu. Porównywarka jest bezpłatną aplikacją i nie trzeba jej instalować ponieważ działa z poziomu przeglądarki internetowej.

Branża / kategoria: commerce, marketing, płatności

Rok powstania: 2020

Skąd pomysł: Pomysł na porównywarkę czasu rzeczywistego narodził się podczas własnych trudności z porównywaniem produktów finansowych. Najpierw były to tabele Excel tworzone na własne potrzeby i na potrzeby biur pośrednictwa kredytowego. Ułatwiało to porównywanie pożyczek i kredytów ale nadał nie pomagało to przy chwilówkach, które są najtrudniejszym produktem finansowym z punktu widzenia konsumenta.

Formuły matematyczne następnie zostały przepisane w różnych językach programowania. Ostatecznie wygrał język Java Script z powodu swojej elastyczności i możliwości skalowania na wszystkich urządzeniach obsługujących przeglądarki internetowej.

W 2018 roku Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała wytyczne w jaki sposób powinno się przedstawiać konsumentom oferty pożyczek i kredytów. Tylko przedsiębiorcy spełniający wysokie standardy Komisji Nadzoru Finansowego mogą przystąpić do dalszej weryfikacji aby znaleźć się na liście porównywarki.

Dla kogo: Grupa docelowa to konsumenci, którzy planują zaciągnięcie kredytu gotówkowego i nie wiedzą jeszcze czy powinien to być Bank czy Pozabankowa Instytucja Pożyczkowa zarejestrowana przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Finansowanie: pożyczka, środki własne

Model biznesowy: inne, reklama, sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Za projekt NEOTIS odpowiedzialny jest doradca finansowy Jerzy Mendyka.

Konkurencja: Inne podobne portale nie są postrzegane jako konkurencja ponieważ z biegiem czasu będą to partnerzy, którzy również mogą chcieć wykupywać licencję na oprogramowanie do porównywania pożyczek i kredytów.

Rynki: Polska

Najbliższe cele: Głównym celem jest dotarcie do jak największej grupy konsumentów zainteresowanych pożyczką lub kredytem udzielanym online i poinformowanie ich o nowych sposobach porównywania ze sobą ofert. Wysoki poziom przekonania o wyższości własnej technologii pozwoli te cele osiągać.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Zagnańsk (świętokrzyskie)

NEOTIS.PL – portal branży pożyczkowej

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.