Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Pingus.Cloud – Monitorowanie stron WWW

Opis projektu: Rozwijamy projekt monitoringu stron WWW. Często zdarza się, że strony przestają działać z różnych powodów – np. błędu programisty, problemów technicznych na serwerze, braku zasobów. Nasza usługa monitoruje stale stronę WWW i wysyła powiadomienie w momencie, gdy tylko zauważy, że strona działa wolniej niż zwykle lub nie działa wcale.

Mamy zbudowany MVP i rozpoczynamy fazę testów.

Branża / kategoria: informatyka

Rok powstania: 2020

Skąd pomysł: Pomysł pojawił się przy okazji realizacji projektu na zlecenie dla naszego klienta. Ponieważ chcemy zapewnić maksymalną dostępność usługi stworzyliśmy narzędzie, które monitoruje stronę i wysyła nam powiadomienia, gdy dzieje się coś niepokojącego.

Dla kogo: Naszym docelowym klientem są właściciele stron internetowych, sklepów, itp., dla których poprawnie działająca strona www jest kluczowa.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Prowadzimy od 2006 roku software house, który zajmuje się realizacją projektów webowych oraz aplikacji mobilnych. Prowadzimy również drugą spółkę, która tworzy gry.

Konkurencja: Na rynku międzynarodowym naszym głównym konkurentem jest Pingdom.

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: Do końca 2021 roku chcemy pozyskać 1000 płacących klientów.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Czeladź (śląskie)

Pingus.Cloud – Monitorowanie stron WWW

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.