Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Rentalo.pl – wynajem sprzętu sportowego online

Opis projektu: Aktualnie koncentrujemy się, na tym aby pozyskiwać nowych klientów oraz potencjalnych partnerów. Chcemy, aby nasza platforma umożliwiła wynajem dóbr, zarówno osobom prywatnym jak i firmą na jak najwyższym poziomie pod względem dostępności, bezpieczeństwa, prostoty i wygody.

Branża / kategoria: informatyka, life style, marketing

Rok powstania: 2018

Skąd pomysł: Pomysł narodził się podczas planowania wyjazdu wakacyjnego. Poszukując ciekawych form spędzania czasu nad morzem szukałem łodzi na wynajem. Przeszukałem kilkadziesiąt stron wypożyczalni. Było to frustrujące. Chciałem mieć możliwość łatwego porównania ofert wypożyczalni i rezerwacji terminu, nie wiedziałem na jaki okres mogę wynająć łódź – na niektórych stronach wypożyczalni brakowało przejrzystego kalendarza dostępności. Wtedy narodził się pomysł stworzenia serwisu, w którym wypożyczalnie miałyby konta i z łatwością można by porównać oferty, zobaczyć dostępne terminy i wybrać tę dopasowaną pod własne potrzeby. Potem pomyślałem o swoim rowerze elektrycznym – nie używam go codziennie a mógłbym go wypożyczać i na tym zarabiać. Tak zrodził się pomysł, by stworzyć taki serwis – zrzeszający wypożyczalnie, ale też zwykłych użytkowników.

Dla kogo: Nasza platforma skierowana jest do wszystkich osób prywatnych, firm oraz wypożyczalni.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: reklama

Pomysłodawcy projektu: Dwie główne osoby są zaangażowane w temat Rentalo. Pierwsza czyli Prezes ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu podmiotów gospodarczych funkcjonujących w branży IT oraz marketingu. Natomiast druga osoba, czyli Przewodniczący Rady Nadzorczej ma doświadczenie w obszarze finansów.

Konkurencja: 1. http://lenbo.pl/
2. najem-wynajem.pl
3. https://www.erento.com/
4. https://www.globesailor.pl/
5. https://rento-app.com/
6. https://wypozycz.pl/
7. https://www.wynajem.pl/

Rynki: Polska

Najbliższe cele: Naszym głównym celem jest pozyskiwanie jak największej ilości partnerów do współpracy. Chcemy, aby każdy zainteresowany znalazł to czego potrzebuje, w dogodnej dla niego lokalizacji i czasie.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Katowice (śląskie)

Rentalo Sp. z o.o.2

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.