Secfense
Opis projektu: Rozwiązanie z zakresu cyberbezpieczeństwa oferowane dużym organizacjom. Mamy już za sobą wiele wdrożeń w tym jedno bankowe w banku BNP Paribas.
Branża / kategoria: informatyka
Rok powstania: 2018
Skąd pomysł: 15 lat doświadczeń founderów w cybersecurity i sprzedaży IT zarówno od strony dostawcy jak i odbiorcy usług.
Dla kogo: banki, duże instytucje
Finansowanie: fundusz Venture Capital
Model biznesowy: abonament
Pomysłodawcy projektu: Ludzie stojący za Secfense pracują w branży od prawie dwóch dekad. Prezes i współzałożyciel Tomasz Kowalski posiada blisko 20-letnie doświadczenie w sprzedaży technologii IT, brał udział w setkach wdrożeń sprzętu i oprogramowania w dużych i średnich firmach z branży finansowej, telekomunikacyjnej, przemysłowej i wojskowej. .
Marcin Szary jest współzałożycielem, CTO i osobą odpowiedzialną za architekturę i rozwój produktów Secfense. Marcin ma prawie 20-letnie doświadczenie techniczne ze szczególnym uwzględnieniem obszaru bezpieczeństwa i zarządzania tożsamością. Przed Secfense zajmował stanowisko CTO w wielu startupach z branży mobilnej, telekomunikacyjnej i bezpieczeństwa. Był odpowiedzialny za działania badawczo-rozwojowe w zakresie uwierzytelniania wieloskładnikowego, płatności mobilnych, usług powiadamiania w sieciach GSM i nie tylko.
Konkurencja: Okta, Duo, One Login.
Rynki: globalny
Najbliższe cele: Zdobycie kolejnych 3 kontraktów z branży finansowej w Polsce i pierwszego kontraktu zagranicznego.
Zespół: 10-15 pracowników
Lokalizacja: Kraków (małopolskie)
-
Nowoczesny budynek biurowy - na co zwrócić uwagę przy kupnie? (materiał partnera)
-
„Dopóki nie przyszła do nas pierwsza firma farmaceutyczna, nie chciałam prowadzić swojego startupu. Nawet nie miałam takich planów” – Kinga Matuła, założycielka QurieGen
-
„Mamy w portfelu blisko 20 perspektywicznych spółek, z którymi pozyskujemy kolejne rundy finansowania lub planujemy wyjścia z inwestycji” – Aleksander Kłósek, Managing Partner YouNick Mint
MamBiznes.pl
35 500 obserwujących
+ Zaobserwuj nas-
Masz długi, a prowadzisz firmę? Sprawdź, czy komornik może zająć konto firmowe
-
Ile trwa założenie działalności gospodarczej w Polsce? Sprawdź, co musisz wiedzieć
-
Krajowy Rejestr Długów. Jak sprawdzić firmę w KRD i czy można to zrobić za darmo?
-
Raty na firmę. Kiedy warto z nich skorzystać i czy to się opłaca?