Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

WOODEXPERT – Program CAD do projektowania i produkcji mebli

Opis projektu: WOODEXPERT to nowe, potężne i profesjonalne rozwiązanie klasy CAD 3D do projektowania i przygotowania produkcji mebli zintegrowane z oprogramowaniem SOLIDWORKS. Pomagamy w każdym z czterech obszarów produkcji mebli – projektowaniu, dokumentacji, tworzeniu tzw. list materiałowych (BOM) oraz w obróbce (CAM).

Program WOODEXPERT po blisko 2 latach tworzenia, swoją premierę miał 01.03.2021., obecnie jest w pełni gotowy do sprzedaży oraz użytkowania.

Branża / kategoria: przemysł

Rok powstania: 2020

Skąd pomysł: Jako firma, która od 19 lat działa w branży CAD (jesteśmy autoryzowanym resellerem SOLIDWORKS CAD), zobaczyliśmy, że firmy zajmujące się produkcją mebli mogą je projektować oraz wytwarzać efektywniej, dzięki rozwiązaniu jakie ostatecznie stworzyliśmy pod nazwą WOODEXPERT. Wielu naszych klientów, którzy działają w branży meblarskiej pokazało nam, że jest miejsce na rozwiązanie jakie stworzyliśmy.

Dla kogo: Firmy zajmujące się projektowaniem i produkcją mebli skrzyniowych.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Jesteśmy autoryzowanym i certyfikowanym dystrybutorem SOLIDWORKS oraz jedynym autoryzowanym resellerem CAMWorks w Polsce. W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie i we współpracy z przedstawicielami branży meblarskiej stworzyliśmy WOODEXPERT – autorski program do projektowania mebli, w pełni zintegrowany ze środowiskiem SOLIDWORKS. Rozwiązanie to jest odpowiedzią na potrzeby przemysłu meblarskiego w zakresie przyspieszenia, uproszczenia i automatyzacji procesu projektowania mebli.

Konkurencja: Naszym głównym, bezpośrednim konkurentem tak w Polsce jak na świecie jest program SWOOD, który podobnie jak WOODEXPERT jest oparty rozwiązanie CAD SOLIDWORKS. Natomiast nasz program posiada unikalne rozwiązania, które odróżniają nas od konkurencji.

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: Chcemy rozpropagować nasze nowe rozwiązanie na początku na rynku polskim, ale już zaczynamy również przygotowania w celu wyjścia na rynek globalny. Wiemy, że WOODEXPERT jest bardzo pomocnym, potrafiącym na siebie zarobić programem, teraz musimy skupić się na tym, aby wypracować sobie pozycję na rynku.

Zespół: 50-100 pracowników

Lokalizacja: Kraków (małopolskie)

WOODEXPERT – Program CAD do projektowania i produkcji mebli

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.