1 mln zł dotacji na rozwój działalności gospodarczej. Wybrano pomysły, które dostaną wsparcie

W siódmej rundzie konkursu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” 104 młode firmy technologiczne złożyły wnioski na ponad 101,5 mln zł. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała z tej puli najlepsze startupy gotowe do wprowadzenia swojego produktu na rynek. Blisko 37 mln zł trafi do 39 firm.

Fot. FORUM/ Szymon Laszewski

Celem konkursu realizowanego w ramach poddziałania 1.1.2 POPW „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” jest sfinansowanie rozwoju działalności biznesowej startupów, które pomyślnie zakończyły inkubację w ramach jednej z „Platform startowych”.

1 mln zł dotacji na rozwój działalności

Młodzi przedsiębiorcy, którzy startowali z biznesem pod opieką Platform startowych działających w Polsce Wschodniej, mogą otrzymać nawet 1 mln zł, by zaistnieć ze swoim produktem na rynku. W rozstrzygniętej właśnie 7. rundzie konkursu o pieniądze na rozwój starało się ponad 100 startupów. Spośród nich rekomendowano do wsparcia 39 najlepszych na kwotę blisko 37 mln zł. To runda rekordowa pod względem liczby zgłoszeń. Najwięcej dotychczas zgłoszeń – od 60 firm –wpłynęło w 6. rundzie.

Młode firmy zarejestrowane w jednym z województw makroregionu Polski Wschodniej, czyli: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego muszą dysponować wkładem własnym nie mniejszym, niż 15 proc. wydatków kwalifikowanych projektu. Otrzymane środki można przeznaczyć na zakup usług doradczych i eksperckich związanych z rozwijaniem modelu biznesowego lub na wynagrodzenia personelu. Dofinansowanie może być wykorzystane także na pokrycie kosztów zakupu środków trwałych, surowców lub materiałów oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z produkcją.

W 7. rundzie konkursu najwięcej zarekomendowanych projektów skierowanych jest do branży IT, medycyny oraz IT w medycynie. Rekomendacje otrzymały wnioski z Platform startowych: Unicorn Hub (13), Start in Podkarparckie (9), Idealist (6), Wschodni Akcelerator Biznesu (5) i Hub of Talents 2 (5) i Startup Heroes (1).

Obecnie trwa nabór wniosków w ramach 11. rundy konkursu, który zakończy się 30.03.2021 r. Nabór wniosków w ramach ostatniej, 14. rundy konkursu, zakończy się 30.12.2021 r. Alokacja konkursu wynosi 390 mln zł.

Program „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” w pigułce:

– Organizator: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

– Dla kogo: młodzi przedsiębiorcy, którzy przeszli inkubację w ramach jednej z Platform Startowych

– Forma wsparcia: bezzwrotna dotacja

– Maksymalna kwota dotacji: 1 mln zł

– Wkład własny: brak

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*