Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

4 banki, w których zapłacisz za zamknięcie konta firmowego

Za założenie rachunku firmowego przedsiębiorcy są nagradzani premiami, bonusami pieniężnymi czy dodatkowymi usługami. Jeśli natomiast zdecydują się zakończyć współpracę z bankiem, niejednokrotnie czeka ich długa droga. Nie tylko muszą pofatygować się do placówki, aby złożyć wniosek o zamkniecie konta, ale w czterech bankach zostanie pobrana od nich opłata w wysokości nawet 100 zł.

Źródło: YAY Foto/ phovoir

Banki prześcigają się w akcjach promocyjnych kierowanych do przedsiębiorców – proponują premie pieniężne, atrakcyjne warunki kredytowania, usługi Concierge – wszystko po to, aby zachęcić do skorzystania z ich oferty. Rachunek można założyć za darmo, a nawet bez wychodzenia z firmy. Okazuje się jednak, że kiedy przedsiębiorca chce zakończyć współpracę z instytucją finansową nie jest to już takie proste.

Większość banków przy rozwiązaniu umowy rachunku wymaga zachowania formy pisemnej. Tylko nieliczne z nich uruchomiły inne kanały, za pomocą których można zamknąć konto firmowe.  Posiadacze rachunku w Getin Banku, mBanku, Orange Finanse czy Volkswagen Banku (wyłącznie w przypadku reprezentacji jednoosobowej) mogą złożyć wypowiedzenie drogą internetową. Natomiast telefonicznie rozwianie współpracy jest możliwe między innymi w Banku Zachodnim WBK czy T- mobile Usługi Bankowe.

Jednak brak rozbudowanych kanałów, za pomocą których przedsiębiorcy mogliby dokonać zamknięcia rachunku, nie jest jedynym utrudnieniem. Na rynku, do tej pory znajdziemy instytucje, które pobierają opłatę za zamknięcie konta firmowego.

Opłata za zamknięcie rachunku firmowego

Bank

Opłata

Warunek

BPS 50 zł likwidacja rachunku bieżącego w ciągu 30 dni od otwarcia
Getin Bank 100 zł rezygnacja z podstawowego pakietu Moja Firma w ciągu 90 dni od jego otwarcia lub likwidacji rachunku przed upływem 365 dni od daty otwarcia, w przypadku korzystania z promocyjnej oferty dla start-up
PKO BP 100 zł zamknięcie konta przed upływem 3 miesięcy od daty otwarcia
Raiffeisen Bank 50 zł zamknięcie rachunku okresie pierwszych 6 miesięcy od daty jego otwarcia

Źródło: Bankier.pl

 

Pełna wersja artykułu na Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.