Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

5 absurdalnych pomysłów na biznes, które okazały się sukcesem

Wiele pomysłów na biznes okazuje się nietrafionych, mimo iż na początku wydają się na prawdę dobre. Dla odmiany są też idee absurdalne i osobliwe, ale znajdują swoje miejsce na rynku. Przedstawiamy 5 niecodziennych pomysłów na biznes, które odniosły sukces.

Sposób na znikające skarpetki

Foto: FORUM/ Philip Lee Harvey

Można śmiało powiedzieć, że zagubiona skarpetka to jeden z najczęstszych problemów, z jakim się spotykamy. Zainteresował się tym jeden z brytyjskich producentów. Postanowili oni, że będą sprzedawać zamiast dwóch, trzy skarpetki. Wydawać by się mogło, że jest to niezły absurd. Jednak pomysł ten przypadł do gustu klientom, przyczyniając się do znacznego sukcesu biznesowego firmy.

Zostać Świętym Mikołajem

Fot. thetaXstock

Na niecodzienny pomysł na biznes wpadł pewien Amerykanin, który wykupił adres na Alasce. Na prośbę rodziców po opłaceniu 10 dolarów, wysyła paczki i listy pod wskazany adres, prosto z „bieguna północnego”. Jest to świetny przykład jak można wykorzystać lokalizację do stworzenia niezwykle dochodowego biznesu.

Napiszę o tobie książkę

Foto: YAY Foto/ Stocksnapper

Niektórzy marzą o tym, aby wchodząc do księgarni móc zobaczyć książkę o samym sobie. Teraz to możliwe za jedynie 50 dolarów. W USA powstał biznes, który specjalizuję się w pisaniu książek o zamawiającym. Wiele osób, zapewne nie wierzyłoby w sukces tego biznesu, ale jednak im się  udało.

Przyjaciel do wynajęcia

Fot. thetaXstock

Pisaliśmy już o polskim biznesie, który oferuje przytulanie. Powstał jednak także biznes polegający na wynajmowaniu przyjaciół. Jest to odpowiedź na rosnący problem społeczny, jakim jest samotność. Godzina spędzona z takim wynajętym przyjacielem kosztuje 10 dolarów. Można przyjaciela wynająć na spacer, porozmawiać, albo pójść razem na piwo.

Szczotka dla łysego

 

Brak włosów na głowie, może oznaczać brak problemu z koniecznością codziennego czesania. Jednak jak się okazuje osoby pozbawione owłosienia na głowie, też chcą się czesać. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstał specjalnie dedykowany dla nich grzebień. Jak tłumaczy producent –  pozwala łagodnie i miło wypolerować łysinę.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.