Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

7 kreatywnych pomysłów na biznes

Kreatywność to zawsze łamanie stereotypów i wytyczanie nowych ścieżek. Także w biznesie ta cecha jest niezmiernie potrzebna, gdyż daje wartość dodaną, przewagę nad konkurencją i kreuje nowe rynki. Redakcja MamBiznes.pl przedstawia subiektywną listę 7 kreatywnych start-upów.

Zielone miasto

Foto: greencitysolutions.de

Problem ze smogiem jest znany nie od dziś. Według Światowej Organizacji Zdrowia z powodu nieczystego powietrza, rocznie umiera 6,5 mln ludzi rocznie.  Również w ostatnim czasie dokucza ten problem większości polskich miast. Rozwiązaniem może być CityTree’s  zaproponowany przez niemiecki start-up.  Rozwiązanie polega na zamontowaniu paneli roślinnych, które są wstanie znacząco przefiltrować powietrze. Dodatkowym atutem jest ich wygląd.

Automat z wegańskim jedzeniem

Foto: IeCupboard

Słyszeliśmy już o automacie oferującym kebaby, stworzonym przez Polaków. Teraz kolej na automat z wegańskim jedzeniem. Stworzony został przez start-up IeCupboard. Urządzenie jest wstanie przygotować posiłek, przygotowany tylko z produktów roślinnych. Obecnie dostępny jest tylko jeden automat w San Francisco.

Pomocne kruki

Foto: crowded cities

Jeden z duńskich start-upów zaproponował unikalne rozwiązanie problemu związanego z resztkami papierosów znajdujących się w przestrzeni miejskiej. Twórca zaproponował szkolenie kruków, które mogłyby zbierać takie odpadki i zostawiać je w specjalnie przygotowanym pojemniku.

Zdrowe zwierzęta

Foto: Kickstarter

PetMio to start-up, który aktualnie poszukuje finansowania na platformie crowdfundingowej  Kickstarter. To rozwiązanie, pomaga  właścicielom zwierząt trzymać koty i psy w szczytowej formie. Firma oferuje elegancki naszyjnik, który służy do śledzenia kondycji zwierząt domowych oraz inteligentną miskę do karmy, która monitoruje spożycie
Zabieranie psów na spacery jest nieodłączną częścią opieki nad zwierzętami, ale właściciele kotów nie mają takiego luksusu. Koty domowe są szczególnie podatne na problemy zdrowotne wynikające z braku ich aktywności, dlatego kołnierz PetMio jest dobrym sposobem dla właścicieli, którzy mogą  ocenić ich czworonogów.

Mały sklep w taksówce

Foto: Cargo

Cargo to nowy start-up, który umożliwia kierowcom Ubera, ale również firmom taksówkarskim  sprzedawanie przekąsek z tylnego siedzenia samochodu. Pojazdy zostają wyposażone w pojemniki zawierające liczne przekąski. Dzięki temu przewoźnicy będą mogli osiągnąć większy przychód, zaś klienci będą mogli zjeść  coś w trakcie jazdy.

Test infekcję dróg moczowych

Foto: testcard.com

Testcard jest produktem start-upu z obszaru zdrowia i technologii. Dzięki niemu można określić, czy dana osoba ma infekcję dróg moczowych.
Karta jest wyposażona w cztery wysuwane klapki – każda zakładka zawiera trzy małe podkładki i kod QR. Użytkownicy po prostu oddają mocz na karcie lub zanurzają kartę w moczu i czekają, aby sprawdzić czy trzy małe podkładki zmieniają kolor. Jeśli tak się stanie to użytkownik powinien się zalogować do specjalnej aplikacji i zeskanować kod QR za pomocą smartfona. Po ok. 20 sekundach aplikacja będzie mogła przekazać analizowane dane z powrotem do użytkownika, potwierdzając, czy dana osoba ma infekcję dróg moczowych.

Kontroler przebiegu ciąży

Foto: yankodesign.com/

„Bumpe” został zaprojektowany z myślą o nowych mamach, dzięki któremu mogą kontrolować postępy ciąży. Urządzenie działa poprzez umieszczenie go na brzuchu i ciągłe śledzenie poza szpitalną przestrzenią. Dzięki temu przyszłe matki czują się bardziej związani ze swoim. Ponadto zareaguje  w przypadku, gdyby z dzieckiem działo się coś złego. Można go również używać po urodzeniu, aby zebrać dane o tym, jak niemowlę śpi i oddycha.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
7 kreatywnych pomysłów na biznes – Twój Internetowy Biznes 7 sty 2018 (22:19)

[…] 7 kreatywnych pomysłów na biznes […]