Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

8 najciekawszych pomysłów na biznes listopada

Kończący się miesiąc obfitował w wiele innowacyjnych pomysłów. Od niezwykłej książki do biologii, po automat z kebabem. Pojawiły się również nowoczesne rozwiązania  z zakresu zarządzania biznesem jak na przykład program lojalnościowy dla psów. Oto subiektywny przegląd 8 najciekawszych idei biznesowych listopada.

Program lojalnościowy dla psów

Foto: www.smartbiscuit.fi

Fińska firma produktów dla zwierząt, postanowiła wdrożyć pierwszy na świecie program lojalnościowy dla psów. Funkcjonowanie całego systemu odbywa się za pomocą Biscuit Smart Collar. Jest to obroża, wyposażona w chip RFID. Na niej zapisane są dane osobowe psa, takie jak imię i nazwisko, wiek oraz ulubiony przysmak.

Ten system jest bardzo podobny do tradycyjnej karty lojalnościowej dla ludzi. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy mają wszystkie niezbędne informacje o psie, dzięki czemu oferta sklepu zostaje skierowana bezpośrednio na konkretnego psa.

Wsparcie początkujących przedsiębiorców

Foto: SockSeed.com

Cypryjski start-up SockSeed zamierza pomóc w zakładaniu własnego biznesu. Główną ideą tego rozwiązania jest pokazanie krok po kroku jak należy założyć własną w firmę w oparciu o konkretny pomysł. Co więcej, program pomoże również biznesom, które nie posiadają żadnego zaplecza finansowego.

W ramach SockSeed przedsiębiorca uzyska wsparcie z zakresu zarządzania produktem, finansami,  firmą, ale również obsługi klientów itp. Program zawiera samouczki wraz z konkretnymi przykładami.

Zniżka za blizny

Foto: ozmosis.com.au

Australijski sklep z deskorolkami Ozmosis zaoferował zniżki dla osób posiadających zranienia. Sposobów aby otrzymać taką zniżkę jest kilka. Pierwszym z nich jest opublikowanie zdjęcia lub wideo przedstawiające bliznę na Instagramie lub Facebooku. Inną możliwością jest zrobienie zakupów za conajmniej 80 $ w stacjonarnym sklepie, a następnie należy pokazać swoją bliznę przy kasie. Dzięki temu,  będzie można uzyskać rabat 20 % na następne zakupy.

Kebab z automatu

Foto: FORUM/ Schoening

Grupa studentów z Politechniki Warszawskiej stworzyła automat Kebs&Go, który w ciagu kilku minut przygotuje prawdziwego kebaba. W odróżnieniu od wielu innych, podobnych automatów, w produkcji wykorzystuje się tylko świeże produktu. Ceną również jest zbliżone do kebabów oferowanych przez większość barów szybkiej usługi.

Zarządzanie firmą

Foto: knackbusiness.com

Start-up Knack zapewnia bezpłatne oprogramowanie, pomagające w zarządzaniu firmą. Program obejmuje księgowość, zarządzanie relacjami z klientami oraz zarządzanie projektami. Rozwiązanie zostało stworzone w celu zaoszczędzenia zarówno czasu, jak i pieniędzy. Ta platforma jest idealna dla małych i średnich przedsiębiorców

Wirtualna książka

Foto: Kickstarter

Livit Sudio stworzyła książkę Imagin Books w oparciu o technologię rozszerzonej rzeczywistości. Zapewnia ona nową formę edukacji dla dzieci. Dzięki niej mogą dowiedzieć się jak wyglądają narządy człowieka w perspektywie 360 stopni.  Dodatkowo, takie rozwiązanie samo w sobie wzbudza zainteresowanie najmłodszych, dzięki czemu mogą samodzielnie poznawać fizjologię człowieka.

Nowoczesna kinematografia

Foto: Bankier.pl

Jedna z nowych londyńskich firm związanych z kinematografią, chcąc się wyróżnić na rynku, wykorzystała technologię VR. Widzowie mogą stać się bohaterami filmu, zapewniając im niezwykłe emocje. Wśród różnych gatunków filmowych to horrory cieszą się największą. Jednak obecnie największą wadą takiego biznesu, jest zbyt mała ilość filmów, które byłyby kompatybilne z tą technologią.

Robokot

Foto: ux-xu.com

Pojawiło się rozwiązanie dla osób, które pragną mieć kota, jednak z różnych przyczyn jest to niemożliwe. Robot Qoobo to japoński wynalazek. Z wyglądu bardzo przypomina poduszkę, jednak mruczy w momencie głaskania urządzenia. W dotyku zaś jest bardzo zbliżony do prawdziwego kota.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
krk 23 lis 2017 (13:56)

Bez obrazy ale system do zarządzania firmą to jest ciekawy pomysl na biznes? mało to tego już jest?
Zniżka za blizny?