Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

800 tys. zł dofinansowania dla firmy czeka. Pieniądze na globalną ekspansję

Nawet 800 tys. zł dofinansowania na globalną ekspansję mogą pozyskać przedsiębiorcy myślący o wyjściu ze swoim produktem lub usługą poza Polskę. 

Fot. Shutterstock/ Sebastian Duda

W ramach projektu Akademia Aeropolis Online: Internacjonalizacja MŚP odbędzie się spotkanie online dla firm zainteresowanych pozyskaniem wsparcia. Inicjatywa organizowana jest przez Rzeszowsk oraz  Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

O uzyskanie środków mogą starać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy z województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego, którzy chcą wprowadzić swoje produkty na rynki zagraniczne. Wydarzenie online odbędzie się w poniedziałek 15 listopada 2021 roku o godzinie 10:00.

Konkurs „Internacjonalizacja MŚP” jest kierowany do przedsiębiorców, którzy posiadają co najmniej jeden produkt lub usługę o potencjale do internacjonalizacji na rynku zagranicznym. Uzyskane środki powinny być wykorzystane na działania skierowane na eksport produktów, np. przygotowanie odpowiedniej oferty dla potencjalnych zagranicznych klientów oraz poszukiwanie partnerów biznesowych w celu wprowadzenia produktu na wybrane rynki zagraniczne.

Dofinansowanie można przeznaczyć m.in. na usługi związane bezpośrednio z wdrożeniem nowego modelu biznesowego, w tym koszty materiałów reklamowych, szkoleń, tłumaczeń, testów, pokrycie kosztów usług doradczych i innych świadczeń związanych z internacjonalizacją działalności lub na sfinansowanie udziału w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych. Wsparcie może być przeznaczone na koszty nabycia środków trwałych oraz niematerialnych.

Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 800 tys. zł w przypadku wybrania co najmniej jednego rynku docelowego internacjonalizacji spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii albo 550 tys. zł w przypadku wybrania wyłącznie rynków z Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub Szwajcarii. Całkowity budżet konkursu wynosi 50 mln zł. Dofinansowanie pochodzi z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Polska Wschodnia.

Wydarzenie Akademia Aeropolis Online: Internacjonalizacja MŚP kierowane jest do osób, które chcą wziąć udział w konkursie organizowanym przez PARP. Zostaną na nim przedstawione wymagania formalne oraz sugestie dla przedsiębiorców, na co zwrócić uwagę podczas przygotowywania wniosków.

Aby wziąć udział w spotkaniu online należy zarejestrować się na stronie.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.