Airbnb wśród coworkingów. Izraelski start-up wchodzi na polski rynek

Wraz z końcem maja, zadebiutował w Polsce izraelski start-up Spacing.com. Jest to wyszukiwarka obiektów coworkingowych, sal konferencyjnych, kreatywnej przestrzeni biurowej.Polska bardzo dynamicznie się rozwija właśnie w ujęciu przestrzeni coworkingowych, dlatego to właśnie tutaj postanowiliśmy zainwestować – mówił Eitan Singer, CEO spacing.com.

Fot. FORUM/ Robert Neumann

Z reguły start-upy jako kierunki swojej początkowej ekspansji wybierają Europę Zachodnią lub też USA. Jednak inaczej było w przypadku izraelskiego start-up Spacing.com, gdzie kraj nad Wisłą znalazł się na liście państw, w których start-up rozpoczyna swoją działalność. Poza Polską jest jeszcze Anglia i ich rodzinny Izrael.

Jednym z decydujących czynników, dlaczego nasz kraj został wybrany był dynamicznie rozwijający rynek coworkingowy w Polsce. Na polskim rynku w ostatnim czasie pojawili się duzi gracze tacy jak Mindspace (w Hali Koszyki) czy WeWork. Jednak nie tylko w Warszawie trwa hossa na tym rynku. Podobna sytuacja jest chociażby we Wrocławiu, w Krakowie czy też Trójmieście.

Spacing.com to wyszukiwarka typu marketplace, czyli jest zblizona do Airbnb czy też Booking.  Dedykowana jest podmiotom, którzy poszukują swoje miejsce do pracy.  – Pomagamy użytkownikom znaleźć optymalne dla nich rozwiązanie. – mówi Patrycja Zielińska, koordynująca wdrożenie spacing.com w Polsce

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*