Amerykański przedsiębiorca pobierał za niską pensję i teraz musi opuścić Szwecję

Amerykanin Peter Lincoln przez dziewięć lat prowadził własny browar w Szwecji. Teraz jednak będzie musiał opuścić ten skandynawski kraj.  Powodem jest zbyt niskie wynagrodzenie, które sobie wypłacał – poinformował portal „The Local”.

Fot. facebook.com/brewingkoltur

Peter Lincoln przeprowadził się do Szwecji, gdyż rozpoczął studia w Umeå w 2009 roku. Myśląc o swojej przyszłości, Amerykanin postanowił w 2013 roku otworzyć swój własny biznes jakim był browar.

Zobacz jak otworzyć własny browar  

Jednak po 9 latach mieszkania w Szwecji, Lincoln otrzymał informację od Agencji Migracyjnej, że musi opuścić kraj. Jak uzasadniał to urząd, zgodnie ze szwedzkim prawem zagraniczni pracownicy nie mogą zarabiać mniej niż pensja minimalna.

– Zdecydowałem się na tak niską pensję, abym mógł większą część przychodu  zainwestować w mój biznes – mówił Peter Lincoln dla „The Local”. –  Nie zrobiłem nic nielegalnego, zdecydowałem się postawić mój biznes na pierwszym miejscu, myśląc długoterminowo, zapłaciłem wszystkie podatki, a tak źle zostałem potraktowany – dodaje.

Przez ostatnie lata Peter Lincoln żył głównie ze swoich oszczędności i wsparciu ze strony rodziny. Dzięki temu nie musiał wypłacać sobie zbyt wysokiej pensji, tylko mógł inwestować środki wypracowane przez jego browar.

Obecnie biznes przejął jego wspólnik Daniel Nordith, zaś Lincoln musiał powrócić do USA, aby uniknąć zakazu powrotu do Szwecji. W międzyczasie dowiedział się, że nie jest jedynym przedsiębiorcą, który musiał przez to przejść. – Rok wcześniej inny zagraniczny przedsiębiorca był zagrożony deportacją za obniżenie swojego wynagrodzenia.  Zdecydował się na to, aby ratować swój biznes – mówi Amerykanin dla „The Local”.

Pytany przez portal Lincoln, jaki wpływ może mieć surowe ustawodawstwo na zagranicznych przedsiębiorców, odpowiedział: – Z pewnością nie przyciąga. Zmieniło to moją opinię na temat Szwecji. Nie sądzę, aby Szwecja była dobrym miejscem do prowadzenia małej firmy.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Avatar

xxx

23 października 2018 Odpowiedz

za to ciapatych zapraszają -ehh sami się wykończą

Avatar

jp3

23 października 2018 Odpowiedz

To jest chore!!!!!!!!!!!
Muzułmańskich imigrantów totalnych nierobów i przestępców żyjących na koszt Państwa nie można wydalić za to przedsiębiorcę płacącego podatki owszem.
Szwecja tonie!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar

Jarek

23 października 2018 Odpowiedz

2013 rok + 9 lat to będzie 2022 rok. Tu widocznie czas płynie inaczej.

Avatar

HarryUjarany

23 października 2018 Odpowiedz

„rozpoczął studia w Umeå w 2009 roku.”
„Jednak po 9 latach mieszkania w Szwecji”
9 lat mieszkania a nie prowadzenia biznesu, niestety czas tam płynie tak jak u nas.

Avatar

M34

24 października 2018 Odpowiedz

Czytaj ze zrozumieniem

Avatar

pojeby

23 października 2018 Odpowiedz

co za pojebany kraj ta szwecja…

Avatar

Fachowiec

23 października 2018 Odpowiedz

i dobrze zrobili, zaburzał konkurencję pajac hamerykańcki, a użytkownik pojeby niech stuli mordę

Avatar

ateista

23 października 2018 Odpowiedz

Jako ateista najbardziej obawiam się muzułmanów, ponieważ islam w pierwszej kolejności celuje w wytępienie niewiernych. Na drugim miejscu w skali szkodników stawiam „zachodnią nowoczesną lewicę” ze swoimi skrzywionymi ideałami dążącymi do zagłady. Dopiero na trzecim pozostałe religie razem wzięte.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*