Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Amerykański przedsiębiorca pobierał za niską pensję i teraz musi opuścić Szwecję

Amerykanin Peter Lincoln przez dziewięć lat prowadził własny browar w Szwecji. Teraz jednak będzie musiał opuścić ten skandynawski kraj.  Powodem jest zbyt niskie wynagrodzenie, które sobie wypłacał – poinformował portal „The Local”.

Fot. facebook.com/brewingkoltur

Peter Lincoln przeprowadził się do Szwecji, gdyż rozpoczął studia w Umeå w 2009 roku. Myśląc o swojej przyszłości, Amerykanin postanowił w 2013 roku otworzyć swój własny biznes jakim był browar.

Zobacz jak otworzyć własny browar  

Jednak po 9 latach mieszkania w Szwecji, Lincoln otrzymał informację od Agencji Migracyjnej, że musi opuścić kraj. Jak uzasadniał to urząd, zgodnie ze szwedzkim prawem zagraniczni pracownicy nie mogą zarabiać mniej niż pensja minimalna.

– Zdecydowałem się na tak niską pensję, abym mógł większą część przychodu  zainwestować w mój biznes – mówił Peter Lincoln dla „The Local”. –  Nie zrobiłem nic nielegalnego, zdecydowałem się postawić mój biznes na pierwszym miejscu, myśląc długoterminowo, zapłaciłem wszystkie podatki, a tak źle zostałem potraktowany – dodaje.

Przez ostatnie lata Peter Lincoln żył głównie ze swoich oszczędności i wsparciu ze strony rodziny. Dzięki temu nie musiał wypłacać sobie zbyt wysokiej pensji, tylko mógł inwestować środki wypracowane przez jego browar.

Obecnie biznes przejął jego wspólnik Daniel Nordith, zaś Lincoln musiał powrócić do USA, aby uniknąć zakazu powrotu do Szwecji. W międzyczasie dowiedział się, że nie jest jedynym przedsiębiorcą, który musiał przez to przejść. – Rok wcześniej inny zagraniczny przedsiębiorca był zagrożony deportacją za obniżenie swojego wynagrodzenia.  Zdecydował się na to, aby ratować swój biznes – mówi Amerykanin dla „The Local”.

Pytany przez portal Lincoln, jaki wpływ może mieć surowe ustawodawstwo na zagranicznych przedsiębiorców, odpowiedział: – Z pewnością nie przyciąga. Zmieniło to moją opinię na temat Szwecji. Nie sądzę, aby Szwecja była dobrym miejscem do prowadzenia małej firmy.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
ateista 23 paź 2018 (15:05)

Jako ateista najbardziej obawiam się muzułmanów, ponieważ islam w pierwszej kolejności celuje w wytępienie niewiernych. Na drugim miejscu w skali szkodników stawiam "zachodnią nowoczesną lewicę" ze swoimi skrzywionymi ideałami dążącymi do zagłady. Dopiero na trzecim pozostałe religie razem wzięte.