Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Aplikacja Polaka przyciągnęła 5 mln dolarów od Tindera i Kulczyka. Zadba o zdrowie seksualne

Aplikacja współtworzona przez Jasia Bagniewskiego zadba o zdrowie seksualne użytkowników. Ten pomysł przyciągnął inwestorów, którzy przekazali na rozwój pomysłu 5 mln USD. Wśród nich znalazł się współzałożyciel Tindera oraz fundusz Sebastiana Kulczyka.

Fot. Twórcy aplikacji Lover; Fot. Materiały prasowe

W USA powstaje przełomowe rozwiązanie, które ma na celu zadbać o zdrowei seksualne użytkownik. Wśród twórców aplikacji znalazł się Polak Jaś Bagniewski, znany z innego start-upu Eve Sleep.  Ponadto nad tym rozwiązaniem pracuje jeszcze dr Britney Blair, amerykańska psycholog i terapeutka specjalizująca się w seksuologii oraz Nick Pendle, brytyjski przedsiębiorca. Wspólnie w San Francisco pracują nad rozwojem aplikacji Lover: Sex. Wellness. Balance.

Za nim jeszcze pomysł wszedł w fazę realizacji, już spodobał się wielu inwestorom. W fazie seed nowa spółka zebrała 5 mln USD. Największe wsparcie udzielił fundusz Lerer Hippeau, ale także Sean Rad, współzałożyciel i były prezes Tindera, oraz Manta Ray Ventures, czyli inwestycyjny podmiot Sebastiana Kulczyk.

– Chcemy zrobić dla zdrowia seksualnego to, co aplikacje takie jak Calm i Headspace zrobiły dla zdrowia psychicznego, czyli wzmocnić użytkowników w tym temacie i przenieść temat do głównego nurtu – powiedział Jaś Bagniewski, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Lover.

W aplikacji znajdą się: porady ekspertów w formie wideo i audio, ćwiczenia psychologiczne i fizyczne, gry i narzędzia do profilowania seksualnego, które są oparte na pracy  naukowców w tej dziedzinie. Ponadto pojawi się „Profil seksualny”, który jest tworzony dla każdego użytkownika indywidualnie. Element ten został opracowany przez dr Blaira i zespół sześciu ekspertów medycyny seksualnej na podstawie dziesięciolecia badań naukowych.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Dagmara 19 lut 2020 (13:51)

No i super, że to Polak stworzy narzędzie dbające o zdrowie seksualne! Powinniśmy być dumni z takich ludzi. Ja mu kibicuję i cieszę się, że m.in. Kulczyk w to inwestuje.