Aplikacja Polaka przyciągnęła 5 mln dolarów od Tindera i Kulczyka. Zadba o zdrowie seksualne

Aplikacja współtworzona przez Jasia Bagniewskiego zadba o zdrowie seksualne użytkowników. Ten pomysł przyciągnął inwestorów, którzy przekazali na rozwój pomysłu 5 mln USD. Wśród nich znalazł się współzałożyciel Tindera oraz fundusz Sebastiana Kulczyka.

Fot. Twórcy aplikacji Lover; Fot. Materiały prasowe

W USA powstaje przełomowe rozwiązanie, które ma na celu zadbać o zdrowei seksualne użytkownik. Wśród twórców aplikacji znalazł się Polak Jaś Bagniewski, znany z innego start-upu Eve Sleep.  Ponadto nad tym rozwiązaniem pracuje jeszcze dr Britney Blair, amerykańska psycholog i terapeutka specjalizująca się w seksuologii oraz Nick Pendle, brytyjski przedsiębiorca. Wspólnie w San Francisco pracują nad rozwojem aplikacji Lover: Sex. Wellness. Balance.

Za nim jeszcze pomysł wszedł w fazę realizacji, już spodobał się wielu inwestorom. W fazie seed nowa spółka zebrała 5 mln USD. Największe wsparcie udzielił fundusz Lerer Hippeau, ale także Sean Rad, współzałożyciel i były prezes Tindera, oraz Manta Ray Ventures, czyli inwestycyjny podmiot Sebastiana Kulczyk.

– Chcemy zrobić dla zdrowia seksualnego to, co aplikacje takie jak Calm i Headspace zrobiły dla zdrowia psychicznego, czyli wzmocnić użytkowników w tym temacie i przenieść temat do głównego nurtu – powiedział Jaś Bagniewski, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Lover.

W aplikacji znajdą się: porady ekspertów w formie wideo i audio, ćwiczenia psychologiczne i fizyczne, gry i narzędzia do profilowania seksualnego, które są oparte na pracy  naukowców w tej dziedzinie. Ponadto pojawi się „Profil seksualny”, który jest tworzony dla każdego użytkownika indywidualnie. Element ten został opracowany przez dr Blaira i zespół sześciu ekspertów medycyny seksualnej na podstawie dziesięciolecia badań naukowych.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Dagmara

19 lutego 2020 Odpowiedz

No i super, że to Polak stworzy narzędzie dbające o zdrowie seksualne! Powinniśmy być dumni z takich ludzi. Ja mu kibicuję i cieszę się, że m.in. Kulczyk w to inwestuje.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*