Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Banki, które nagradzają za otwarcie konta firmowego

Wybór rachunku firmowego niejednokrotnie może przysparzać wielu problemów. Banki, aby „pomóc” w podjęciu decyzji, kuszą nowych klientów premiami pieniężnymi, których stawki sięgają nawet kilkuset złotych.

Redakcja Bankier.pl przygotowała zestawienie pięciu aktualnie obowiązujących promocji, które umożliwiają zdobycie najwyższych nagród pieniężnych. Dodatkowo sprawdziła, do kogo są kierowane oraz jakie warunki należy spełnić, aby bank wypłacił bonus na nowo otwarty rachunek.

1500 zł na strat od Alior Banku

Miejsce pierwsze należy do Alior Banku, który przygotował dla klientów firmowych promocje „1500 zł dla firm”. Przedsiębiorcy mogą otrzymać do 1500 zł rocznej premii, która jest wypłacana miesięcznie po 125 zł, pod warunkiem aktywnego korzystania z nowo otwartego rachunku. Oznacza to nic innego jak dokonywanie transakcji wskazanych przez bank, za które naliczana jest odpowiednia wysokość premii m.in. przelew do ZUS/US, transakcje kartą płatniczą czy utrzymywanie średniomiesięcznego salda.

W promocji jednak mogą wziąć udział wyłącznie osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które dodatkowo spełnią poniższe warunki:

  • nie posiadały przed przystąpieniem do promocji żadnego produktu dla przedsiębiorców i innych podmiotów w Alior Banku,
  • złożyły wniosek o iKonto Biznes za pośrednictwem strony internetowej banku, strony internetowej partnera bądź systemu bankowości internetowej.

600 zł od Idea Banku dla aktywnych

Kolejne miejsce pod względem wysokości wypłacanej premii, za otwarcie rachunku firmowego, zajął Idea Bank w ramach akcji „Premiowanie za bankowanie”. Podobnie jak w powyżej opisywanej promocji, bank nagradza aktywność przedsiębiorców. Można zyskać do 600 zł rocznie, pod warunkiem otwarcia konta Firma To Ja oraz wykonywania z niego określonych transakcji np. przelewy do US i ZUS, wpłaty pieniężne we wpłatomacie, wystawianie faktury online lub utrzymywanie odpowiedniego salda na rachunku.

250 zł zwrotu za założenie konta firmowego w mBanku

Na mniejszą premię mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na założenie rachunku firmowego w mBanku w ramach wspólnej promocji przygotowanej z Bankier.pl. Otrzymają 150 zł pod warunkiem złożenia wniosku o otwarcie konta mBiznes Standard do 28.02.2018 r. oraz kolejne 100 zł za wykonanie przelewu do ZUS na kwotę min. 250 zł…

Więcej o promocjach w kontach firmowych na Bankier.pl

Katarzyna Rostkowska

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.