Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Blisko 50 proc. polskich przedsiębiorców w UK planuje opuścić Wyspy

Niemal co drugi polski przedsiębiorca na Wyspach planuje opuścić Wielką Brytanię w najbliższym czasie – wynika z badania przeprowadzonego przez Polish Business Link. Wielu polskich przedsiębiorców obawia się nadchodzących zmian.

Jak wskazuje brytyjski urząd statystyczny ONS, pod koniec 2017 roku w Wielkiej Brytanii mieszkało 1,021 mln Polaków. Założyli oni do tej pory na Wyspach już ponad 60 tys. firm. Jednak jak się okazuje niemal co drugi polski przedsiębiorca zamierza przenieść swoją działalność poza Wielką Brytanię. Głównym czynnikiem ich decyzji jest Brexit oraz niepewna przyszłość.

Jak wskazują przedsiębiorcy, planowane wyjście Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej już przyczyniło się negatywnie na ich działalność. Jak wskazało 46 proc. polskich przedsiębiorców mają coraz większy problem z utrzymaniem, ale także i z rekrutacją pracowników.

Źródło: Polish Business Link

Przeprowadzona ankieta pozwoliła również na określenie w jakich branżach działają polscy przedsiębiorcy na Wyspach. Co piąty z nich prowadzi firmę w branży budowlanej. Ponadto Polacy licznie zajmują się także usługami (19 proc.), przemysłem spożywczym (12 proc.) oraz hotelarstwem (9 proc.). Badanie zostało przeprowadzone na 500 właścicielach małych, polskich firm w Wielkiej Brytanii przez Polish Business Link.

Źródło: Polish Business Link.

Zgodnie z założeniami brytyjskiego rządu, Wielka Brytania opuści Unię Europejską 29 marca 2019 roku. Jest to konsekwencją przeprowadzonego referendum o wyjściu Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.