Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Dwóch Polaków stworzyło laser do nacinania kiełbasy na grilla

Dwóch Polaków opracowało technologię laserową do nacinania kiełbasy. Waldemar Cieślak i Grzegorz Wojdak zarejestrowali w urzędzie patentowym nacinaną kiełbasę, a sam wynalazek zyskał zainteresowanie wśród firm z branży wędliniarskiej.

Fot. YouTube

Prowadzisz biznes i chcesz o nim opowiedzieć? Napisz na [email protected] 

Ich pomysł zrodził się w trakcie jednego z letnich wieczorów w 2016 roku. Robiąc grilla nacięli szybko kiełbasę, używając do tego tylko i wyłącznie lasera. Początkowo to miała być tylko zabawa jednak wraz z biegiem czasu, twórcy pomysłu dochodzili do wniosku, że może to być świetny pomysł na biznes. –  Cały poranek upłynął pod znakiem Kiełbasy Nacinanej, nawet żona Grześka wyraziła pozytywną opinię, co dodało nam wiary w pomysł. Wiadomo, nie ma to jak zdanie kobiety – mówi Waldemar Cieślak. – Kiedyś usłyszałem, że jeśli masz jakiś pomysł i wstajesz z tym pomysłem na drugi dzień, to znaczy, że jest to dobry pomysł – dodaje. Tak też się stało w ich przypadku. Pomimo że sami prowadzą już własne firmy, postanowili rozpocząć przygodę z nowym pomysłem na biznes.

W ciągu najbliższych miesięcy dopracowywali swój innowacyjny pomysł na biznes. Uzyskali również wzór przemysłowy na nacinaną kiełbasę. – Pracownicy Polskiego Urzędu Patentowego zarówno przyjęli nasz wniosek, jak i przyznali nam patent z uśmiechem na ustach. Wiadomo, że Polska to wręcz kolebka kiełbasy – mówi współpomysłodawca Kiełbasy Nacinanej. Jednak na tym nie poprzestali. Twórcy pomysłu otrzymali także zgodę na objęcie patentem nacinanej kiełbasy  w całej Unii Europejskiej od 1 stycznia 2017 roku. Na swoim koncie twórcy Kiełbasy Nacinanej mają już pierwsze sukcesy. Ich pomysł przyciągnął już pierwsze firmy wędliniarskie zainteresowanie wynalazkiem. Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
3D CNC 13 lip 2018 (00:06)

Żenada. Przecież laserami wszystko sie robi tylko wygrywasz wzór i gotowe nawet serduszka można robić. Szok Szok Szok