Kanadyjczyk sprzedawał wodę po parówkach. Sukces przerósł oczekiwania pomysłodawcy

W trakcie festiwalu Car Free Day w Vancouver, Douglas Bevans postanowił przetestować swój „pomysł na biznes”. Sprzedawał wodę po ugotowanych parówkach, opisując ją jako posiadającą niezwykłe właściwości. W ciągu zaledwie kilku godzin zarobił ponad 2,5 tys. dolarów.

Fot. YouTube

Douglas Bevans chcąc sprawdzić podatność ludzi na chwyty marketingowe, stworzył ciekawy pomysł na biznes. W trakcie festiwalu, na swoim stoisku sprzedawał wodę Hot Dog Water. Jednak w pewien sposób ta woda była wyjątkowa. Mężczyzna po ugotowaniu parówek przelewał wodę do przygotowanych wcześniej butelek. Liczne wywieszki informowały, że Hot Dog Water ma właściwości silnie nawadniające oraz lecznicze. Co więcej Bevans powoływał się przy tym na badania laureatki nagrody Nobla, dr Cynthii Dringus, która miała stwierdzić, że „woda parówkowa” jest nową wodą kokosową i wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej.

Siła reklamy była tak duża, że do jego stoiska ustawiały się kolejki. W ciągu zaledwie kilku godzin sprzedał 60 litrów wody po ugotowanych parówkach. Pomimo dość wysokiej ceny 37,99 dolarów za butelkę, zarobił prawie 2,5 tys. dolarów. W sprzedaży dostępne były również balsamy, pomadki do ust oraz perfumy. Oczywiście wszystko wykonane z wody po ugotowanych parówkach.

Efekt eksperymentu zaskoczył całkowicie mężczyznę. Tym bardziej, że na etykietach każdej z butelek była informacja, że wszystkie właściwości tej wody są wymyślone. Całość zebranych funduszy Bevans przeznaczył na cele charytatywne.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

viola

29 czerwca 2018 Odpowiedz

ja pier@@@@ ,ludzie sa cwani a inni mniej hehe i tak kreci sie biznes

Avatar

Marecki

30 czerwca 2018 Odpowiedz

To tylko pokazuje naiwność amerykańskiego konsumenta. Przecież reklamy z „Mango/Telezakupy” to wytwór amerykańskiego marketingu, ja nigdy nie mogłem się do nich przekonać, może dlatego, że potrafię czytać między wierszami. Pzdr

Avatar

ttttt

3 lipca 2018 Odpowiedz

a w polsce nie umieją czytać ze chodzi o Kanadę

Avatar

John

3 sierpnia 2018 Odpowiedz

Bo w Polsce mysla ze Kanada i USA potocznie zwane Ameryka to to samo

Avatar

F

15 sierpnia 2018 Odpowiedz

bo usa i kanada to kraje lezące w Ameryce północnej???

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*