Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Kanadyjczyk sprzedawał wodę po parówkach. Sukces przerósł oczekiwania pomysłodawcy

W trakcie festiwalu Car Free Day w Vancouver, Douglas Bevans postanowił przetestować swój „pomysł na biznes”. Sprzedawał wodę po ugotowanych parówkach, opisując ją jako posiadającą niezwykłe właściwości. W ciągu zaledwie kilku godzin zarobił ponad 2,5 tys. dolarów.

Fot. YouTube

Douglas Bevans chcąc sprawdzić podatność ludzi na chwyty marketingowe, stworzył ciekawy pomysł na biznes. W trakcie festiwalu, na swoim stoisku sprzedawał wodę Hot Dog Water. Jednak w pewien sposób ta woda była wyjątkowa. Mężczyzna po ugotowaniu parówek przelewał wodę do przygotowanych wcześniej butelek. Liczne wywieszki informowały, że Hot Dog Water ma właściwości silnie nawadniające oraz lecznicze. Co więcej Bevans powoływał się przy tym na badania laureatki nagrody Nobla, dr Cynthii Dringus, która miała stwierdzić, że „woda parówkowa” jest nową wodą kokosową i wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej.

Siła reklamy była tak duża, że do jego stoiska ustawiały się kolejki. W ciągu zaledwie kilku godzin sprzedał 60 litrów wody po ugotowanych parówkach. Pomimo dość wysokiej ceny 37,99 dolarów za butelkę, zarobił prawie 2,5 tys. dolarów. W sprzedaży dostępne były również balsamy, pomadki do ust oraz perfumy. Oczywiście wszystko wykonane z wody po ugotowanych parówkach.

Efekt eksperymentu zaskoczył całkowicie mężczyznę. Tym bardziej, że na etykietach każdej z butelek była informacja, że wszystkie właściwości tej wody są wymyślone. Całość zebranych funduszy Bevans przeznaczył na cele charytatywne.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
F 15 sie 2018 (15:57)

bo usa i kanada to kraje lezące w Ameryce północnej???