Facebook da zarobić. Kupi nasze dane

Rusza nowa aplikacja, należąca do Facebooka, dzięki której każdy będzie mógł zarobić. Wystarczy, że przekażemy swoje dane, a w zamian za to firma zapłaci za nie – informuje serwis Komputer Świat. Aplikacja będzie dostępna na urządzeniach z systemem Android i iOS.

Fot. YouTube

Facebook Viewpoints tak nazywa się nowa aplikacja, która kupi od nas dane osobowe. Jednak nie wszystkie, a jedynie wybrane w zależności od aktualnych potrzeb. Odbywać się to będzie za pośrednictwem specjalnie przygotowanych ankiet. Za ich uzupełnienie będzie można otrzymać określoną liczbę punktów, które z kolei będzie można wymienić na realne pieniądze. Po czym będzie można je wysłać na określone konto PayPal.

Pierwsza ankieta jest już dostępna w aplikacji i dotyczy tworzenia produktów, które mają „ograniczyć negatywny wpływ mediów społecznościowych”. Za to badanie użytkownik może otrzymać 1000 punktów, co w przeliczeniu na realne pieniądze wychodzi ok. 5 USD, a więc ponad 20 zł. Jak podkreśla serwis, kolejne ankiety mają być dostępne w aplikacji już niedługo.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*