Filiżanka zrobiona z kawy

Berliński start-up Kaffeeform tworzy kubki do kawy ze zrecyklingowanych… kawowych fusów. Trend recyklingu jest coraz bardziej widoczny w pomysłach na biznes. Nie tak dawno opisywaliśmy buty zrobione z wyżutej gumy.

Fot. kaffeeform.com

Niemiecki start-up wykorzystuje fusy po kawie do stworzenia kubków do kawy. Jednak aby powstały, niezbędne są także cząstki drewna i klej. W połączeniu tych trzech składników wychodzi plastyczna masa, z której formowane są kubki. Tą masę można wykorzystywać wielokrotnie, dzięki czemu zmniejsza się problem powstających odpadów.

– Światowa konsumpcja kawy stale wzrasta i tym samym coraz więcej zmielonych ziaren kawy idzie na śmietnik – mówi założyciel start-upu Julian Lechner dla Designboom – Nasza marka Kaffeeform chce zacząć używać ten materiał w nowy, kreatywny sposób. Chcieliśmy stworzyć alternatywny, ekologiczny produkt – dodaje.

Producent w swojej ofercie ma filiżanki do espresso, cappuccino, a także kubki na wynos. Ich cena jednak nie jest najniższa. Koszt jednej filiżanki wynosi od 14,90 do 19,90 Euro. Jest to kolejny pomysł jak zmniejszyć liczbę kubków jednorazowych i generowanych przez nie śmieci. Kilka miesięcy temu na rynku pojawiła się składana słomka, która podbiła Kickstarter.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*