Jak głosowali przedsiębiorcy? Koalicja Obywatelska traci, PiS zyskuje

W porównaniu do roku 2015 odsetek przedsiębiorców głosujących na Prawo i Sprawiedliwość nieznacznie wzrósł. Z kolei Koalicja Obywatelska zanotowała spadek poparcia w środowisku osób prowadzących działalność gospodarczą.

Fot. Sejm RP

Mija już druga dobra od wieczoru wyborczego, podczas którego poznaliśmy wstępne wyniki do Sejmu. Niedzielne dane potwierdziła wczoraj Państwowa Komisja Wyborcza ogłaszając PiS zwycięzcą wyborów do Sejmu. Dzięki badaniu IPSOS mogliśmy poznać także preferencje wśród poszczególnych grup zawodowych. Oto jak głosowali przedsiębiorcy.

Według firmy, która przygotowała trafiony idealnie exit poll wśród przedsiębiorców zwycięzcą wyborów została Koalicja Obywatelska. Na jej listę głosowało 39 proc. osób deklarujących się jako prowadzące działalność gospodarczą. Jednak stworzona przez Grzegorza Schetynę koalicja w porównaniu do wyborów w 2015 roku zanotowała spadek o 4 pkt proc. Drugą listą najczęściej wybieraną przez przedsiębiorców było Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego poparło 30 proc. przedsiębiorców co oznacza wzrost poparcia o 1 pkt proc. w porównaniu do poprzednich wyborów. Wzrost o 3 pkt proc do poziomu 15 proc. zanotowała z kolei Lewica. Na kolejnych miejscach znalazły się: PSL 10 proc.(-3 pkt proc.) oraz Konfederacja z wynikiem 7 proc.

Wyniki zostały oparte na badaniu exit poll, czyli na odpowiedziach udzielanych przez wyborców po wyjściu z lokalu wyborczego.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Nojser

15 października 2019 Odpowiedz

Dziwne prowadzę firmę 9lat i mam dużo znajomych co prowadzą własne firmy. Nie znam wśród nich takich co by na PiS głosował. Dziwią mnie takie wyniki. Może te być tak że ludzie mówią jedno a robią co innego chodź wydaje mi się to wątpliwe w tym przypadku.

Avatar

Elo

16 października 2019 Odpowiedz

Widocznie lista przedsiębiorców nie ogranicza się do Twoich znajomych

Avatar

przedsiebiorca

16 października 2019 Odpowiedz

Konfederacja posiada najlepszy program dla przedsiębiorców który wygląda na to że nie został doceniony a może jest nawet nieznany między innymi ze względu na zamilczanie konfederacji w mediach m.in. w TVP.

Gdyby ci przedsiębiorcy mieli czas zapoznać się z programem, zapewne doceniliby dobrowolność opłacania ZUS (1500zł w 2020 roku) a także całkowite zniesienie PIT (z 19% do 0%!!!). Nie będę wspominał o deregulacji czy ujednoliceniu i obniżeniu stawek VAT (ministerstwo finansów do tej pory nie wie jaki jest VAT na mrożoną bułkę z masłem czosnkowym)…

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*