Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Jak głosowali przedsiębiorcy? Koalicja Obywatelska traci, PiS zyskuje

W porównaniu do roku 2015 odsetek przedsiębiorców głosujących na Prawo i Sprawiedliwość nieznacznie wzrósł. Z kolei Koalicja Obywatelska zanotowała spadek poparcia w środowisku osób prowadzących działalność gospodarczą.

Fot. Sejm RP

Mija już druga dobra od wieczoru wyborczego, podczas którego poznaliśmy wstępne wyniki do Sejmu. Niedzielne dane potwierdziła wczoraj Państwowa Komisja Wyborcza ogłaszając PiS zwycięzcą wyborów do Sejmu. Dzięki badaniu IPSOS mogliśmy poznać także preferencje wśród poszczególnych grup zawodowych. Oto jak głosowali przedsiębiorcy.

Według firmy, która przygotowała trafiony idealnie exit poll wśród przedsiębiorców zwycięzcą wyborów została Koalicja Obywatelska. Na jej listę głosowało 39 proc. osób deklarujących się jako prowadzące działalność gospodarczą. Jednak stworzona przez Grzegorza Schetynę koalicja w porównaniu do wyborów w 2015 roku zanotowała spadek o 4 pkt proc. Drugą listą najczęściej wybieraną przez przedsiębiorców było Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego poparło 30 proc. przedsiębiorców co oznacza wzrost poparcia o 1 pkt proc. w porównaniu do poprzednich wyborów. Wzrost o 3 pkt proc do poziomu 15 proc. zanotowała z kolei Lewica. Na kolejnych miejscach znalazły się: PSL 10 proc.(-3 pkt proc.) oraz Konfederacja z wynikiem 7 proc.

Wyniki zostały oparte na badaniu exit poll, czyli na odpowiedziach udzielanych przez wyborców po wyjściu z lokalu wyborczego.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
przedsiebiorca 16 paź 2019 (12:39)

Konfederacja posiada najlepszy program dla przedsiębiorców który wygląda na to że nie został doceniony a może jest nawet nieznany między innymi ze względu na zamilczanie konfederacji w mediach m.in. w TVP.

Gdyby ci przedsiębiorcy mieli czas zapoznać się z programem, zapewne doceniliby dobrowolność opłacania ZUS (1500zł w 2020 roku) a także całkowite zniesienie PIT (z 19% do 0%!!!). Nie będę wspominał o deregulacji czy ujednoliceniu i obniżeniu stawek VAT (ministerstwo finansów do tej pory nie wie jaki jest VAT na mrożoną bułkę z masłem czosnkowym)...