Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Fundusz Resource Partners po raz pierwszy inwestuje w branżę transportową. Flex To Go stawia na ekspansję zagraniczną

Resource Partners zdecydował się objąć 40% udziałów w firmie Flex To Go. Fundusz działa od 2009 roku i to jego pierwsza inwestycja w branżę transportową.

W 2014 roku Piotr Zięcik założył wypożyczalnię samochodów umiejscowionych na lotniskach. Obecnie są one zlokalizowane na dziewięciu portach lotniczych w Polsce oraz dwóch w Niemczech. W ciągu 10 lat firma obsłużyła ponad 230 tys. rezerwacji, a w swojej ofercie ma zarówno samochody osobowe jak i dostawcze. Klient może wybrać auto w zależności od potrzeb – od małych pojazdów po luksusowe samochody bądź SUV-y.

„Nasz szybki rozwój zawdzięczamy między innymi doskonałym rozwiązaniom IT, które pozwalają nam dynamicznie dostosować cenę do zapotrzebowania i zdobywać klienta szukającego dobrych ofert w agregatorach cenowych” – mów Piotr Zięcik, prezes Flex To Go. „Wiążemy ogromne nadzieje z naszą dalszą ekspansją w Niemczech oraz planami wejścia na kolejne rynki europejskie. W Resource Partners widzimy doskonałego partnera, który wspiera nas w realizacji tej wizji” – dodaje.

Dynamiczny rozwój Flex To Go dostrzegł fundusz Resource Partners, która po raz pierwszy zainwestował w branżę transportową. W ostatnich latach do portfolio funduszu dołączyły takie spółki jak Nesperta (producent lakierów hybrydowych Semilac i HiHybrid), Maczfit (catering dietetyczny) czy też Centrum Medyczne Mavit.

Warto przeczytać: Usługa wypożyczenia auta ze zdalnym kierowcą. Technologia startupu Vay dostępna już w Europie i USA

Nowa inwestycja Resource Partners

Fundusz Resource Partners zdecydował się na inwestycję w największą sieć lotniskowych wypożyczalni samochodowych w Polsce. Transakcja zakłada objęcie 40% udziałów w firmie Flex To Go w ramach podwyższenia kapitału. Fundusz skupia się na inwestycjach w szybko rozwijające się średniej wielkości firmy, z doświadczoną kadrą zarządzającą.

„Jako inwestor od wielu już lat wpieramy przedsiębiorstwa, które dostarczają konsumentom wysokiej jakości usługi i mają ambitne plany ekspansji na rynkach zagranicznych. Istnieje duże zapotrzebowanie na wysokiej jakości usługi najmu samochodu przez klientów podróżujących okazjonalnie. Flex To Go, dzięki innowacyjnemu podejściu, doskonale wpisuje się w tę niszę. Jesteśmy pod wrażeniem dotychczasowych osiągnięć firmy i cieszymy się mogąc wspierać ją w dalszym rozwoju” – mówi Piotr Noceń, współzałożyciel i partner zarządzający w Resource Partners.

Flex To Go zostało założone 10 lat temu przez Piotra Zięcika. Wypożyczalnia samochodów jest dostępna obecnie na dziewięciu lotniskach w Polsce oraz dwóch w Niemczech. Dotychczas zrealizowano ponad 230 tys. rezerwacji, a firma obsługuje 1,5 tys. samochodów we flocie. W swojej ofercie ma zarówno auta osobowe jak i dostawcze.

Flex To Go

Firma oferuje klientom nie tylko najem krótkoterminowy, ale również rozwija najem kilkumiesięczny. Wynajem w abonamencie jest przeznaczony dla firm oraz klientów indywidualnych. Flex To Go współpracuje z platformami: booking.com, RentalCars, Expedia, Check-24 oraz liniami lotniczymi WizzAir oraz Ryanair.

W najbliższych planach Flex To Go jest ekspansja zagraniczna. W tym roku zostaną otwarte nowe filie na lotnisku w Stuttgarcie, a także w Memmingen, Monachium i Frankfurcie. Później spółka rozważy kolejne kierunki europejskie.

Źródło grafik: Flex To Go

Warto przeczytać: SpeedUp Energy Innovation powiększył swój portfel o cztery startupy. Fundusz wspiera innowacyjne rozwiązania z obszaru energetyki czy ekologii

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.