Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Jak wymienić spinacz na dom?

Nie tylko kredyt hipoteczny otwiera drogę do własnego domu. Czasem wystarczy spinacz biurowy i trochę cierpliwości. W ten sposób pewien Kanadyjczyk stał się właścicielem nieruchomości. I to wcale nie jest żart! Dwa lata temu Kyle MacDonald nie miał pracy ani pieniędzy na opłacenie czynszu za mieszkanie. Trudna sytuacja nie zmobilizowała go jednak do szukania pracy.

Zainspirowany grą z czasów dziecięcych – „Bigger and Better” (z ang. większy i lepszy) zdjął czerwony biurowy spinacz ze swojego CV i rozpoczął niezwykły łańcuszek.

MacDonald w Internecie ogłosił, że swój spinacz chce zamienić na coś innego, bardziej wartościowego. Po dwóch dniach był już posiadaczem długopisu w kształcie ryby. Kolejna zamiana mogła się odbyć już po 10 minutach – tym razem długopis wymieniony został na ręcznie robiony uchwyt do szafy. Za uchwyt dostał grill, a ten z kolei zamienił na generator, za który później dostał neon z reklamą browaru i beczkę piwa.

Wymiany odbywały się nie tylko w rodzinnym mieście przedsiębiorczego Kanadyjczyka – Vancouver. Czasem MacDonald musiał przebyć setki kilometrów, by pozyskać kolejny przedmiot. W ten sposób odwiedził Seattle, Amherst, San Clemente czy Nowy Jork. Każda kolejna wymiana miała przybliżać go do wymarzonego celu – własnego domu, gdzie chciał zamieszkać ze swoją dziewczyną.

Wróćmy jednak do neonu i beczki piwa. W grudniu 2006 roku właściciel rozgłośni radiowej w Quebecu zaproponował kolejną wymianę – oferował nie tylko skuter śnieżny, ale i darmową reklamę w swojej stacji. Dzięki temu Kyle oprócz kolejnego przedmiotu na „sprzedaż” miał możliwość poinformowania o swoim pomyśle ludzi w całej Kanadzie. MacDonald na antenie stacji zapowiedział, że w poszukiwaniu kolejnego przedmiotu pofatyguje się w każde miejsce kraju, oprócz miasteczka Yakh.

W ten sposób już wkrótce pozbył się skutera w zamian otrzymując opłaconą wycieczkę do… Yakh! Jako, że nie zamierzał odwiedzać małej miejscowości, wycieczkę wymienił na używanego vana, który oddał w zamian za kontrakt płytowy. Jako, że nagranie własnego krążka nie było jego marzeniem, kontrakt podarował Jody Gnant, która zdecydowała się w rewanżu udostępnić MacDonaldowi swoje mieszkanie w Phoenix, na cały rok. Niedługo później Gnant nagrała swoją pierwszą płytę.

Jak nie trudno się jednak domyślić w mieszkaniu Jody, Kyle nie zagrzał miejsca na długo. Sąsiadka piosenkarki była zainteresowana wynajęciem jej mieszkania i MacDonald zdecydował się udostępnić jej lokum w zamian za spotkaniem z piosenkarzem Alice Cooperem. W tym momencie na forach internetowych rozgorzała dyskusja o tym, czy wymiana była opłacalna. Stała się ona jeszcze gorętsza, gdy możliwość spotkania z Cooperem została wymieniona na… szklaną kulę ze sztucznym śniegiem.

MacDonald nie zaczynał jednak od nowa swego żmudnego cyklu kolejnych wymian. Aktor Corbin Bernsen zaproponował mu wkrótce za szklaną kulę rolę w filmie, zakwaterowanie na czas zdjęć oraz bilet do Hollywood w obie strony. Rzecz jasna Kanadyjczyk w filmie nie zagrał. Rada miasta Kipling za kontrakt filmowy dała mu piętrowy dom oraz honorowe obywatelstwo miasta dla Kyle’a i jego dziewczyny.

W miasteczku odbył się następnie wyścig po kontrakt filmowy . Wygrał go Nolan Hubbard i to on wystąpił w filmie „Donna on Demand”. W ten sposób, w rok od pierwszej wymiany Kyle mógł wprowadzić się do wymarzonego lokum. Udało mu się także odzyskać czerwony spinacz, z którego wykonał pierścionek zaręczynowy dla swojej dziewczyny – Dominique.

Miasteczko Kipling poza przedsiębiorczym obywatelem zyskało wielki rozgłos. Wybudowano tam pomnik – największy spinacz do papieru na świecie oraz ogłoszono coroczne święto – Dzień Czeronwego Spinacza.

Pomysłodawca jest tym bardziej zadowolony, że jego zdaniem na kolejnych wymianach korzystali wszyscy. On zdobył mieszkanie, Jody nagrała płytę, a jej sąsiadka przez rok mieszkała za darmo w wynajmowanym mieszkaniu. Nolan zagrał w filmie, a wszyscy inni uwierzyli, że każdy projekt – nawet ten pozornie nierealny, jest możliwy do zrealizowania.

Wygląda na szczęśliwy koniec tej historii? Zapewne zdziwi Was to, że od 16 czerwca 2008 roku, Kyle przyjmuje oferty na… zamianę swego domu.

Przeczytaj inne ciekawe historie na MamBiznes.pl

Znajdź pomysł na biznes

Dowiedz się wszystkiego o zakładaniu firmy

Adrian Hinc
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
JAKUB 9 lut 2015 (03:03)

Od SPINACZA ZACZYNAŁEM PATRZCIE NA TO: https://www.facebook.com/Od-zamiany-do-zamiany-776086729112288/manager/