Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polacy podbili Kickstarter. Zebrali blisko 1 mln dolarów na grę planszową

Pomysłodawcy gry planszowej The Edge: Dawnfall w 2 tygodnie zebrali blisko 1 mln dolarów na realizację swojego projektu. Wrocławska firma po raz kolejny rozbiła bank na najpopularniejszym serwisie crowdfundingowym świata.

Za kampanią stoi polska firma Awaken Realms, która ponownie podbiła serca najpopularniejszej platformy crowdfundingowej na świecie. Z kolejnym pomysłem na grę planszową wystartowali 23 października ze zbiórką na Kickstarterze. – The Edge: Dawnfall to nowa miniaturowa gra planszowa zapewniająca rozgrywkę na najwyższym poziomie. Świeża, ekscytujące, czysta i satysfakcjonująca – napisali jej twórcy w opisie kampanii. Celem było zebranie 64 tys. dolarów. Założony poziom udało się pomysłodawcom osiągnąć w ciągu pierwszych 11 minut od startu kampanii. W kolejnych dniach przybywało internautów zainteresowanych wsparciem planszowej gry. Kampania dziś dobiega końca, a na koncie uzbierała się pokaźna kwota 965 tys. dolarów, na którą złożyły się wpłaty od ponad 5 tys. internautów.

Miliony zebrane na Kickstarterze

Bardzo prawdopodobne, że w momencie zakończenia zbiórki przekroczony zostanie poziom 1 mln dolarów, co nie będzie dla właścicieli firmy największym osiągnięciem na Kickstarterze. W styczniu tego roku właściciele Awaken Realms przeprowadzili rekordową jeśli chodzi o polskie firmy zbiórkę na platformie zbierając 3 mln funtów na realizację gry Nemesis. Wówczas tylko w ciągu pierwszych 24 godzin na koncie kampanii widniała kwota 1,5 mln funtów.

Prowadzisz ciekawy biznes i chciałbyś o tym opowiedzieć? Napisz na [email protected]. Opiszemy Twoją historię!

W czerwcu ubiegłego roku kierowana przez Marcina Świerkota ekipa zebrała z kolei kwotę 1,7 mln funtów na realizację gry Lords of Hellas. Obserwując dynamikę przyrostu środków na kampanijnym koncie można śmiało powiedzieć, że wynik tenzostanie poprawiony. Awaken Realms pierwszą kampanię na Kickstarterze przeprowadzili w marcu 2015 roku i zebrali wówczas 54 tys. funtów. Potem było już tylko lepiej. Rok później w czerwcu ich kolejna zbiórka zakończyła się kwotą 621 tys. funtów. Internauci tak licznie wsparli projekt planszowej wersji gry This War of Mine. Tego samego roku w listopadzie zdążyli jeszcze zebrać 498 tys. funtów na grę The Edge: Dawnfall. W sumie we wszystkich zrealizowanych kampaniach zebrali na gry planszowe około 5 mln funtów.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Grzegorz Marynowicz
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.