Serwis dla szukających romansu podbija internet. Jak powstał?

Życie jest krótkie. Pozwól sobie na romans. To motto serwisu www.Ashleymadison.com, o którym ostatnio głośno w związku z wyciekiem danych jego użytkowników. Platforma jest najpopularniejszym na świecie serwisem randkowym skierowanym do osób zamężnych i żonatych szukających dyskretnego seksu.


Witrynę uruchomił Noel Biderman, który tak wspomina jej początki. ― To był czas bańki internetowej kiedy natknąłem się na artykuł stwierdzający, że 30 procent użytkowników internetowych randek udawało singla będąc w rzeczywistości w związku małżeńskim ― mówi Noel. Przedsiębiorca dostrzegł w tych liczbach szansę na stworzenie platformy dla ludzi szukających romansu. 

Witryna wystartowała 21 stycznia 2002 roku. Jej nazwa od dwóch najpopularniejszych w tamtym czasie żeńskich imion w USA ― Ashely i Madison. Podstawowe funkcjonalności serwisu jak dodawanie zdjęć są początku bezpłatne. Płaci się za wysłanie wiadomości do potencjalnego kandydata do małżeńskiej zdrady. Platforma szybko zyskała popularność a pierwsze zyski pojawiły się już po 6 miesiącach od startu. Dziś Ashleymadison.com w różnych wersjach językowych działa w kilkudziesięciu krajach. Niedawno witryna zadebiutowała w Czechach na Węgrzech i Słowacji.

Noel Biderman zbudował serwis, na którym zarejestrowanych jest 27 mln użytkowników. Każdego dnia średnio przybywa 20 tys. nowych członków społeczności. Witryna miesięcznie notuje 300 milionów odsłon, co czyni ją jedną z najczęściej odwiedzanych witryn randkowych na świecie. Nad rozwojem platformy każdego dnia czuwa 170 pracowników.

To jest fragment książki „101 niezwykłych pomysłów na biznes”, która właśnie ukazała się na rynku. Szukasz pomysłu na własną firmę? Chcesz dowiedzieć się na czym inni zarabiają miliony? Znajdź pomysł i przejdź na swoje. Patronem medialnym książki jest portal Bankier.pl. Przeczytaj inne fragmenty książki:

– Koszulka imitująca mięśnie robi furorę

– Stos kubków z piwem w jednym ręku światowym hitem?

– Pomysł zrealizował w garażu. Zamek do butów Polaka podbije świat?

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Komentarze

kraft

20 sierpnia 2015 Odpowiedz

hakerzy już zrobili swoje 🙂 Ciekawe że mówi się o takim portalu chociażby tu i teraz po tej wpadce.

Jeżyk

20 sierpnia 2015 Odpowiedz

Działalność, która żeruje na ludzkim dramacie jakim jest zdrada współmałżonka. Ja dziękuję za taki biznes. Nie zdziwiłbym się, gdyby serwis był podawany do sądu przez zdradzone żony/mężów za ułatwianie zdrady. Każdy biznes musi mieć zdrowe podstawy moralne. Inaczej pieniądze zarobione w ten sposób po prostu śmierdzą.

Pozdro

20 sierpnia 2015 Odpowiedz

Jeżyk, masz 100% racji. Niestety, cywilizacja zachodnia demoralizuje się coraz bardziej i bardziej. Środowiska LGBT, aborcja, eutanazja, pornografia i inne atrakcje są nam serwowane przez pewną grupę ludzi. Kim oni są? Kimś kto nienawidzi naszej cywilizacji łacińskiej. O kogo chodzi? Napisane jest w poniższym linku w sekcji „Personal Life”

https://en.wikipedia.org/wiki/Noel_Biderman

Lolek

20 sierpnia 2015 Odpowiedz

podobnie z naszym nauczycielem chemii http://www.almoc.pl/img.php?id=3023

deflorator

20 sierpnia 2015 Odpowiedz

i już shackowany – o tym to sza? bo żydek to założył to tak jak na pejs-zbuk ni złego słowa nie można?

życzliwa

25 sierpnia 2015 Odpowiedz

Trochę to świadczy na niekorzyść redaktora, że nie pozyskał WSZYSTKICH informacji o stronie. Zwłaszcza tak oczywistych i krążących po necie od dłuższego czasu.

Tryku

25 sierpnia 2015 Odpowiedz

Ciekaw jestem jakby ten artykuł wyglądał napisany np za dwa tygodnie…??

sewty

27 sierpnia 2015 Odpowiedz

Beznadziejny serwis, demoralizacja na calego, jezyk masz 100% racji

Bazyli

1 września 2015 Odpowiedz

Cudze chwalicie swego nie znacie…
A Syfpatia.pl to pies?

Stersoon

16 grudnia 2015 Odpowiedz

W Polsce takich serwisow jest sporo i to darmowe. http://utn.pl/Szukam-Kochanka
I jak powiadaja Hiszpanie „Jak w domu dostajesz dobry obiad, to nie chodzisz do fast foodów na mieście” 😉

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*