W Kanadzie powstał latający samochód

To nie fikcja ze świata Harrego Pottera, a rzeczywistość . Nie tak dawno Uber zaprezentował swoją latającą taksówkę, teraz swój latający samochód przedstawił Opener z Kanady. Ich pojazd BlackFly będzie służył do indywidualnych podróży.

Fot. YouTube

BlackFly sterowany jest przy pomocy prostego joysticka i według zapowiedzi prasowej Opener, sprzęt ten nie wymaga licencji pilota. Każdy pojazd zmieści tylko jedną osobę, która jednocześnie będzie pilotem. Latającym samochodem można przelecieć 64 km z prędkością 116 km/h. Jak dowiedziało się BBC, będzie kosztował mniej więcej tyle, ile kosztuje obecnie sportowy samochód.

Pojazd może wznieść się w powietrze nie tylko z lądu, ale i z wody. Zasilany jest ośmioma systemami napędowymi, które umieszczone są na skrzydłach. Według twórców czas naładowania jego baterii może wynieść tylko 30 minut. Ponadto BlackFly może samodzielnie dotrzeć pod dom właściciela.

Jednym z inwestorów Opener jest Larry Page, współtwórca Google’a.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

SylwesterSpalony

1 września 2018 Odpowiedz

Samochód? A gdzie koła?

Rychu

31 października 2018 Odpowiedz

Duży dron z kierowcą na pokładzie. Myślę że w takim projektach największym wyzwaniem to bezpieczeństwo podczas lądowania

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*