Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Kłopoty Alexa, czyli początek buntu maszyn?

Od kilku ostatnich dni, właściciele urządzeń z asystentem głosowym Alexa przeżywają chwile grozy. Co pewien czas, urządzenie niespodziewanie zaczyna się śmiać. Czyżby to był początek buntu maszyn?

Foto: Amazon

Alexa to inteligentny głośnik od Amazona. Ma on za zadanie wspomóc  zarządzać całym naszym domem od przygotowania porannej kawy po zgaszenie wszystkich świateł. Wydawać by się mogło, że jest to idealne urządzenie pomagające ułatwić codzienne życie. Jednak od początku marca urządzenie zaczęło się niespodziewanie śmiać. Ta sytuacja została zaobserwowana w wielu domach na całym świecie.

Firma Amazon już zauważyła problem. Według nich głosowy asystent najwyraźniej jest nieco zbyt wrażliwy na sformułowania dotyczące śmiechu. W związku z tym Amazon zamierza podmienić  reakcję śmiechu przy zawołaniu „Alexa, śmiech” na „Alexa, możesz się śmiać?”. Według przedstawicieli firmy, to powinno rozwiązać zaistniały problem.

Użytkownicy Twittera, którzy ostatnimi czasy dzielą się wieloma nagraniami takich sytuacji, twierdzą że to nie rozwiąże problemu. Często podkreślają, że do spontanicznego śmiechu dochodzi, gdy jest całkowicie cicho. W innym przypadku Alexa zaczęła się śmiać, gdy dostała polecenie wyłączenia światła w pomieszczeniu.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.